Fredrik Kihlblom

Född: 17 januari 1998

Ålder: 23 år 323 dagar

Förening:
 Huddinge AIS
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

100 m (1)
11.70
PB  HuddingeHuddinge12.5.21+1.4
200 m (2)
23.31
SB  HuddingeHuddinge12.5.21+1.9
23.26
SB  HuddingeHuddinge5.6.21-0.4
400 m (1)
50.18
PB  HuddingeHuddinge29.5.21
400 m häck (9)
DNF
  HuddingeHuddinge22.5.21
53.01
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
53.63
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
53.48
  Göteborg/SGöteborg/S19.6.21
DQ
  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
54.46
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
53.48
  HuddingeHuddinge10.8.21
53.85
  VallentunaVallentuna18.8.21
DQ
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
4x400 m (1)
3:21.91
SB  SMHuddingeSM, Huddinge1.8.21
 Huddinge AIS
Fredrik Kihlblom, Anton Ledell
Dennis Elms Jansson, Ludvig Hillenfjärd

2020

200 m (3)
23.38
SB  EnskedeEnskede14.6.20-0.8
23.16
SB  HuddingeHuddinge21.6.20-1.1
22.99
SB  HuddingeHuddinge27.6.20-1.1
400 m (4)
51.48i
SB  HuddingeHuddinge26.1.20
51.60i
  UppsalaUppsala7.2.20
50.66
SB  HuddingeHuddinge21.6.20
50.41
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.20
60 m häck (6)
8.84i
SB  SätraSätra19.1.20
8.52i
SB  (22)UppsalaUppsala9.2.20
8.55i
  UppsalaUppsala9.2.20
8.61i
  SätraSätra15.2.20
8.63i
  SätraSätra15.2.20
8.67i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH29.2.20
400 m häck (12)
54.27
PB  HuddingeHuddinge14.6.20
54.02
PB  HuddingeHuddinge28.6.20
53.95
PB  UppsalaUppsala15.7.20
DNF
  HuddingeHuddinge25.7.20
53.31
PB  TäbyTäby5.8.20
57.45
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
53.84
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20
53.82
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
53.54
  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.20
53.31
=PB  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20
53.63
  HuddingeHuddinge27.8.20
53.19
PB  MärstaMärsta6.9.20

2019

200 m (1)
23.01
SB  Huddinge/JHuddinge/J24.7.19+1.2
300 m (1)
1:24.39i
PB  HuddingeHuddinge15.5.19
400 m (5)
51.86
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
50.29
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
51.51
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
50.71
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S9.8.19
50.95
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
600 m (1)
1:24.39
PB  HuddingeHuddinge15.5.19
800 m (1)
2:02.33
SB  SollentunaSollentuna8.6.19
400 m häck (3)
56.87
SB  VästeråsVästerås3.8.19
54.45
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
54.37
PB  (14)SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
Längd (1)
6.43i
SB  SätraSätra19.1.19
3x400 m (1)
2:35.03
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Huddinge AIS

2018

200 m (1)
22.96
PB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18+1.0
800 m (1)
2:03.41
SB  VästeråsVästerås28.7.18
60 m häck (3)
8.96i
SB  HuddingeHuddinge26.1.18
DNFi
  HuddingeHuddinge26.1.18
8.77i
SB  (23)SätraSätra11.2.18
110 m häck (2)
15.60
PB  (23)JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.8
DNF
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-0.7
400 m häck (3)
56.16
SB  (21)Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18
56.70
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
1:12.63
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
Höjd (1)
1.92
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
4x400 m (1)
3:18.97
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Huddinge AIS
Dennis Elms Jansson, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Fredrik Kihlblom
3x400 m (1)
2:31.06
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Huddinge AIS

2017

400 m (3)
51.28i
PB  SätraSätra4.2.17
51.91i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
DNFi
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
800 m (1)
1:58.74
PB  HuddingeHuddinge15.8.17
60 m häck (1)
8.51i
PB  (20)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
60 m häck (99.1 cm) (1)
8.41i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
400 m häck (4)
54.67
PB  VästeråsVästerås6.8.17
56.87
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
54.40
PB  (16)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
54.79
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
Längd (2)
6.57i
SB  HuddingeHuddinge11.2.17
NMi
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
X

