Melker Gustavsson

Född: 15 augusti 2000

Ålder: 20 år 310 dagar

Förening:
 IF Göta Karlstad
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (2)
7.20i
  KarlstadKarlstad24.1.21
7.19i
SB  KarlstadKarlstad24.1.21

2020

60 m (6)
7.10i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
7.10i
=SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
7.10i
=SB  KarlstadKarlstad25.1.20
7.13i
  KarlstadKarlstad25.1.20
7.18i
  KarlstadKarlstad8.2.20
7.11i
  KarlstadKarlstad8.2.20
200 m (1)
23.32i
PB  KarlstadKarlstad25.1.20
Längd (5)
6.68i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.20
6.96i
SB  (17)KarlstadKarlstad25.1.20
 
X6.965.446.886.47X
6.87i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
 
6.406.656.27X6.766.87
7.17
PB  KilKil14.6.20+1.8
 
XX7.17
+1.8
6.63
+2.6
X7.09
+0.9
7.04
  KarlstadKarlstad25.6.200.0
 
6.82
+1.1
6.26
-1.1
6.99
0.0
7.04
0.0
6.91
+1.5
X
0.0

2019

60 m (1)
7.09i
PB  KarlstadKarlstad26.1.19
100 m (3)
11.12
PB  ArvikaArvika27.7.19-1.3
11.30
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.190.0
11.30
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19-0.5
200 m (1)
22.70
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.4
Längd (7)
7.10i
PB  (18)KarlstadKarlstad9.2.19
6.80i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
7.16w
  SollentunaSollentuna8.6.19+2.6
6.65
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
6.96
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.4
6.56
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19+0.2
6.88
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19+2.0
4x100 m (1)
DNF
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson
Melker Gustavsson, Albin Hedén
1000 m stafett (1)
2:00.17
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson, Gabriel Gunnarsson
Daniel Grenegård, Albin Hedén

2018

60 m (2)
7.23i
PB  KarlstadKarlstad10.2.18
7.34i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m (1)
11.27
PB  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18+0.6
200 m (2)
23.61i
SB  KarlstadKarlstad10.2.18
22.86w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+4.4
Längd (5)
6.28i
SB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
 
5.996.206.28
6.86
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18-1.0
6.75
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+1.9
 
6.75
+1.9
7.20w
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18+2.9
6.71w
  NMHvidovre, DENNM, Hvidovre, DEN11.8.18+2.8
 
6.356.716.646.656.61X
4x100 m (1)
44.32
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson
Melker Gustavsson, Nahom Hailu
1000 m stafett (2)
2:03.48
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson
Melker Gustavsson, Nahom Hailu
2:03.50
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Gabriel Gunnarsson
Melker Gustavsson, Nahom Hailu

2017

60 m (1)
7.31i
PB  KarlstadKarlstad21.1.17
100 m (1)
11.41
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17+2.0
200 m (2)
23.48i
PB  KarlstadKarlstad22.1.17
22.99w
  Sollentuna/ESollentuna/E11.6.17+2.4
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.15i
=PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
8.24i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
14.48
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+0.2
15.18
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+0.9
14.40w
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+4.2
14.67
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17-0.3
Höjd (2)
1.77i
PB  LinköpingLinköping12.3.17
1.69
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 
1.64
XO
1.69
O
1.72
XXX
     
Längd (4)
6.54i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH18.2.17
 
6.366.356.506.156.546.29
6.63
PB  KarlstadKarlstad23.7.17+1.3
6.05
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+1.2
6.53w
  USMGävleUSM, Gävle12.8.17+2.5
 
6.05
+1.2
6.03
+2.8
6.53
+2.5
6.48
  USMGävleUSM, Gävle13.8.17-0.3
 
6.17
-2.3
6.36
-0.8
6.28
-0.4
6.39
-0.3
6.42
+0.5
6.48
-0.3
Tresteg (1)
12.25
PB  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+2.0
12.34w
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17+5.1
 
12.25
+2.0
12.09
+2.3
12.34
+5.1
11.90
+2.1
4x100 m (3)
45.12
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 IF Göta Karlstad
Fredrik Nilsson, Melker Gustavsson
Rasmus Tidestad, Gabriel Gunnarsson
44.71
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 IF Göta Karlstad
Fredrik Nilsson, Melker Gustavsson
Rasmus Tidestad, Gabriel Gunnarsson
45.58
  Lag-USMTanumshedeLag-USM, Tanumshede19.8.17
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Melker Gustavsson
Albin Enbacker, Gabriel Gunnarsson
1000 m stafett (2)
2:06.84
SB  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 IF Göta Karlstad
Fredrik Nilsson, Gabriel Gunnarsson
Melker Gustavsson, Rasmus Tidestad
2:08.67
  USMMalmö/SUSM, Malmö/S27.5.17
 IF Göta Karlstad
Fredrik Nilsson, Gabriel Gunnarsson
Rasmus Tidestad, Melker Gustavsson

