0
Född: 2 juli 1998
Ålder: 25 år 291 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
400 m häck (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
53.35 | SB | 1 | Halmstad | Halmstad | 18.6.23 | ||
52.40 | SB | 4 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
52.78 | 2 h2 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
50.93 | PB | 3 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 30.7.23 | |
53.26 | 6 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 3.9.23 | ||
4x400 m (1) | |||||||
3:11.34 | SB | 1 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | |
Malmö AI | |||||||
Nick Ekelund-Arenander, Joel Bengtsson Viktor Bondesson, William Trulsson |
100 m (2) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.97 | PB | 2 h2 | Lund | Lund | 29.6.22 | +1.6 | ||||||
10.90 | PB | 4 | Lund | Lund | 29.6.22 | +2.0 | ||||||
200 m (2) | ||||||||||||
DQi | - C | Växjö | Växjö | 21.1.22 | ||||||||
22.24i | PB | 1 A | Malmö/A | Malmö/A | 30.1.22 | |||||||
400 m (3) | ||||||||||||
49.25i | PB | 2 B | Växjö | Växjö | 22.1.22 | |||||||
48.14i | PB | 2 B | Växjö | Växjö | 5.2.22 | |||||||
49.88i | 4 h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 25.2.22 | |||||||
400 m häck (5) | ||||||||||||
53.42 | SB | 4 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | ||||||
52.66 | SB | 2 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | ||||||
53.87 | 8 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | |||||||
52.14 | SB | 2 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||||||
52.14 | =SB | 4 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 7.8.22 | ||||||
Diskus (1) | ||||||||||||
22.49 | PB | 8 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||||
3:11.11 | SB | 1 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 29.5.22 | ||||||
Malmö AI | ||||||||||||
Simon Martinsson, Viktor Bondesson William Trulsson, Nick Ekelund-Arenander |
200 m (3) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.50i | PB | 3 A | Växjö | Växjö | 14.2.21 | |||||||
22.56i | 3 h2 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 20.2.21 | |||||||
21.91 | PB | 2 B | Malmö/S | Malmö/S | 14.8.21 | 0.0 | ||||||
400 m (2) | ||||||||||||
49.92i | SB | 3 B | Växjö | Växjö | 23.1.21 | |||||||
51.10i | 2 | Malmö/A | Malmö/A | 30.1.21 | ||||||||
400 m häck (7) | ||||||||||||
53.30 | SB | 1 | Norrköping | Norrköping | 29.5.21 | |||||||
52.72 | SB | 2 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | ||||||
53.04 | 1 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 10.7.21 | |||||||
52.63 | PB | 1 | Mölndal | Mölndal | 7.8.21 | |||||||
52.64 | 2 h1 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | |||||||
51.20 | PB | 3 | SM | Borås | SM, Borås | 29.8.21 | ||||||
51.67 | 5 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 5.9.21 | |||||||
Spjut (1) | ||||||||||||
40.36 | PB | 5 | Norrköping | Norrköping | 29.5.21 | |||||||
| ||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||
41.42 | SB | 3 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | ||||||
Malmö AI | ||||||||||||
Kasper Kadestål, Emmanuel Dawlson Nick Ekelund-Arenander, Viktor Bondesson | ||||||||||||
4x400 m (1) | ||||||||||||
3:09.64 | PB | 2 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||
Malmö AI | ||||||||||||
Viktor Bondesson, Kasper Kadestål Nick Ekelund-Arenander, Anton Sigurdsson |
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
52.00i | SB | 2 C | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.2.20 | ||
