0



Rafael Tejada De Leon

Född: 8 juli 2002

Ålder: 21 år 156 dagar

Förening:
 Ullevi FK
Förening:
 Ullevi FK
 

  •  1 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m (4)
7.16i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
7.17i
  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
7.15i
SB  VäxjöVäxjö21.1.23
7.09i
SB  IJSMKarlstadIJSM, Karlstad25.2.23
100 m (12)
10.76w
  Göteborg/SGöteborg/S1.6.23+3.3
10.70w
  SkaraSkara6.6.23+2.4
10.73
PB  SkaraSkara6.6.23+1.2
10.97
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.23+1.2
11.03
  Göteborg/SGöteborg/S10.6.23-1.0
10.67
PB  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23+1.2
10.57w
  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23+2.1
10.76
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23-1.1
10.75
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.5
10.65
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23+0.9
10.86
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-2.0
10.73
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg11.8.23-1.6
200 m (5)
DQi
  VäxjöVäxjö20.1.23
21.54
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23-1.4
21.49
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn30.7.23-0.3
21.91
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg12.8.23-1.2
21.86
  JSMHelsingborgJSM, Helsingborg13.8.23-2.7
4x100 m (3)
41.91
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna8.7.23
 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon, Nils Thornberg
Martin Selin, Samuel Andreasson
DNF
  JEM22Espoo, FINJEM22, Espoo, FIN15.7.23
 Sweden
Thomas Jones, Linus Pihl
Rafael Tejada De Leon, Milo Wahlgren
40.90
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.23
 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon, Nils Thornberg
Herman Forsberg, Patrik Andersson

2022

60 m (7)
7.05i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
7.15i
  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
7.10i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
7.07i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
7.11i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
7.02i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
6.98i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
100 m (2)
10.79
PB  SkaraSkara6.6.22+1.3
DNF
  MölndalMölndal13.8.22
200 m (9)
DQi
  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
22.16i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.22
22.30i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
22.13i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
21.95i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
21.95i
=SB  ISMVäxjöISM, Växjö27.2.22
22.05
SB  SkaraSkara6.6.22+1.6
22.17
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.220.0
22.94
  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22+1.5
Höjd (1)
1.62i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.21
Kula (1)
9.63i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH21.11.21
 
9.63
4x100 m (3)
42.47
SB  MölndalMölndal19.5.22
 Ullevi FK
Herman Forsberg, Rafael Tejada De Leon
Oliwer Danielsson, Gustav Tartu
DNF
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Ullevi FK
Nils Thornberg, Patrik Andersson
Herman Forsberg, Rafael Tejada De Leon
41.96
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Ullevi FK
André Jackson, Rafael Tejada De Leon
Herman Forsberg, Gustav Tartu
4x200 m (1)
1:33.58i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.21
 Ullevi FK
Oliwer Danielsson, Rafael Tejada De Leon
Viggo Andersson, Johannes Lundqvist

2021

60 m (1)
7.08i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
100 m (9)
10.88
SB  MölndalMölndal22.5.21-0.2
10.96
  SkaraSkara6.6.21-0.1
11.09
  SkaraSkara6.6.21+0.1
11.02w
  SävedalenSävedalen12.6.21+3.4
10.74w
  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21+4.4
10.84w
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.21+3.0
10.81
PB  BohusBohus14.8.21+2.0
10.97
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.210.0
10.91
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
150 m (1)
16.26
PB  LerumLerum5.9.21+0.4
200 m (15)
22.20i
PB  VäxjöVäxjö24.1.21
22.34i
  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
21.92i
PB  (81) VäxjöVäxjö14.2.21
22.26i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
22.88i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
22.19
SB  MölndalMölndal22.5.21-1.2
22.00
SB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.210.0
22.18
  MölndalMölndal10.6.210.0
21.70
PB  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21+1.1
21.83
  LerumLerum23.6.21+0.4
22.04
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.6
22.18
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21-3.3
21.80
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.3
21.74
  SMBoråsSM, Borås29.8.21-0.6
21.84
  Göteborg/SGöteborg/S1.9.21+0.1
300 m (1)
36.06
PB  LerumLerum5.9.21
Längd (1)
5.86
SB  LerumLerum4.9.21-1.1
 
