Vidar Stenqvist

Född: 8 juli 2000

Ålder: 21 år 147 dagar

Förening:
 Örgryte IS
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
Täby IS –14.11.2020

  •  1 ISM‐silver


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

400 m (8)
49.85i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
49.09i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
DNSi
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
48.31
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
48.77
  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21
48.40
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
49.97
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
49.59
  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21
Höjd (1)
1.56i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.21
 
1.51
O
1.56
XO
1.61
X
     
Kula (1)
6.66
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Diskus (1)
17.04
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Slägga (1)
NM
  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Spjut (1)
17.01
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
Castorama (1)
400
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.9.21
6.66   17.01   17.04   NM
4x400 m (1)
3:10.25
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST11.7.21
Vidar Stenqvist, Gustav Gahne
Carl Bengtström, Rasmus Hugosson

2020

400 m (1)
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20

2019

100 m (6)
10.88
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.1
10.92
  KarlstadKarlstad3.7.19+1.6
11.13
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-1.7
11.05
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-0.5
10.76
SB  (20)JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.7
11.04
  V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-2.0
800 m (1)
2:03.46
PB  SollentunaSollentuna8.9.19
4x100 m (2)
40.45
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
Milo Wahlgren, Vidar Stenqvist
Oliwer Danielsson, Omar Chaaban
41.57
  JEM19BoråsJEM19, Borås21.7.19
Viktor Thor, Omar Chaaban
Milo Wahlgren, Vidar Stenqvist

2018

60 m (6)
6.91i
PB  SätraSätra20.1.18
6.84i
PB  SätraSätra20.1.18
6.86i
  SätraSätra10.2.18
6.77i
PB  (28) (4)SätraSätra10.2.18
6.89i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
6.84i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (7)
10.59
PB  (9)SkaraSkara6.6.18+1.2
10.74
  Mannheim, GERMannheim, GER23.6.18+0.6
10.76
  Mannheim, GERMannheim, GER23.6.18+0.2
10.77
  VästeråsVästerås29.7.18+0.8
11.07
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18+0.3
10.92
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.0
10.49w
  NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN11.8.18+3.6
200 m (12)
21.93i
PB  HuddingeHuddinge26.1.18
21.32i
PB  (18) (2)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
21.47i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
21.49
PB  SätraSätra20.5.18+0.8
21.35
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18-0.8
21.51
  SkaraSkara6.6.18-0.7
21.49
  Mannheim, GERMannheim, GER24.6.18+1.0
21.72
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+0.7
22.06
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-0.6
21.68
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.1
21.29
PB  (7)SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+0.6
DNF
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+2.7
4x100 m (4)
47.26
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist
William Frobe, Zion Eriksson
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Michael Luxemburg, Vidar Stenqvist
William Frobe, Zion Eriksson
43.12
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elias Lindahl, Sebastian Nwosu
41.35
  NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN11.8.18
Joel Bengtsson, Omar Chaaban
Vidar Stenqvist, Erik Johansson
1000 m stafett (1)
1:59.72
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS
Elias Lindahl, Axel Glavare Karlsson
Vidar Stenqvist, Sebastian Nwosu

2017

 (1)
i
PB  SätraSätra10.12.16
60 m (2)
7.00i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
6.94i
PB  (34) IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m (10)
10.89
PB  SollentunaSollentuna9.6.17+1.7
10.94
  SollentunaSollentuna9.6.170.0
10.96
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+1.6
10.84
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S18.6.17+1.2
11.04
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.8
10.86
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17+1.2
10.80
PB  VästeråsVästerås6.8.17+1.9
10.97
  VästeråsVästerås6.8.170.0
10.86w
  USMGävleUSM, Gävle11.8.17+2.1
10.70
PB  (23)USMGävleUSM, Gävle11.8.17
150 m (1)
16.71
SB  EnskedeEnskede8.8.17-3.1
200 m (8)
21.51
PB  (68) (11)Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+0.8
DQ
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17-1.3
21.67
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17-0.2
21.92
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA21.7.17-1.9
21.91
  JEM19Grosseto, ITAJEM19, Grosseto, ITA22.7.17-1.5
22.50
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+1.6
21.68
  USMGävleUSM, Gävle13.8.17+1.0
21.83
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17-0.6
300 m (1)
34.97i
PB  SätraSätra11.12.16
4x100 m (3)
44.04
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elias Lindahl, Sebastian Nwosu
43.39
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elias Lindahl, Sebastian Nwosu
DNF
  SMMalmö/SSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Michael Luxemburg, Fredrik Åström
Johan Sjölander, Vidar Stenqvist
1000 m stafett (1)
2:01.09
PB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Elias Lindahl
Vidar Stenqvist, Sebastian Nwosu