2016

200 m (1)
23.68
PB  VästeråsVästerås30.7.16-0.5
400 m (1)
52.13
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.16
60 m häck (99.1 cm) (2)
8.55i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
8.69i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
110 m häck (99.1 cm) (2)
15.05w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.8
14.94
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+1.2
400 m häck (2)
55.82
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
55.34
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
Längd (2)
6.59i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
 
X6.336.594.55X6.48
6.53
SB  Sollentuna/ESollentuna/E4.6.16+1.3
4x100 m (2)
44.19
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd
DQ
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd
1000 m stafett (2)
2:06.10
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Ludvig Hillenfjärd
Anton Roos, Fredrik Kihlblom
1:59.16
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Fredrik Kihlblom
Anton Roos, Ludvig Hillenfjärd

2015

400 m (1)
52.88
PB  SollentunaSollentuna7.6.15
800 m (1)
2:06.31i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.63i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
8.70i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
15.08w
  SollentunaSollentuna7.6.15+2.6
15.46
PB  Göteborg/UGöteborg/U5.7.150.0
110 m häck (91.4 cm) (2)
15.57
PB  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-0.2
15.86
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-1.5
300 m häck (83.8 cm) (3)
40.04
PB  HuddingeHuddinge12.6.15
40.66
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15
56.60
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15
Höjd (3)
1.90i
PB  SätraSätra11.1.15
1.84i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
 
1.80
XO
1.84
O
1.88
XXX
     
1.82
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
Stav (2)
2.85i
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping7.2.15
2.60
PB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
2.30
O
2.60
XO
2.90
XX
     
Längd (3)
6.28i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
 
6.286.156.04XXX
6.59
PB  HuddingeHuddinge13.6.15+0.3
5.77
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15+0.5
 
5.77
+0.5
4.41
+1.6
X
+1.0
Kula (5.0 kg) (1)
11.45i
PB  HuddingeHuddinge31.1.15
Sjukamp (P17) (1)
4.368
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
2.85   2:06.31      
      
3x800 m (1)
6:20.79
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Huddinge AIS
1000 m stafett (1)
2:11.52
SB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Huddinge AIS
Fredrik Kihlblom, Samuel Nilsson Hagland
Iyuel Ayele, Anton Ledell

2014

400 m (1)
55.51i
PB  SätraSätra26.1.14
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
16.03
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14
16.08w
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+2.6
15.60
PB  Stockholm/SStockholm/S24.8.14+0.4
300 m häck (83.8 cm) (1)
40.95
PB  HuddingeHuddinge21.9.14
Höjd (4)
1.87i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
 
1.75
O
1.79
O
1.82
XXO
1.85
O
1.87
XO
1.89
XXX
  
1.87
PB  HuddingeHuddinge15.6.14
1.75
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
 
1.50
O
1.75
O
1.82
XXX
     
1.81
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14
Längd (5)
5.94i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö9.3.14
 
5.94XX
5.97
PB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14+1.5
 
5.97
+1.5
X
+0.1
X
-0.3
X
+2.3
6.08
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14-1.5
6.07
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14+1.7
 
6.07
+1.7
6.05
+1.0
X
6.33
PB  HuddingeHuddinge19.8.14+1.7
1000 m stafett (1)
2:02.53
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Huddinge AIS
Anton Öhman, Ludvig Hillenfjärd
Fredrik Kihlblom, Anton Roos

2013

800 m (1)
2:09.02
PB  SollentunaSollentuna8.6.13
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
15.19
PB  HuddingeHuddinge7.9.13+1.5
Höjd (5)
1.77i
PB  IUSMMalmö/AIUSM, Malmö/A9.3.13
1.80
PB  EnskedeEnskede19.5.13
Ej sanktionerad tävling:
1.85
  EkeröEkerö30.5.13
1.65
  Lag-USMMalmö/SLag-USM, Malmö/S16.6.13
1.78
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
Längd (1)
5.90
PB  HuddingeHuddinge7.9.13-0.9
Kula (4.0 kg) (1)
11.36
PB  HuddingeHuddinge8.9.13