X
0.0
5.75
+0.1
5.62
0.0
5.80
0.0
5.75
+1.0
5.86
-1.1
Kula (1)
8.81
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Diskus (1)
18.33
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Slägga (1)
16.13
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Spjut (1)
25.84
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Castorama (1)
1.001
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
8.81   25.84   18.33   16.13
4x100 m (2)
42.31
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Emmanuel Ogwo, Rafael Tejada De Leon
Herman Forsberg, Victor Hering
42.24
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Emmanuel Ogwo, Rafael Tejada De Leon
Herman Forsberg, Victor Hering

2020

60 m (10)
7.29i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.12.19
7.23i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.28i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
7.28i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.29i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
7.32i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
7.24i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
7.17i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
7.18i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
7.16i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m (7)
10.6m
  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+1.3
11.06
PB  Göteborg/SGöteborg/S4.7.20+1.1
10.83
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+1.7
10.94
  Göteborg/SGöteborg/S2.8.200.0
11.10
  SöderhamnSöderhamn8.8.20-2.3
10.85
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.2
10.89
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20+1.9
200 m (9)
22.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
23.62i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
23.71i
  Malmö/AMalmö/A26.1.20
23.28i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
22.08
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.200.0
22.11
  Göteborg/SGöteborg/S2.8.20+2.0
22.13
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20-0.7
21.71
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+0.6
22.11
  Göteborg/SGöteborg/S30.8.20+1.3
Längd (2)
5.87i
PB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
4.675.775.87
6.35
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+0.7
6.40w
  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+2.9
Stående längd (2)
2.58i
PB  GöteborgGöteborg1.4.20
2.69i
PB  GöteborgGöteborg2.4.20
Kula (1)
8.63i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
4x100 m (1)
41.30
SJR   JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson
Oliwer Danielsson, Lucas Bolin

2019

60 m (3)
7.33i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.18
7.29i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
7.37i
  IUSMVäxjöIUSM, Växjö24.2.19
100 m (5)
11.30w
  SkaraSkara6.6.19+2.5
Okända vindförhållanden:
11.46
  SkaraSkara6.6.19
11.61
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.1
11.76
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S9.8.19-1.7
11.43
PB  LerumLerum1.9.190.0
200 m (5)
24.12i
WJL WYL PB  Göteborg/FHGöteborg/FH17.11.18
Okända vindförhållanden:
23.50
  LerumLerum19.6.19
23.86
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.2
23.27
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S10.8.190.0
23.26
PB  LerumLerum1.9.19+1.5
300 m (1)
38.60
PB  KungälvKungälv23.6.19
4x100 m (2)
44.64
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Victor Hering, Rafael Tejada De Leon
Jimmy Hellström, Herman Forsberg
44.91
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Ullevi FK
Victor Hering, Rafael Tejada De Leon
Jimmy Hellström, Herman Forsberg