2016

100 m (3)
11.35
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+1.4
11.00w
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+4.1
11.11
PB  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16
150 m (1)
16.66
PB  TäbyTäby4.9.16+0.6
200 m (4)
22.41w
  DanderydDanderyd15.5.16+5.7
23.12
PB  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.160.0
22.93
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+1.4
22.50
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+1.3
4x100 m (2)
45.36
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elias Lindahl, Sebastian Nwosu
44.15
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elias Lindahl, Sebastian Nwosu
1000 m stafett (1)
2:07.37
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Elias Lindahl
Vidar Stenqvist, Sebastian Nwosu

2015

80 m (2)
9.23w
  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.15+2.2
9.34
PB  GävleGävle25.7.15+0.6
200 m (1)
24.16
PB  DanderydDanderyd10.5.15-0.2
300 m (1)
36.70
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.15
80 m häck (83.8 cm) (1)
12.53
PB  EnskedeEnskede24.5.15-0.2
4x80 m (2)
39.15
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elliot Cigéhn, Leo Bergström
39.24
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Täby IS
Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist
Elliot Cigéhn, Leo Bergström

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat217614.Eventname AS Eventeng, alltat217614.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat217614.Date),'.',MONTH(alltat217614.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat217614.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat217614 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat217614.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat217614.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat217614.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat217614.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat217614.Eventname AS Eventeng, alltat217614.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat217614.Date),'.',MONTH(alltat217614.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat217614.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat217614 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat217614.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat217614.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat217614.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat217614.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat217614.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat217614.Eventname AS Eventeng, alltat217614.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat217614.Date),'.',MONTH(alltat217614.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat217614.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat217614 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat217614.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat217614.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat217614.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat217614.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat217614.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.77
Sätra10.2.18
80 m
Ute
9.34
Gävle25.7.15+0.6
100 m
Ute
10.59
Skara6.6.18+1.2
150 m
Ute
16.66
Täby4.9.16+0.6
200 m
Ute
21.29
Eskilstuna25.8.18+0.6
Inne
21.32
Gävle18.2.18
300 m
Ute
36.70
Stockholm/S1.8.15
Inne
34.97
Sätra11.12.16
400 m
Ute
48.31
Sollentuna13.6.21
Inne
49.09
Malmö/A20.2.21
800 m
Ute
2:03.46
Sollentuna8.9.19
Höjd
Inne
1.56
Göteborg/FH27.2.21
Kula
Ute
6.66
Göteborg/S7.9.21
Diskus
Ute
17.04
Göteborg/S7.9.21
Spjut
Ute
17.01
Göteborg/S7.9.21
Castorama
Ute
400
Göteborg/S7.9.21