400 m häck (4) | |||||||
53.64 | SB | 2 | Växjö | Växjö | 8.7.20 | ||
53.97 | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
1:01.28 | 7 h1 | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 15.8.20 | ||
54.72 | 3 22 A | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 23.8.20 | ||
4x100 m (1) | |||||||
40.56 | SB | 2 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 12.9.20 | |
Malmö AI | |||||||
Kasper Kadestål, Austin Hamilton Viktor Bondesson, Jean-Christian Zirignon | |||||||
4x400 m (1) | |||||||
3:14.31 | SB | 2 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 13.9.20 | |
Malmö AI | |||||||
Viktor Bondesson, Simon Martinsson Kasper Kadestål, Anton Sigurdsson |
400 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
51.05i | SB | 1 22 h1 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | |
49.58i | PB (14) | 2 22 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 24.2.19 | |
400 m häck (4) | |||||||
54.09 | SB | 2 | Halmstad | Halmstad | 16.6.19 | ||
57.19 | 7 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | ||
53.42 | SB (11) | 2 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 11.8.19 | |
54.84 | 3 h3 | SM | Karlstad | SM, Karlstad | 31.8.19 | ||
Spjut (1) | |||||||
40.27 | PB | com | Malmö/S-K | Malmö/S-K | 11.9.19 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
50.33 | PB | 1 A | Ystad | Ystad | 22.7.18 | ||
400 m häck (5) | |||||||
54.19 | PB | 1 | Hässleholm | Hässleholm | 27.7.18 | ||
55.94 | 2 22 h2 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | ||
53.27 | PB | 2 22 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | |
53.59 | 2 h1 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 25.8.18 | ||
52.70 | PB (7) | 4 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 26.8.18 | |
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
22.81i | SB (17) | 2 E | Växjö | Växjö | 22.1.17 | ||
400 m (3) | |||||||
50.54i | SB | 1 19 h1 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | |
49.65i | PB (13) | 2 19 A | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 19.2.17 | |
51.20 | PB | 8 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 1.7.17 | ||
400 m häck (1) | |||||||
56.05 | PB (21) | 3 B | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 18.6.17 | |
4x400 m (1) | |||||||
3:11.61 | PB | 1 | SM | Malmö/S | SM, Malmö/S | 28.5.17 | |
Malmö AI | |||||||
Anton Sigurdsson, Viktor Bondesson Kasper Kadestål, Nick Ekelund-Arenander |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.25i | =PB | 4 h4 | Lund | Lund | 16.1.16 | ||
200 m (1) | |||||||
22.68i | PB (22) | 2 D | Växjö | Växjö | 24.1.16 | ||
400 m (4) | |||||||
51.14i | PB | 1 19 h2 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 21.2.16 | |
50.39i | PB | 3 19 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 21.2.16 | |
50.53i | 2 h2 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 27.2.16 | ||
51.45 | PB | 1 | Lund | Lund | 28.8.16 | ||
60 m häck (99.1 cm) (3) | |||||||
8.46i | PB | 2 19 h2 | Växjö | Växjö | 24.1.16 | ||
8.52i | 6 19 | Växjö | Växjö | 24.1.16 | |||
8.50i | 3 19 | Pallassp | Malmö/A | Pallassp, Malmö/A | 31.1.16 | ||
400 m häck (2) | |||||||
1:01.99 | PB | 6 19 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 7.8.16 | |
56.92 | PB | 4 | Varberg | Varberg | 13.8.16 | ||
60 m (3) | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.25i | PB | 4 17 | Malmö/A | Malmö/A | 24.1.15 | |||||