2018

60 m (3)
7.98i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
7.86i
PB  Malmö/AMalmö/A27.1.18
7.97i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
200 m (3)
DQi
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
25.18i
PB  Malmö/AMalmö/A28.1.18
25.52i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
6.98
Skellefteå6.3.22
100 m
Ute
10.65
Söderhamn28.7.23+0.9
150 m
Ute
16.26
Lerum5.9.21+0.4
200 m
Ute
21.49
Söderhamn30.7.23-0.3
Inne
21.92
Växjö14.2.21
300 m
Ute
36.06
Lerum5.9.21
Höjd
Inne
1.62
Göteborg/FH21.11.21
Längd
Ute
6.35
Göteborg/S7.6.20+0.7
Inne
5.87
Malmö/A26.1.20
Kula
Ute
8.81
Göteborg/S-K3.10.21
Inne
9.63
Göteborg/FH21.11.21
Diskus
Ute
18.33
Göteborg/S-K3.10.21
Slägga
Ute
16.13
Göteborg/S-K3.10.21
Spjut
Ute
25.84
Göteborg/S-K3.10.21
Castorama
Ute
1.001
Göteborg/S-K3.10.21
60 m
6.98i
4
22
IJSMSkellefteå6.3.22
7.02i
3
22
h2
IJSMSkellefteå6.3.22
7.05i
2
h3
Göteborg/FH15.1.22
7.07i
3
Göteborg/FH5.2.22
7.08i
5
h1
Göteborg/FH6.2.21
7.09i
3
22
h1
IJSMKarlstad25.2.23
7.10i
2
h2
Göteborg/FH5.2.22
7.11i
2
h3
Göteborg/FH12.2.22
7.15i
6
Göteborg/FH15.1.22
7.15i
3
h2
Växjö21.1.23
Visa/dölj alla resultat
7.16i
4
19
s2
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.16i
2
h3
Göteborg/FH14.1.23
7.17i
2
Göteborg/FH22.2.20
7.17i
3
B
Göteborg/FH14.1.23
7.18i
2
19
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
7.23i
3
h4
Göteborg/FH11.1.20
7.24i
2
h3
Göteborg/FH22.2.20
7.28i
7
Göteborg/FH11.1.20
7.28i
3
19
h1
Malmö/A25.1.20
7.29i
3
17
Göteborg/FH2.2.19
7.29i
1
17
h1
Göteborg/FH14.12.19
7.29i
5
19
Malmö/A25.1.20
7.32i
6
h2
Göteborg/FH1.2.20
7.33i
1
17
Göteborg/FH1.12.18
7.37i
3
17
h3
IUSMVäxjö24.2.19
7.86i
4
16
h2
Malmö/A27.1.18
7.97i
5
17
h3
Göteborg/FH3.2.18
7.98i
5
17
h2
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 7.08
100 m
10.65
6
s2
SMSöderhamn28.7.23+0.9
10.67
1
h5
Göteborg/S1.7.23+1.2
10.73
3
Skara6.6.23+1.2
10.73
5
22
JSMHelsingborg11.8.23-1.6
10.75
3
h4
SMSöderhamn28.7.23+0.5
10.76
3
Club CHSollentuna8.7.23-1.1
10.79
3
h8
Skara6.6.22+1.3
10.81
1
17
Bohus14.8.21+2.0
10.83
2
B
Göteborg/S25.7.20+1.7
10.85
3
19
h1
JSMLinköping22.8.20+1.2
Visa/dölj alla resultat
10.86
3
22
h3
JSMHelsingborg11.8.23-2.0
10.88
1
Mölndal22.5.21-0.2
10.89
6
19
JSMLinköping22.8.20+1.9
10.91
6
19
JSMLinköping20.8.21+0.2
10.94
1
19
Göteborg/S2.8.200.0
10.96
5
h8
Skara6.6.21-0.1
10.97
1
19
h2
JSMLinköping20.8.210.0
10.97
2
h2
Göteborg/S10.6.23+1.2
11.03
3
Göteborg/S10.6.23-1.0
11.06
4
Göteborg/S4.7.20+1.1
11.09
6
E
Skara6.6.21+0.1
11.10
3
22
Söderhamn8.8.20-2.3
11.43
2
Lerum1.9.190.0
11.61
4
17
h2
VUSGöteborg/U29.6.19+1.1
11.76
3
17
h2
USMGöteborg/S9.8.19-1.7
10-bästasnitt: 10.757
200 m
21.49
5
SMSöderhamn30.7.23-0.3
21.54
2
h2
SMSöderhamn29.7.23-1.4
21.70
4
Göteborg/S19.6.21+1.1
21.71
3
19
JSMLinköping23.8.20+0.6
21.74
4
h1
SMBorås29.8.21-0.6
21.80
2
19
JSMLinköping22.8.21-1.3
21.83
2
Lerum23.6.21+0.4
21.84
3
Göteborg/S1.9.21+0.1
21.86
3
22
JSMHelsingborg13.8.23-2.7
21.91
1
22
h1
JSMHelsingborg12.8.23-1.2
Visa/dölj alla resultat
21.92i
2
Växjö14.2.21
21.95i
2
h2
ISMVäxjö26.2.22
21.95i
3
ISMVäxjö27.2.22
22.00
1
19
A
Göteborg/S29.5.210.0
22.04
8
VUSGöteborg/U10.7.21+0.6
22.05
3
Skara6.6.22+1.6
22.08
2
C
Göteborg/S25.7.200.0
22.11
1
19
Göteborg/S2.8.20+2.0
22.11
6
Göteborg/S30.8.20+1.3
22.13
2
19
h2
JSMLinköping23.8.20-0.7
22.13i
1
Göteborg/FH12.2.22
22.16i
1
Göteborg/FH30.1.22
22.17
5
Göteborg/U19.6.220.0
22.18
5
Mölndal10.6.210.0
22.18
1
19
h1
JSMLinköping21.8.21-3.3
22.19
1
Mölndal22.5.21-1.2
22.20i
1
D
Växjö24.1.21
22.26i
2
h1
ISMMalmö/A20.2.21
22.30i
1
Göteborg/FH5.2.22
22.34i
1
C
Göteborg/FH6.2.21
22.88i
4
B
ISMMalmö/A21.2.21
22.94
8
Club ChUppsala21.6.22+1.5
22.98i
2
B
Göteborg/FH11.1.20
23.26
1
Lerum1.9.19+1.5
23.27
6
17
h1
USMGöteborg/S10.8.190.0
23.28i
4
C
Göteborg/FH1.2.20
23.62i
2
19
Malmö/A25.1.20
23.71i
2
F
Malmö/A26.1.20
23.86
6
17
C
VUSGöteborg/U30.6.19-0.2
24.12i
2
Göteborg/FH17.11.18
25.18i
2
17
F
Malmö/A28.1.18
25.52i
2
17
E
Göteborg/FH4.2.18
10-bästasnitt: 21.742