2016

60 m (1)
7.43i
PB  KarlstadKarlstad30.1.16
100 m (3)
11.72
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16+1.5
11.64w
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+2.6
11.59w
  USMVellingeUSM, Vellinge5.8.16+4.1
200 m (1)
24.12i
PB  KarlstadKarlstad31.1.16
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.45i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
8.33i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
14.58
PB  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg9.7.16+1.4
15.14
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16-1.4
110 m häck (91.4 cm) (2)
14.91
PB  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+0.1
14.85w
  USMVellingeUSM, Vellinge7.8.16+3.5
Längd (5)
DNSi
  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla5.3.16
6.23
PB  HelsingborgHelsingborg9.7.16+0.9
6.32w
  HelsingborgHelsingborg9.7.16+2.2
6.17
  USMVellingeUSM, Vellinge6.8.16+0.6
 
5.80
+0.6
6.17
+0.6
5.84
+0.1
6.015.945.90
+0.2
6.07
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16+0.9
 
6.07
+0.9
4x100 m (3)
44.12
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson, Victor Thunström
Olle Wahlström, Henrik Larsson
43.74
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S29.5.16
 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson, Victor Thunström
Olle Wahlström, Henrik Larsson
45.22
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.16
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Melker Gustavsson
Rasmus Tidestad, Gabriel Gunnarsson
1000 m stafett (1)
2:03.31
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S28.5.16
 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson, Victor Thunström
Henrik Larsson, Olle Wahlström

2015

60 m (1)
7.84i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
80 m (2)
9.78
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+1.5
9.76
PB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15-0.1
60 m häck (83.8 cm) (2)
9.14i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
DNFi
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.15
80 m häck (83.8 cm) (3)
11.29
PB  Brandenburg, GERBrandenburg, GER4.7.15+0.9
11.43
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15+1.8
11.46
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona23.8.15-0.4
Höjd (1)
1.56i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
 
1.56
O
1.62
XXX
      
Längd (4)
5.34i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.15
 
5.295.315.34
5.92
PB  KilKil2.8.15+1.3
5.79
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona21.8.15+1.0
 
5.09
+1.2
5.47
+4.3
5.79
+1.0
5.54
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona22.8.15-1.8
 
5.33
-1.3
5.37
-1.9
5.54
-1.8
4x100 m (1)
44.59
SB  Lag-USMEnskedeLag-USM, Enskede29.8.15
 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson, Mattias Heinemann
Tobias Söderberg, Henrik Larsson
4x80 m (2)
37.83
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Rasmus Tidestad
Melker Gustavsson, Victor Thunström
37.33
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 IF Göta Karlstad
Daniel Grenegård, Rasmus Tidestad
Melker Gustavsson, Victor Thunström

2014

80 m häck (83.8 cm) (2)
12.48
PB  KarlstadKarlstad23.8.14+1.2
12.43w
  LinköpingLinköping30.8.14+3.3
Höjd (1)
1.60
PB  EskilstunaEskilstuna14.9.14
Längd (1)
5.56
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.14+2.0
Slägga (4.0 kg) (1)
24.96
PB  EskilstunaEskilstuna14.9.14

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat216601.Eventname AS Eventeng, alltat216601.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat216601.Date),'.',MONTH(alltat216601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat216601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat216601 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat216601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat216601.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat216601.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat216601.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat216601.Eventname AS Eventeng, alltat216601.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat216601.Date),'.',MONTH(alltat216601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat216601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat216601 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat216601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat216601.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat216601.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat216601.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat216601.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat216601.Eventname AS Eventeng, alltat216601.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat216601.Date),'.',MONTH(alltat216601.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat216601.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat216601 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat216601.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat216601.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat216601.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat216601.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat216601.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.09
Karlstad26.1.19
80 m
Ute
9.76
Karlskrona21.8.15-0.1
100 m
Ute
11.12
Arvika27.7.19-1.3
200 m
Ute
22.70
Göteborg/U30.6.19-0.4
Inne
23.32
Karlstad25.1.20
Höjd
Ute
1.69
Tanumshede19.8.17
Inne
1.77
Linköping12.3.17
Längd
Ute
7.17
Kil14.6.20+1.8
Inne
7.10
Karlstad9.2.19
Tresteg
Ute
12.25
Tanumshede19.8.17+2.0