7.37i | 3 17 h3 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 1.3.15 | |||||
7.42i | 6 17 s2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 1.3.15 | |||||
100 m (1) | ||||||||||
11.17 | PB | 1 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 4.7.15 | +0.9 | ||||
200 m (1) | ||||||||||
22.60 | PB | 1 C | Göteborg/U | Göteborg/U | 5.7.15 | +0.5 | ||||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3) | ||||||||||
8.33i | PB | 2 17 | Pallassp | Malmö/A | Pallassp, Malmö/A | 25.1.15 | ||||
8.47i | 3 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | |||||
8.35i | 5 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | |||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2) | ||||||||||
14.25w | 1 17 | Helsingborg | Helsingborg | 11.7.15 | +2.6 | |||||
14.36 | PB | 1 17 | Hässleholm | Hässleholm | 25.7.15 | 0.0 | ||||
300 m häck (1) | ||||||||||
37.79 | PB (98) (79) (14) | 1 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 12.9.15 | ||||
300 m häck (83.8 cm) (4) | ||||||||||
40.20 | PB | 1 17 h3 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 22.8.15 | ||||
39.66 | PB | 3 17 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 23.8.15 | ||||
39.26 | PB | 2 17 A | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | ||||
37.79 | PB | 1 17 | Stockholm | Stockholm | 12.9.15 | |||||
Tresteg (1) | ||||||||||
13.06w | 6 17 | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | +3.7 | ||||
| ||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||
46.01 | 2 17 r2 | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | |||||
Malmö AI | ||||||||||
James Gaudiello, Viktor Bondesson Viktor Nylander, Albin Wågsäter | ||||||||||
1000 m stafett (1) | ||||||||||
2:01.40 | SB | 3 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 16.5.15 | ||||
Malmö AI | ||||||||||
Marcus Nyberg, Viktor Bondesson James Gaudiello, Anton Sigurdsson |
60 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.47i | PB | 2 17 h2 | Kristianstad | Kristianstad | 12.1.14 | ||
7.53i | 3 16 h3 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.3.14 | ||
7.63i | 6 16 s1 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 9.3.14 | ||
100 m (3) | |||||||
11.53w | 5 17 | Vellinge | Vellinge | 6.6.14 | +4.5 | ||
11.69 | PB | 2 16 h5 | Göteborg/U | Göteborg/U | 28.6.14 | +0.1 | |
11.81 | 5 16 h2 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 8.8.14 | +0.6 | |
200 m (4) | |||||||
23.16w | 3 17 | Vellinge | Vellinge | 6.6.14 | +2.2 | ||
23.46 | PB | 1 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 29.6.14 | +1.1 | |
23.19w | 2 16 h1 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 9.8.14 | +3.5 | |
25.18w | 8 16 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 10.8.14 | +3.5 | |
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2) | |||||||
8.54i | PB | 3 16 h1 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.3.14 | |
DQi | - 16 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.3.14 | ||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3) | |||||||
15.94 | PB | 2 16 h1 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 10.8.14 | |
15.55w | 4 16 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 10.8.14 | +2.6 | |
14.76 | PB | 1 16 h1 | Stockholm/S | Stockholm/S | 24.8.14 | +0.8 | |
4x100 m (3) | |||||||
43.39 | 1 17 h3 | USM | Kil | USM, Kil | 25.5.14 | ||
Malmö AI | |||||||
James Gaudiello, Austin Hamilton Viktor Bondesson, Marko Simic | |||||||
42.98 | 1 17 | USM | Kil | USM, Kil | 25.5.14 | ||