Total results in database: 138
By event:
60 m:28
100 m:35
150 m:1
200 m:46
300 m:2
Höjd:1
Längd:4
Stående längd:2
Kula:3
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:11
4x200 m:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.86
 4h2-16
Malmö/A
27.1
 
7.97
5h3-17
Göteborg/FH
3.2
 
7.98
5h2-17
Göteborg/FH
13.1
 
2019
7.29
 3-17
Göteborg/FH
2.2
 
7.33
1-17
Göteborg/FH
1.12
 
7.37
3h3-17
Växjö
24.2
 
2020
7.16
 4s2-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.17
2
Göteborg/FH
22.2
 
7.18
2h1-19
Göteborg/FH
1.3
 
7.23
3h4
Göteborg/FH
11.1
 
7.24
2h3
Göteborg/FH
22.2
 
7.28
7
Göteborg/FH
11.1
 
7.28
3h1-19
Malmö/A
25.1
 
7.29
1h1-17
Göteborg/FH
14.12
 
7.29
5-19
Malmö/A
25.1
 
7.32
6h2
Göteborg/FH
1.2
 
2021
7.08
 5h1
Göteborg/FH
6.2
 
2022
6.98
4-22
Skellefteå
6.3
 
7.02
3h2-22
Skellefteå
6.3
 
7.05
2h3
Göteborg/FH
15.1
 
7.07
3
Göteborg/FH
5.2
 
7.10
2h2
Göteborg/FH
5.2
 
7.11
2h3
Göteborg/FH
12.2
 
7.15
6
Göteborg/FH
15.1
 
2023
7.09
 3h1-22
Karlstad
25.2
 
7.15
3h2
Växjö
21.1
 
7.16
2h3
Göteborg/FH
14.1
 
7.17
3rB
Göteborg/FH
14.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.43
 2
Lerum
1.9
 0.0
11.61
4h2-17
Göteborg/U
29.6
 +1.1
11.76
3 h2-17
Göteborg/S
9.8
-1.7
11.30w
 2rJ
Skara
6.6
 +2.5
2020
10.83
 2rB
Göteborg/S
25.7
 +1.7
10.85
3h1-19
Linköping
22.8
 +1.2
10.89
6-19
Linköping
22.8
 +1.9
10.94
1-19
Göteborg/S
2.8
 0.0
11.06
4
Göteborg/S
4.7
 +1.1
11.10
3-22
Söderhamn
8.8
-2.3
2021
10.81
 1-17
Bohus
14.8
 +2.0
10.88
1
Mölndal
22.5
-0.2
10.91
6-19
Linköping
20.8
 +0.2
10.96
5h8
Skara
6.6
-0.1
10.97
1h2-19
Linköping
20.8
 0.0
11.09
6rE
Skara
6.6
 +0.1
10.74w
 4
Göteborg/S
19.6
 +4.4
10.84w
 2
Göteborg/S
27.6
 +3.0
11.02w
 1
Sävedalen
12.6
 +3.4
2022
10.79
 3h8
Skara
6.6
 +1.3
2023
10.65
6s2
Söderhamn
28.7
 +0.9
10.67
1h5
Göteborg/S
1.7
 +1.2
10.73
3
Skara
6.6
 +1.2
10.73
5-22
Helsingborg
11.8
-1.6
10.75
3h4
Söderhamn
28.7
 +0.5
10.76
3
Sollentuna
8.7
-1.1
10.86
3h3-22
Helsingborg
11.8
-2.0
10.97
2h2
Göteborg/S
10.6
 +1.2
11.03
3
Göteborg/S
10.6
-1.0
10.57w
 3
Göteborg/S
1.7
 +2.1
10.70w
 2h5
Skara
6.6
 +2.4
10.76w
 2h1
Göteborg/S
1.6
 +3.3
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
16.26
1rB
Lerum
5.9
 +0.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
23.26
 1
Lerum
1.9
 +1.5
23.27
6 h1-17
Göteborg/S
10.8
 0.0
23.86
6rC-17
Göteborg/U
30.6
-0.2
2020
21.71
 3-19
Linköping
23.8
 +0.6
22.08
2rC
Göteborg/S
25.7
 0.0
22.11
1-19
Göteborg/S
2.8
 +2.0
22.11
6
Göteborg/S
30.8
 +1.3
22.13
2h2-19
Linköping
23.8
-0.7
2021
21.70
 4
Göteborg/S
19.6
 +1.1
21.74
4h1
Borås
29.8
-0.6
21.80
2-19
Linköping
22.8
-1.3
21.83
2
Lerum
23.6
 +0.4
21.84
3
Göteborg/S
1.9
 +0.1
22.00
1rA-19
Göteborg/S
29.5
 0.0
22.04
8
Göteborg/U
10.7
 +0.6
22.18
5
Mölndal
10.6
 0.0
22.18
1h1-19
Linköping
21.8
-3.3
22.19
1
Mölndal
22.5
-1.2
2022
22.05
 3
Skara
6.6
 +1.6
22.17
5
Göteborg/U
19.6
 0.0
22.94
8
Uppsala
21.6
 +1.5
2023
21.49
5
Söderhamn
30.7
-0.3
21.54
2h2
Söderhamn
29.7
-1.4
21.86
3-22
Helsingborg
13.8
-2.7
21.91
1h1-22
Helsingborg
12.8
-1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
25.18
 2rF-17
Malmö/A
28.1
 