2012

800 m (1)
2:10.65
PB  UddevallaUddevalla1.9.12
2000 m (1)
6:34.94
SB  HuddingeHuddinge17.6.12
1500 m hinder (76.2 cm) (1)
5:00.07
PB  FalunFalun8.9.12
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
16.01
PB  UddevallaUddevalla1.9.12+0.7
Höjd (1)
1.75
PB  FalunFalun9.9.12

2011

800 m (1)
2:15.71
PB  FalunFalun10.9.11
2000 m (1)
6:33.93
PB  VästeråsVästerås7.8.11

2010

2000 m (1)
6:47.08
PB  Stockholm/SStockholm/S10.8.10

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat199859.Eventname AS Eventeng, alltat199859.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat199859.Date),'.',MONTH(alltat199859.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat199859.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat199859 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat199859.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat199859.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat199859.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat199859.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat199859.Eventname AS Eventeng, alltat199859.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat199859.Date),'.',MONTH(alltat199859.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat199859.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat199859 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat199859.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat199859.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat199859.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat199859.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat199859.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat199859.Eventname AS Eventeng, alltat199859.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat199859.Date),'.',MONTH(alltat199859.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat199859.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat199859 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat199859.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat199859.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat199859.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat199859.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat199859.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

100 m
Ute
11.70
Huddinge12.5.21+1.4
200 m
Ute
22.96
Sollentuna/E3.6.18+1.0
300 m
Inne
1:24.39
Huddinge15.5.19
400 m
Ute
50.18
Huddinge29.5.21
Inne
51.28
Sätra4.2.17
600 m
Ute
1:24.39
Huddinge15.5.19
800 m
Ute
1:58.74
Huddinge15.8.17
Inne
2:06.31
Norrköping8.2.15
2000 m
Ute
6:33.93
Västerås7.8.11
60 m häck
Inne
8.51
Sätra4.2.17
110 m häck
Ute
15.60
Huddinge5.8.18+0.8
400 m häck
Ute
53.01
Huddinge11.6.21
Höjd
Ute
1.92
Huddinge5.8.18
Inne
1.90
Sätra11.1.15
Stav
Ute
2.60
Sundsvall1.7.15
Inne
2.85
Norrköping7.2.15
Längd
Ute
6.59
Huddinge13.6.15+0.3
Inne
6.59
Växjö20.2.16