Malmö AI | |||||||
James Gaudiello, Austin Hamilton Viktor Bondesson, Marko Simic | |||||||
43.84 | 1 17 r2 | Lag-USM | Tanumshede | Lag-USM, Tanumshede | 16.8.14 | ||
Malmö AI | |||||||
James Gaudiello, Austin Hamilton Viktor Bondesson, Viktor Nylander | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:09.68 | SB | 4 17 h2 | USM | Kil | USM, Kil | 24.5.14 | |
Malmö AI | |||||||
Viktor Bondesson, Marko Simic James Gaudiello, Marcus Nyberg |
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12.26 | PB | 3 15 h8 | Göteborg/U | Göteborg/U | 29.6.13 | -0.3 | |
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1) | |||||||
14.25 | PB | 3 15 h2 | Helsingborg | Helsingborg | 6.7.13 | +1.0 | |
110 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (1) | |||||||
DNS | - 15 h1 | USM | Eskilstuna | USM, Eskilstuna | 11.8.13 | +1.3 | |
4x100 m (2) | |||||||
48.61 | 2 15 h2 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 26.5.13 | ||
Malmö AI | |||||||
Alexander Behzad, James Gaudiello Viktor Nylander, Viktor Bondesson | |||||||
47.62 | 5 15 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 26.5.13 | ||
Malmö AI | |||||||
Alexander Behzad, James Gaudiello Viktor Nylander, Viktor Bondesson |
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
16.16 nwi | 3 A | Lund | Lund | 27.5.12 | |||
15.40w | 4 D-15 | Uddevalla | Uddevalla | 1.9.12 | +2.8 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.25 | Malmö/A | 24.1.15 | |||
100 m | ||||||
Ute | 10.90 | Lund | 29.6.22 | +2.0 | ||
200 m | ||||||
Ute | 21.91 | Malmö/S | 14.8.21 | 0.0 | ||
Inne | 22.24 | Malmö/A | 30.1.22 | |||
400 m | ||||||
Ute | 50.33 | Ystad | 22.7.18 | |||
Inne | 48.14 | Växjö | 5.2.22 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 37.79 | Stockholm/S | 12.9.15 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 50.93 | Söderhamn | 30.7.23 | 28 | ||
Diskus | ||||||
Ute | 22.49 | Uppsala | 21.6.22 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 40.36 | Norrköping | 29.5.21 | |||
Junior-ungdom | ||||||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||
Inne | 8.33 | Malmö/A | 25.1.15 | |||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||
Ute | 14.36 | Hässleholm | 25.7.15 | 0.0 | ||
60 m häck (99.1 cm) | ||||||
Inne | 8.46 | Växjö | 24.1.16 | |||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 37.79 | Stockholm | 12.9.15 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
48.14i | 2 | B | Växjö | 5.2.22 | |||
49.25i | 2 | B | Växjö | 22.1.22 | |||
49.58i | 2 | 22 | IJSM | Växjö | 24.2.19 | ||
49.65i | 2 | 19 | IJSM | Göteborg/FH | 19.2.17 | ||
49.88i | 4 | h2 | ISM | Växjö | 25.2.22 | ||
49.92i | 3 | B | Växjö | 23.1.21 | |||
50.33 | 1 | Ystad | 22.7.18 | ||||
50.39i | 3 | 19 | IJSM | Växjö | 21.2.16 | ||
50.53i | 2 | h2 | ISM | Malmö/A | 27.2.16 | ||
50.54i | 1 | 19 h1 | IJSM | Göteborg/FH | 18.2.17 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
51.05i | 1 | 22 h1 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
51.10i | 2 | Malmö/A | 30.1.21 | ||||
51.14i | 1 | 19 h2 | IJSM | Växjö | 21.2.16 | ||
51.20 | 8 | Göteborg/U | 1.7.17 | ||||
51.45 | 1 | Lund | 28.8.16 | ||||
52.00i | 2 | C | Göteborg/FH | 1.2.20 | |||
10-bästasnitt: 49.821 | |||||||
400 m häck | |||||||
50.93 | 3 | SM | Söderhamn | 30.7.23 | |||
51.20 | 3 | SM | Borås | 29.8.21 | |||
51.67 | 5 | vFIN | Stockholm/S | 5.9.21 | |||
52.14 | 2 | h2 | SM | Norrköping | 6.8.22 | ||
52.14 | 4 | SM | Norrköping | 7.8.22 | |||