25.52
2rE-17
Göteborg/FH
4.2
 
2019
24.12
 2
Göteborg/FH
17.11
 
2020
22.98
 2rB
Göteborg/FH
11.1
 
23.28
4rC
Göteborg/FH
1.2
 
23.62
2-19
Malmö/A
25.1
 
23.71
2rF
Malmö/A
26.1
 
2021
21.92
2
Växjö
14.2
 
22.20
1rD
Växjö
24.1
 
22.26
2h1
Malmö/A
20.2
 
22.34
1rC
Göteborg/FH
6.2
 
22.88
4rB
Malmö/A
21.2
 
2022
21.95
 2h2
Växjö
26.2
 
21.95
3
Växjö
27.2
 
22.13
1
Göteborg/FH
12.2
 
22.16
1
Göteborg/FH
30.1
 
22.30
1
Göteborg/FH
5.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
38.60
 2
Kungälv
23.6
 
2021
36.06
3rA
Lerum
5.9
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
1.62
8
Göteborg/FH
21.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
6.35
--18
Göteborg/S
7.6
 +0.7
6.40w
 3-18
Göteborg/S
7.6
 +2.9
2021
5.86
 4
Lerum
4.9
-1.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.87
12-19
Malmö/A
26.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
8.81
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.63
 7
Göteborg/FH
30.11
 
2022
9.63
1
Göteborg/FH
21.11
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
18.33
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
16.13
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
25.84
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.001
7
Göteborg/S-K
3.10
 

Ute
100 m
SM 2023
6
s2
10.65
3
h4
10.75
200 m
SM 2021
4
h1
21.74
SM 2023 5
21.49
2
h2
21.54
4x100 m
SM 2022
DNF
SM 2023 4
40.90
Inne
200 m
ISM 2021 4
B
22.88
2
h1
22.26
ISM 2022 3
21.95
2
h2
21.95

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2019
3
17
h2
11.76
JSM 2020 6
19
10.89
3
19
h1
10.85
JSM 2021 6
19
10.91
1
19
h2
10.97
JSM 2023 5
22
10.73
3
22
h3
10.86
200 m
USM 2019
6
17
h1
23.27
JSM 2020 3
19
21.71
2
19
h2
22.13
JSM 2021 2
19
21.80
1
19
h1
22.18
JSM 2023 3
22
21.86
1
22
h1
21.91
4x100 m
USM 2019 6
17
44.91
2
17
h1
44.64
JSM 2020 1
19
41.30
JSM 2021 2
19
42.24
2
19
h1
42.31
JSM 2022 1
22
41.96
Inne
60 m
IUSM 2019
3
17
h3
7.37
IJSM 2020
4
19
s2
7.16
2
19
h1
7.18
IJSM 2022 4
22
6.98
3
22
h2
7.02
IJSM 2023
3
22
h1
7.09

Junior-ungdom
Ute
4x100 m
JEM22 2023
-
22
h1
DNF