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute
5:00.07
Falun8.9.12
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.63
Göteborg/FH28.2.15
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.46
Göteborg/U5.7.150.0
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.41
Sätra4.2.17
110 m häck (99.1 cm)
Ute
14.94
Hässleholm7.8.16+1.2
300 m häck (83.8 cm)
Ute
40.04
Huddinge12.6.15
Kula (4.0 kg)
Ute
11.36
Huddinge8.9.13
Kula (5.0 kg)
Inne
11.45
Huddinge31.1.15
Sjukamp (P17)
Inne
4.368
Norrköping8.2.15
400 m
50.18
3
Huddinge29.5.21
50.29
4
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
50.41
6
22
JSMLinköping22.8.20
50.66
2
Huddinge21.6.20
50.71
2
22
h2
JSMGöteborg/S9.8.19
50.95
6
22
JSMGöteborg/S10.8.19
51.28i
4
Sätra4.2.17
51.48i
3
Huddinge26.1.20
51.51
7
C
VUSGöteborg/U29.6.19
51.60i
2
B
Uppsala7.2.20
Visa/dölj alla resultat
51.86
1
B
BauhausStockholm/S30.5.19
51.91i
2
19
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
52.13
8
B
Göteborg/U2.7.16
52.88
3
Sollentuna7.6.15
55.51i
3
B
Sätra26.1.14
10-bästasnitt: 50.907
400 m häck
53.01
1
Huddinge11.6.21
53.19
2
Märsta6.9.20
53.31
4
Täby5.8.20
53.31
2
22
JSMLinköping23.8.20
53.48
3
Göteborg/S19.6.21
53.48
2
Huddinge10.8.21
53.54
7
SMUppsala16.8.20
53.63
2
Huddinge27.8.20
53.63
2
B
Sollentuna13.6.21
53.82
5
h2
SMUppsala15.8.20
Visa/dölj alla resultat
53.84
7
Sollentuna10.8.20
53.85
1
Vallentuna18.8.21
53.95
2
Uppsala15.7.20
54.02
1
Huddinge28.6.20
54.27
1
Huddinge14.6.20
54.37
3
h2
SMKarlstad31.8.19
54.40
5
19
JSMGävle13.8.17
54.45
3
22
JSMGöteborg/S11.8.19
54.46
2
VUSGöteborg/U10.7.21
54.67
2
Västerås6.8.17
54.79
5
h1
SMHelsingborg26.8.17
55.34
5
h1
SMSollentuna27.8.16
55.82
3
19
JSMHässleholm7.8.16
56.16
6
Sollentuna/E2.6.18
56.70
4
22
h2
JSMHuddinge4.8.18
56.87
1
19
h1
JSMGävle12.8.17
56.87
1
Västerås3.8.19
57.45
4
22
Söderhamn8.8.20
1:12.63
7
22
JSMHuddinge5.8.18
10-bästasnitt: 53.44
Höjd
1.92
5
22
JSMHuddinge5.8.18
1.90i
hep
17
Sätra11.1.15
1.87i
4
16
NC-yVäxjö9.3.14
1.87
2
16
Huddinge15.6.14
1.84i
6
17
IUSMGöteborg/FH1.3.15
1.82
5
Eskilstuna23.5.15
1.81
11
16
NC-ySöderhamn8.8.14
1.80
2
15
Enskede19.5.13
1.78
5
15
NC-yEskilstuna10.8.13
1.77i
5
15
NC-yMalmö/A9.3.13
Visa/dölj alla resultat
1.75
2
14
Falun9.9.12
1.75
7
teamNCBorås5.7.14
1.65
8
17
teamNCMalmö/S16.6.13
10-bästasnitt: 1.838
Längd
6.59
2
17
Huddinge13.6.15+0.3
6.59i
8
19
IJSMVäxjö20.2.16
6.57i
1
19
Huddinge11.2.17
6.53
9
Sollentuna/E4.6.16+1.3
6.43i
4
Sätra19.1.19
6.33
7
Huddinge19.8.14+1.7
6.28i
5
17
IUSMGöteborg/FH28.2.15
6.08
10
16
Q
NC-ySöderhamn8.8.14-1.5
6.07
11
16
NC-ySöderhamn9.8.14+1.7
5.97
6
teamNCBorås5.7.14+1.5
Visa/dölj alla resultat
5.94i
9
16
NC-yVäxjö9.3.14
5.90
6
15
Huddinge7.9.13-0.9
5.77
20
17
Q
USMKalmar21.8.15+0.5
10-bästasnitt: 6.344

Total results in database: 147
By event:
100 m:1
200 m:8
300 m:1
400 m:16
600 m:1
800 m:7
2000 m:3
1500 m hinder (76.2 cm):1
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):5
60 m häck:10
60 m häck (99.1 cm):3
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):2
110 m häck (91.4 cm):2
110 m häck (99.1 cm):2
110 m häck:2
300 m häck (83.8 cm):4
400 m häck:33
Höjd:14
Stav:2
Längd:14
Kula (4.0 kg):1
Kula (5.0 kg):1
Sjukamp (P17):1
4x100 m:2
4x400 m:2
3x400 m:2
3x800 m:1
1000 m stafett:4
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.70
3rA
Huddinge
12.5
 +1.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
23.68
 3h3
Västerås
30.7
-0.5
2018
22.96
3rC
Sollentuna/E
3.6
 +1.0
2019
23.01
 3h2
Huddinge/J
24.7
 +1.2
2020
22.99
 1
Huddinge
27.6
-1.1
23.16
1
Huddinge
21.6
-1.1
23.38
5
Enskede
14.6
-0.8
2021
23.26
 3
Huddinge
5.6
-0.4
23.31
2rA
Huddinge
12.5
 +1.9
300 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
1:24.39
1
Huddinge
15.5
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
52.88
 3
Sollentuna
7.6
 