Junior-ungdom
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.48
Göteborg/U2.7.17+0.2
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.29
Brandenburg, GER4.7.15+0.9
Slägga (4.0 kg)
Ute
24.96
Eskilstuna14.9.14
60 m
7.09i
2
Karlstad26.1.19
7.10i
2
h1
Örebro12.1.20
7.10i
3
Örebro12.1.20
7.10i
1
h1
Karlstad25.1.20
7.11i
1
Karlstad8.2.20
7.13i
3
Karlstad25.1.20
7.18i
1
h2
Karlstad8.2.20
7.19i
3
Karlstad24.1.21
7.20i
1
Karlstad24.1.21
7.23i
5
Karlstad10.2.18
Visa/dölj alla resultat
7.31i
1
17
h1
Karlstad21.1.17
7.34i
3
19
h3
IJSMUppsala25.2.18
7.43i
1
17
Karlstad30.1.16
7.84i
5
15
h4
NC-yÖrebro7.3.15
10-bästasnitt: 7.143
Längd
7.17
1
Kil14.6.20+1.8
7.10i
1
Karlstad9.2.19
7.04
1
Karlstad25.6.200.0
6.96
4
19
VUSGöteborg/U29.6.19+0.4
6.96i
5
Karlstad25.1.20
6.88
5
19
JSMGöteborg/S10.8.19+2.0
6.87i
5
22
IJSMGöteborg/FH29.2.20
6.86
4
19
VUSGöteborg/U30.6.18-1.0
6.80i
7
19
IJSMVäxjö23.2.19
6.75
3
19
Q
JSMHuddinge4.8.18+1.9
Visa/dölj alla resultat
6.68i
3
Örebro12.1.20
6.65
6
19
Q
VUSGöteborg/U28.6.190.0
6.63
3
Karlstad23.7.17+1.3
6.56
5
19
Q
JSMGöteborg/S9.8.19+0.2
6.54i
1
17
IUSMGöteborg/FH18.2.17
6.48
3
17
USMGävle13.8.17-0.3
6.28i
17
19
IJSMUppsala24.2.18
6.23
+
17
Helsingborg9.7.16+0.9
6.17
7
16
NC-yVellinge6.8.16+0.6
6.07
5
17
Lag-SMHuddinge20.8.16+0.9
6.05
+
17
Q
USMGävle12.8.17+1.2
5.92
1
15
Kil2.8.15+1.3
5.79
12
15
Q
NC-yKarlskrona21.8.15+1.0
5.56
5
14
Q
Göteborg/U27.6.14+2.0
5.54
11
15
NC-yKarlskrona22.8.15-1.8
5.34i
16
15
NC-yÖrebro7.3.15
10-bästasnitt: 6.939

Total results in database: 106
By event:
60 m:14
80 m:2
100 m:8
200 m:7
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):6
60 m häck (83.8 cm):2
110 m häck (91.4 cm):2
80 m häck (83.8 cm):5
Höjd:4
Längd:32
Tresteg:2
Slägga (4.0 kg):1
4x100 m:9
4x80 m:2
1000 m stafett:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
7.84
 5h4-15
Örebro
7.3
 
2016
7.43
 1-17
Karlstad
30.1
 
2017
7.31
 1h1-17
Karlstad
21.1
 
2018
7.23
 5
Karlstad
10.2
 
7.34
3h3-19
Uppsala
25.2
 
2019
7.09
2
Karlstad
26.1
 
2020
7.10
3
Örebro
12.1
 
2020
7.10
 2h1
Örebro
12.1
 
7.10
1h1
Karlstad
25.1
 
7.11
1
Karlstad
8.2
 
7.13
3
Karlstad
25.1
 
7.18
1h2
Karlstad
8.2
 
2021
7.19
 3
Karlstad
24.1
 
7.20
1
Karlstad
24.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
9.76
5s2-15
Karlskrona
21.8
-0.1
9.78
4h2-15
Karlskrona
21.8
 +1.5
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
11.72
 4h3-16
Göteborg/U
2.7
 +1.5
11.59w
 6s1-16
Vellinge
5.8
 +4.1
11.64w
 4h1-16
Vellinge
5.8
 +2.6
2017
11.41
 6-17
Sollentuna/E
10.6
 +2.0
2018
11.27
 2h1-19
Helsingborg
8.7
 +0.6
2019
11.12
1h2
Arvika
27.7
-1.3
11.30
5 S2-19
Göteborg/S
9.8
-0.5
11.30
2 h2-19
Göteborg/S
9.8
 0.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
22.99w
 1rC
Sollentuna/E
11.6
 +2.4
2018
22.86w
 1rF-19
Göteborg/U
1.7
 +4.4
2019
22.70
1rD-19
Göteborg/U
30.6
-0.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
24.12
 1
Karlstad
31.1
 