52.40 | 4 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
52.63 | 1 | Mölndal | 7.8.21 | ||||
52.64 | 2 | h1 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
52.66 | 2 | B | Karlstad | 3.7.22 | |||
52.70 | 4 | SM | Eskilstuna | 26.8.18 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
52.72 | 2 | Halmstad | 29.6.21 | ||||
52.78 | 2 | h2 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | ||
53.04 | 1 | VUS | Göteborg/U | 10.7.21 | |||
53.26 | 6 | vFIN | Stockholm/S | 3.9.23 | |||
53.27 | 2 | 22 | JSM | Huddinge | 5.8.18 | ||
53.30 | 1 | Norrköping | 29.5.21 | ||||
53.35 | 1 | Halmstad | 18.6.23 | ||||
53.42 | 2 | 22 | JSM | Göteborg/S | 11.8.19 | ||
53.42 | 4 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
53.59 | 2 | h1 | SM | Eskilstuna | 25.8.18 | ||
53.64 | 2 | Växjö | 8.7.20 | ||||
53.87 | 8 | Göteborg/S | 30.7.22 | ||||
53.97 | 3 | Göteborg/S | 25.7.20 | ||||
54.09 | 2 | Halmstad | 16.6.19 | ||||
54.19 | 1 | Hässleholm | 27.7.18 | ||||
54.72 | 3 | 22 | JSM | Linköping | 23.8.20 | ||
54.84 | 3 | h3 | SM | Karlstad | 31.8.19 | ||
55.94 | 2 | 22 h2 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | ||
56.05 | 3 | B | Bauhaus | Stockholm/S | 18.6.17 | ||
56.92 | 4 | Varberg | 13.8.16 | ||||
57.19 | 7 | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | |||
1:01.28 | 7 | h1 | SM | Uppsala | 15.8.20 | ||
1:01.99 | 6 | 19 | JSM | Hässleholm | 7.8.16 | ||
10-bästasnitt: 52.111 |
60 m: | 7 |
100 m: | 7 |
200 m: | 12 |
400 m: | 16 |
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m): | 5 |
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m): | 5 |
60 m häck (99.1 cm): | 3 |
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m): | 3 |
110 m häck (83.8 cm, 8.5 m): | 1 |
300 m häck: | 1 |
300 m häck (83.8 cm): | 4 |
400 m häck: | 33 |
Tresteg: | 1 |
Diskus: | 1 |
Spjut: | 2 |
4x100 m: | 8 |
4x400 m: | 5 |
1000 m stafett: | 2 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 7.47 | 2h2-17 | Kristianstad 12.1 | ||||
2014 | 7.53 | 3h3-16 | Växjö 9.3 | ||||
2014 | 7.63 | 6s1-16 | Växjö 9.3 | ||||
2015 | 7.25 | 4-17 | Malmö/A 24.1 | ||||
2015 | 7.37 | 3 h3-17 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
2015 | 7.42 | 6 s2-17 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
2016 | 7.25 | 4h4 | Lund 16.1 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 12.26 | 3h8-15 | Göteborg/U 29.6 | -0.3 | |||
2014 | 11.69 | 2h5-16 | Göteborg/U 28.6 | +0.1 | |||
2014 | 11.81 | 5h2-16 | Söderhamn 8.8 | +0.6 | |||
2014 | 11.53w | 5-17 | Vellinge 6.6 | +4.5 | |||
2015 | 11.17 | 1rB | Göteborg/U 4.7 | +0.9 | |||
2022 | 10.90 | 4 | Lund 29.6 | +2.0 | |||
2022 | 10.97 | 2h2 | Lund 29.6 | +1.6 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 23.46 | 1rB | Göteborg/U 29.6 | +1.1 | |||
2014 | 23.16w | 3-17 | Vellinge 6.6 | +2.2 | |||
2014 | 23.19w | 2h1-16 | Söderhamn 9.8 | +3.5 | |||
2014 | 25.18w | 8-16 | Söderhamn 10.8 | +3.5 | |||
2015 | 22.60 | 1rC | Göteborg/U 5.7 | +0.5 | |||
2021 | 21.91 | 2rB | Malmö/S 14.8 | 0.0 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 22.68 | 2D | Växjö 24.1 | ||||
2017 | 22.81 | 2E | Växjö 22.1 | ||||
2021 | 22.50 | 3 | Växjö 14.2 | ||||
2021 | 22.56 | 3h2 | Malmö/A 20.2 | ||||
2022 | 22.24 | 1 | Malmö/A 30.1 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 51.45 | 1 | Lund 28.8 | ||||
2017 | 51.20 | 8 | Göteborg/U 1.7 | ||||
2018 | 50.33 | 1 | Ystad 22.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 50.39 | 3-19 | Växjö 21.2 | ||||