2016
52.13
 8rB
Göteborg/U
2.7
 
2019
50.29
 4rB
Sollentuna
18.6
 
50.71
2 h2-22
Göteborg/S
9.8
 
50.95
6 -22
Göteborg/S
10.8
 
51.51
7rC
Göteborg/U
29.6
 
51.86
1rB
Stockholm/S
30.5
 
2020
50.41
 6-22
Linköping
22.8
 
50.66
2
Huddinge
21.6
 
2021
50.18
3
Huddinge
29.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
55.51
 3rB
Sätra
26.1
 
2017
51.28
4
Sätra
4.2
 
51.91
2h2-19
Göteborg/FH
18.2
 
2020
51.48
 3
Huddinge
26.1
 
51.60
2rB
Uppsala
7.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:24.39
1
Huddinge
15.5
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
2:15.71
 6rB-15
Falun
10.9
 
2012
2:10.65
 1rB
Uddevalla
1.9
 
2013
2:09.02
 4
Sollentuna
8.6
 
2017
1:58.74
5
Huddinge
15.8
 
2018
2:03.41
 1rB
Västerås
28.7
 
2019
2:02.33
 5rB
Sollentuna
8.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
2:06.31
H-17
Norrköping
8.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
6:47.08
 2rB
Stockholm/S
10.8
 
2011
6:33.93
2-14
Västerås
7.8
 
2012
6:34.94
 6-15
Huddinge
17.6
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
8.51
4h2
Sätra
4.2
 
2018
8.77
 2
Sätra
11.2
 
8.96
3
Huddinge
26.1
 
2020
8.52
 4rB
Uppsala
9.2
 
8.55
5
Uppsala
9.2
 
8.61
41
Sätra
15.2
 
8.63
5
Sätra
15.2
 
8.67
6-22
Göteborg/FH
29.2
 
8.84
3
Sätra
19.1
 
110 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
15.60
3h1-22
Huddinge
5.8
 +0.8
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
55.34
 5h1
Sollentuna
27.8
 
55.82
3-19
Hässleholm
7.8
 
2017
54.40
 5-19
Gävle
13.8
 
54.67
2
Västerås
6.8
 
54.79
5h1
Helsingborg
26.8
 
56.87
1h1-19
Gävle
12.8
 
2018
56.16
 6
Sollentuna/E
2.6
 
56.70
4 h2-22
Huddinge
4.8
 
1:12.63
7 -22
Huddinge
5.8
 
2019
54.37
 3h2
Karlstad
31.8
 
54.45
3 -22
Göteborg/S
11.8
 
56.87
1
Västerås
3.8
 
2020
53.19
 2
Märsta
6.9
 
53.31
4
Täby
5.8
 
53.31
2-22
Linköping
23.8
 
53.54
7
Uppsala
16.8
 
53.63
2
Huddinge
27.8
 
53.82
5h2
Uppsala
15.8
 
53.84
7
Sollentuna
10.8
 
53.95
2
Uppsala
15.7
 
54.02
1
Huddinge
28.6
 
54.27
1
Huddinge
14.6
 
57.45
4-22
Söderhamn
8.8
 
2021
53.01
1
Huddinge
11.6
 
53.48
3
Göteborg/S
19.6
 
53.48
2
Huddinge
10.8
 
53.63
2rB
Sollentuna
13.6
 
53.85
1
Vallentuna
18.8
 
54.46
2
Göteborg/U
10.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
1.75
 2-14
Falun
9.9
 
2013
1.80
 2-15
Enskede
19.5
 
1.78
5-15
Eskilstuna
10.8
 
1.65
8 -17
Malmö/S
16.6
 
2014
1.87
 2-16
Huddinge
15.6
 
1.81
11-16
Söderhamn
8.8
 
1.75
7
Borås
5.7
 
2015
1.82
 5
Eskilstuna
23.5
 
2018
1.92
5-22
Huddinge
5.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
1.77
 5-15
Malmö/A
9.3
 