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute
12.53
Enskede24.5.15-0.2
100 m
10.59
1
h8
Skara6.6.18+1.2
10.70
3
17
USMGävle11.8.17
10.74
3
19
h5
Mannheim, GER23.6.18+0.6
10.76
2
19
B
Mannheim, GER23.6.18+0.2
10.76
1
19
JSMGöteborg/S9.8.19+0.7
10.77
1
Västerås29.7.18+0.8
10.80
1
h1
Västerås6.8.17+1.9
10.84
1
17
BauhausStockholm/S18.6.17+1.2
10.86
5
17
VUSGöteborg/U1.7.17+1.2
10.88
1
19
h1
VUSGöteborg/U29.6.19-1.1
Visa/dölj alla resultat
10.89
2
h1
Sollentuna9.6.17+1.7
10.92
2
19
JSMHuddinge3.8.18-2.0
10.92
3
B
Karlstad3.7.19+1.6
10.94
3
Sollentuna9.6.170.0
10.96
1
17
h2
BauhausStockholm/S18.6.17+1.6
10.97
1
Västerås6.8.170.0
11.04
1
17
h5
VUSGöteborg/U1.7.17+1.8
11.04
3
19
V3NatKristiansand, NOR17.8.19-2.0
11.05
1
19
s2
JSMGöteborg/S9.8.19-0.5
11.07
1
19
h1
JSMHuddinge3.8.18+0.3
11.11
3
16
NC-yVellinge5.8.16
11.13
1
19
h3
JSMGöteborg/S9.8.19-1.7
11.35
1
16
h2
NC-yVellinge5.8.16+1.4
10-bästasnitt: 10.77
200 m
21.29
1
h4
SMEskilstuna25.8.18+0.6
21.32i
1
h3
ISMGävle18.2.18
21.35
5
Sollentuna/E3.6.18-0.8
21.47i
2
ISMGävle18.2.18
21.49
1
Sätra20.5.18+0.8
21.49
2
19
C
Mannheim, GER24.6.18+1.0
21.51
1
Sollentuna/E11.6.17+0.8
21.51
1
B
Skara6.6.18-0.7
21.67
3
B
VUSGöteborg/U2.7.17-0.2
21.68
2
17
USMGävle13.8.17+1.0
Visa/dölj alla resultat
21.68
2
19
JSMHuddinge5.8.18+0.1
21.72
2
B
Karlstad25.7.18+0.7
21.83
2
17
vFINStockholm/S3.9.17-0.6
21.91
7
19
s2
JEM19Grosseto, ITA22.7.17-1.5
21.92
6
19
h1
JEM19Grosseto, ITA21.7.17-1.9
21.93i
1
Huddinge26.1.18
22.06
1
19
JSMHuddinge4.8.18-0.6
22.50
1
16
NC-yVellinge7.8.16+1.3
22.50
1
17
h1
USMGävle12.8.17+1.6
22.93
1
16
s1
NC-yVellinge7.8.16+1.4
23.12
1
16
h4
NC-yVellinge6.8.160.0
24.16
1
B
Danderyd10.5.15-0.2
10-bästasnitt: 21.478

Total results in database: 100
By event:
:1
60 m:8
80 m:2
100 m:26
150 m:2
200 m:25
300 m:2
400 m:9
800 m:1
80 m häck (83.8 cm):1
Höjd:1
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:11
4x80 m:2
4x400 m:1
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
6.94
 1-17
Göteborg/FH
19.2
 
7.00
1h1-17
Göteborg/FH
19.2
 
2018
6.77
1
Sätra
10.2
 
6.84
1
Sätra
20.1
 
6.84
1-19
Uppsala
25.2
 
6.86
1h3
Sätra
10.2
 
6.89
1h2-19
Uppsala
25.2
 
6.91
1h4
Sätra
20.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
9.34
1-15
Gävle
25.7
 +0.6
9.23w
 1-15
Sollentuna/E
6.6
 +2.2
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.11
 3-16
Vellinge
5.8
 
11.35
1h2-16
Vellinge
5.8
 +1.4
11.00w
 2s1-16
Vellinge
5.8
 +4.1
2017
10.70
 3-17
Gävle
11.8
 