2017
23.48
 1
Karlstad
22.1
 
2018
23.61
 1
Karlstad
10.2
 
2020
23.32
1
Karlstad
25.1
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
1.60
 5-14
Eskilstuna
14.9
 
2017
1.69
9-17
Tanumshede
19.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1.56
 15=-15
Örebro
7.3
 
2017
1.77
3-17
Linköping
12.3
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.56
 5Q-14
Göteborg/U
27.6
 +2.0
2015
5.92
 1-15
Kil
2.8
 +1.3
5.79
12q-15
Karlskrona
21.8
 +1.0
5.54
11-15
Karlskrona
22.8
-1.8
2016
6.23
 +-17
Helsingborg
9.7
 +0.9
6.17
7-16
Vellinge
6.8
 +0.6
6.07
5 -17
Huddinge
20.8
 +0.9
6.32w
 1-17
Helsingborg
9.7
 +2.2
2017
6.63
 3
Karlstad
23.7
 +1.3
6.48
3-17
Gävle
13.8
-0.3
6.05
-q-17
Gävle
12.8
 +1.2
6.53w
 2q-17
Gävle
12.8
 +2.5
2018
6.86
 4-19
Göteborg/U
30.6
-1.0
6.75
3 q-19
Huddinge
4.8
 +1.9
7.20w
 1-19
Huddinge
4.8
 +2.9
6.71w
 7-19
Hvidovre, DEN
11.8
 +2.8
2019
6.96
 4-19
Göteborg/U
29.6
 +0.4
6.88
5 -19
Göteborg/S
10.8
 +2.0
6.65
6q-19
Göteborg/U
28.6
 0.0
6.56
5 Q-19
Göteborg/S
9.8
 +0.2
7.16w
 4
Sollentuna
8.6
 +2.6
2020
7.17
1
Kil
14.6
 +1.8
7.04
1
Karlstad
25.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.34
 16-15
Örebro
7.3
 
2017
6.54
 1-17
Göteborg/FH
18.2
 
2018
6.28
 17-19
Uppsala
24.2
 
2019
7.10
1
Karlstad
9.2
 
6.80
7-19
Växjö
23.2
 
2020
6.96
 5
Karlstad
25.1
 
6.87
5-22
Göteborg/FH
29.2
 
6.68
3
Örebro
12.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.25
--17
Tanumshede
19.8
 +2.0
12.34w
 6-17
Tanumshede
19.8
 +5.1

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.33
 2-16
Uddevalla
5.3
 
8.45
1h2-16
Uddevalla
5.3
 
2017
8.15
1h2-17
Göteborg/FH
18.2
 
8.24
2-17
Göteborg/FH
18.2
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
12.48
 2-15
Karlstad
23.8
 +1.2
12.43w
 1E-15
Linköping
30.8
 +3.3
2015
11.29
3h2-15
Brandenburg, GER
4.7
 +0.9
11.43
2h2-15
Karlskrona
23.8
 +1.8
11.46
3-15
Karlskrona
23.8
-0.4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
14.58
 1-17
Helsingborg
9.7
 +1.4
15.14
2 r1-17
Huddinge
20.8
-1.4
2017
14.48
3-17
Göteborg/U
2.7
 +0.2
14.67
4-17
Stockholm/S
3.9
-0.3
15.18
2h2-17
Gävle
12.8
 +0.9
14.40w
 2-17
Gävle
12.8
 +4.2
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
24.96
7-14
Eskilstuna
14.9
 

Junior-ungdom
Ute
100 m
JSM 2019 5
19
s2
11.30
2
19
h2
11.30
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2017 2
17
14.40w
2
17
h2
15.18
Längd
USM 2017 3
17
6.48
2
17
Q
6.53w
JSM 2018 1
19
7.20w
3
19
Q
6.75
JSM 2019 5
19
6.88
5
19
Q
6.56
4x80 m
USM 2015 2
15
37.33
1
15
h1
37.83
4x100 m
USM 2016 4
17
A
43.74
2
17
h1
44.12
USM 2017 5
17
44.71
3
17
h1
45.12
JSM 2018 5
19
44.32
JSM 2019
19
DNF
1000 m stafett
USM 2016 4
17
2:03.31
USM 2017 7
17
2:08.67
4
17
h3
2:06.84
JSM 2018 7
19
2:03.50
4
19
h1
2:03.48
JSM 2019 4
22
2:00.17
Inne
60 m
IJSM 2018
3
19
h3
7.34
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2017 2
17
8.24
1
17
h2
8.15
Längd
IUSM 2017 1
17
6.54
IJSM 2018 17
19
6.28
IJSM 2019 7
19
6.80
IJSM 2020 5
22
6.87