2014
1.87
 4-16
Växjö
9.3
 
2015
1.90
H-17
Sätra
11.1
 
1.84
6 -17
Göteborg/FH
1.3
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
2.60
6
Sundsvall
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
2.85
H-17
Norrköping
7.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5.90
 6-15
Huddinge
7.9
-0.9
2014
6.33
 7
Huddinge
19.8
 +1.7
6.08
10q-16
Söderhamn
8.8
-1.5
6.07
11-16
Söderhamn
9.8
 +1.7
5.97
6
Borås
5.7
 +1.5
2015
6.59
2-17
Huddinge
13.6
 +0.3
5.77
20q-17
Kalmar
21.8
 +0.5
2016
6.53
 9
Sollentuna/E
4.6
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
5.94
 9-16
Växjö
9.3
 
2015
6.28
 5 -17
Göteborg/FH
28.2
 
2016
6.59
8-19
Växjö
20.2
 
2017
6.57
 1-19
Huddinge
11.2
 
2019
6.43
 4
Sätra
19.1
 

Junior-ungdom
1500 m hinder (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5:00.07
1-14
Falun
8.9
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.63
4 h1-17
Göteborg/FH
28.2
 
8.70
6 -17
Göteborg/FH
28.2
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
8.55
 3h1-19
Växjö
20.2
 
8.69
5-19
Växjö
20.2
 
2017
8.41
2-19
Sätra
4.2
 
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
15.60
 5-16
Stockholm/S
24.8
 +0.4
16.03
3h1-16
Söderhamn
10.8
 
16.08w
 6-16
Söderhamn
10.8
 +2.6
2015
15.46
6-17
Göteborg/U
5.7
 0.0
15.08w
 2-17
Sollentuna
7.6
 +2.6
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
14.94
4-19
Hässleholm
7.8
 +1.2
15.05w
 2h1-19
Hässleholm
7.8
 +2.8
300 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
40.95
 2-16
Huddinge
21.9
 
2015
40.04
1-17
Huddinge
12.6
 
40.66
2h3-17
Kalmar
22.8
 
56.60
5-17
Kalmar
23.8
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.36
1-15
Huddinge
8.9
 
Kula (5.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
11.45
4-17
Huddinge
31.1
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
4.368
7-17
Norrköping
8.2
 

Ute
400 m häck
SM 2016
5
h1
55.34
SM 2017
5
h1
54.79
SM 2019
3
h2
54.37
SM 2020 7
53.54
5
h2
53.82
SM 2021
h2
DQ
4x400 m
SM 2018 5
3:18.97
SM 2021 6
3:21.91

Junior-ungdom
400 m
JSM 2019 6
22
50.95
2
22
h2
50.71
JSM 2020 7
22
50.41
110 m häck (91.4 cm)
USM 2015 7
17
15.86
4
17
h1
15.57
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2016 4
19
14.94
2
19
h1
15.05w
110 m häck
JSM 2018
3
22
h1
15.60
22
DNF
300 m häck (83.8 cm)
USM 2015 5
17
56.60
2
17
h3
40.66
400 m häck
JSM 2016 3
19
55.82
JSM 2017 5
19
54.40
1
19
h1
56.87
JSM 2018 7
22
1:12.63
4
22
h2
56.70
JSM 2019 3
22
54.45
JSM 2020 2
22
53.31
Höjd
JSM 2018 5
22
1.92
Längd
USM 2015
20
17
Q
5.77
4x100 m
JSM 2016
4
19
h1
44.19
19
DQ
1000 m stafett
USM 2014
1
17
h3
2:02.53
JSM 2015
6
19
h1
2:11.52
JSM 2016 2
19
1:59.16
3
19
h1
2:06.10
3x400 m
JSM 2018 2
22
2:31.06
JSM 2019 3
22
2:35.03
3x800 m
USM 2015 8
17
6:20.79
Inne
400 m
IJSM 2017
19
B
DNF
2
19
h2
51.91
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2015 6
17
8.70
4
17
h1
8.63
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2016 5
19
8.69
3
19
h1
8.55
60 m häck
IJSM 2020 6
22
8.67
Höjd
IUSM 2015 6
17
1.84
Längd
IUSM 2015 5
17
6.28
IJSM 2016 8
19
6.59
IJSM 2017
19
NM
Sjukamp (P17)
IUSM 2015 6
17
4.368