10.80
1h1
Västerås
6.8
 +1.9
10.84
1-17
Stockholm/S
18.6
 +1.2
10.86
5-17
Göteborg/U
1.7
 +1.2
10.89
2h1
Sollentuna
9.6
 +1.7
10.94
3
Sollentuna
9.6
 0.0
10.96
1h2-17
Stockholm/S
18.6
 +1.6
10.97
1
Västerås
6.8
 0.0
11.04
1h5-17
Göteborg/U
1.7
 +1.8
10.86w
 1h1-17
Gävle
11.8
 +2.1
2018
10.59
1h8
Skara
6.6
 +1.2
10.74
3h5-19
Mannheim, GER
23.6
 +0.6
10.76
2rB-19
Mannheim, GER
23.6
 +0.2
10.77
1
Västerås
29.7
 +0.8
10.92
2-19
Huddinge
3.8
-2.0
11.07
1h1-19
Huddinge
3.8
 +0.3
10.49w
 4-19
Hvidovre, DEN
11.8
 +3.6
2019
10.76
 1 -19
Göteborg/S
9.8
 +0.7
10.88
1h1-19
Göteborg/U
29.6
-1.1
10.92
3rB
Karlstad
3.7
 +1.6
11.04
3-19
Kristiansand, NOR
17.8
-2.0
11.05
1 S2-19
Göteborg/S
9.8
-0.5
11.13
1 h3-19
Göteborg/S
9.8
-1.7
150 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
16.66
1rB
Täby
4.9
 +0.6
2017
16.71
 1rB
Enskede
8.8
-3.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
24.16
 1rB
Danderyd
10.5
-0.2
2016
22.50
 1-16
Vellinge
7.8
 +1.3
22.93
1s1-16
Vellinge
7.8
 +1.4
23.12
1h4-16
Vellinge
6.8
 0.0
22.41w
 1-17
Danderyd
15.5
 +5.7
2017
21.51
 1
Sollentuna/E
11.6
 +0.8
21.67
3rB
Göteborg/U
2.7
-0.2
21.68
2-17
Gävle
13.8
 +1.0
21.83
2-17
Stockholm/S
3.9
-0.6
21.91
7s2-19
Grosseto, ITA
22.7
-1.5
21.92
6h1-19
Grosseto, ITA
21.7
-1.9
22.50
1h1-17
Gävle
12.8
 +1.6
2018
21.29
1h4
Eskilstuna
25.8
 +0.6
21.35
5
Sollentuna/E
3.6
-0.8
21.49
1
Sätra
20.5
 +0.8
21.49
2rC-19
Mannheim, GER
24.6
 +1.0
21.51
1rB
Skara
6.6
-0.7
21.68
2-19
Huddinge
5.8
 +0.1
21.72
2rB
Karlstad
25.7
 +0.7
22.06
1-19
Huddinge
4.8
-0.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
21.32
1h3
Gävle
18.2
 
21.47
2
Gävle
18.2
 
21.93
1
Huddinge
26.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
36.70
1
Stockholm/S
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
34.97
1
Sätra
11.12
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
48.31
1rB
Sollentuna
13.6
 
48.40
4
Halmstad
29.6
 
48.77
1
Göteborg/S
19.6
 
49.59
6-22
Linköping
21.8
 
49.97
3h2-22
Linköping
20.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
49.09
2h3
Malmö/A
20.2
 
49.85
2rB
Växjö
23.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:03.46
5
Sollentuna
8.9
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
1.56
7
Göteborg/FH
27.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.66
Com
Göteborg/S
7.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
17.04
Com
Göteborg/S
7.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
17.01
Com
Göteborg/S
7.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
400
8
Göteborg/S
7.9
 

Junior-ungdom
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
12.53
1rC
Enskede
24.5
-0.2

Ute
200 m
SM 2018
s1
DNFw
1
h4
21.29
4x100 m
SM 2017
DNF
SM 2018
2
h1
47.26
DQ
Inne
200 m
ISM 2018 2
21.47
1
h3
21.32
400 m
ISM 2021
B
DNS
2
h3
49.09

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2017 3
17
10.70
1
17
h1
10.86w
JSM 2018 2
19
10.92
1
19
h1
11.07
JSM 2019 1
19
10.76
1
19
s2
11.05
1
19
h3
11.13
200 m
USM 2017 2
17
21.68
1
17
h1
22.50
JSM 2018 2
19
21.68
1
19
22.06
400 m
JSM 2021 6
22
49.59
3
22
h2
49.97
4x80 m
USM 2015 7
15
39.24
4
15
h1
39.15
4x100 m
USM 2016 5
17
A
44.15
5
17
h2
45.36
USM 2017 1
17
43.39
1
17
h2
44.04
JSM 2018 1
19
43.12
1000 m stafett
USM 2016 7
17
2:07.37
USM 2017 1
17
2:01.09
JSM 2018 2
19
1:59.72
Inne
60 m
IUSM 2017 1
17
6.94
1
17
h1
7.00
IJSM 2018 1
19
6.84
1
19
h2
6.89

Junior-ungdom
Ute
200 m
JEM19 2017 22
7
19
s2
21.91
6
19
h1
21.92
4x100 m
JEM19 2019 6
19
41.57
3
19
h1
40.45
4x400 m
JEM22 2021
6
22
h1
3:10.25