2016 | 50.53 | 2h2 | Malmö/A 27.2 | ||||
2016 | 51.14 | 1h2-19 | Växjö 21.2 | ||||
2017 | 49.65 | 2-19 | Göteborg/FH 19.2 | ||||
2017 | 50.54 | 1h1-19 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2019 | 49.58 | 2-22 | Växjö 24.2 | ||||
2019 | 51.05 | 1h1-22 | Växjö 23.2 | ||||
2020 | 52.00 | 2rC | Göteborg/FH 1.2 | ||||
2021 | 49.92 | 3rB | Växjö 23.1 | ||||
2021 | 51.10 | 2 | Malmö/A 30.1 | ||||
2022 | 48.14 | 2rB | Växjö 5.2 | ||||
2022 | 49.25 | 2rB | Växjö 22.1 | ||||
2022 | 49.88 | 4h2 | Växjö 25.2 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 37.79 | 1-17 | Stockholm/S 12.9 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 56.92 | 4 | Varberg 13.8 | ||||
2016 | 1:01.99 | 6-19 | Hässleholm 7.8 | ||||
2017 | 56.05 | 3rB | Stockholm/S 18.6 | ||||
2018 | 52.70 | 4 | Eskilstuna 26.8 | ||||
2018 | 53.27 | 2-22 | Huddinge 5.8 | ||||
2018 | 53.59 | 2h1 | Eskilstuna 25.8 | ||||
2018 | 54.19 | 1 | Hässleholm 27.7 | ||||
2018 | 55.94 | 2 h2-22 | Huddinge 4.8 | ||||
2019 | 53.42 | 2 -22 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2019 | 54.09 | 2 | Halmstad 16.6 | ||||
2019 | 54.84 | 3h3 | Karlstad 31.8 | ||||
2019 | 57.19 | 7 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 53.64 | 2 | Växjö 8.7 | ||||
2020 | 53.97 | 3 | Göteborg/S 25.7 | ||||
2020 | 54.72 | 3-22 | Linköping 23.8 | ||||
2020 | 1:01.28 | 7h1 | Uppsala 15.8 | ||||
2021 | 51.20 | 3 | Borås 29.8 | ||||
2021 | 51.67 | 5 | Stockholm/S 5.9 | ||||
2021 | 52.63 | 1 | Mölndal 7.8 | ||||
2021 | 52.64 | 2h1 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 52.72 | 2 | Halmstad 29.6 | ||||
2021 | 53.04 | 1 | Göteborg/U 10.7 | ||||
2021 | 53.30 | 1 | Norrköping 29.5 | ||||
2022 | 52.14 | 2h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2022 | 52.14 | 4 | Norrköping 7.8 | ||||
2022 | 52.66 | 2rB | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 53.42 | 4 | Uppsala 21.6 | ||||
2022 | 53.87 | 8 | Göteborg/S 30.7 | ||||
2023 | 50.93 | 3 | Söderhamn 30.7 | ||||
2023 | 52.40 | 4 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 52.78 | 2h2 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 53.26 | 6 | Stockholm/S 3.9 | ||||
2023 | 53.35 | 1 | Halmstad 18.6 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 13.06w | 6 -17 | Enskede 29.8 | +3.7 | |||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 22.49 | 8 | Uppsala 21.6 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 40.27 | Com | Malmö/S-K 11.9 | ||||
2021 | 40.36 | 5 | Norrköping 29.5 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 8.54 | 3h1-16 | Växjö 8.3 | ||||
2015 | 8.33 | 2-17 | Malmö/A 25.1 | ||||
2015 | 8.35 | 5 -17 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
2015 | 8.47 | 3 h2-17 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
60 m häck (99.1 cm) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 8.46 | 2h2-19 | Växjö 24.1 | ||||
2016 | 8.50 | 3-19 | Malmö/A 31.1 | ||||
2016 | 8.52 | 6-19 | Växjö 24.1 | ||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 14.76 | 1h1-16 | Stockholm/S 24.8 | +0.8 | |||
2014 | 15.94 | 2h1-16 | Söderhamn 10.8 | ||||
2014 | 15.55w | 4-16 | Söderhamn 10.8 | +2.6 | |||
2015 | 14.36 | 1-17 | Hässleholm 25.7 | 0.0 | |||
2015 | 14.25w | 1-17 | Helsingborg 11.7 | +2.6 | |||
300 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 37.79 | 1-17 | Stockholm 12.9 | ||||
2015 | 39.26 | 2 -17 | Enskede 29.8 | ||||
2015 | 39.66 | 3-17 | Kalmar 23.8 | ||||
2015 | 40.20 | 1h3-17 | Kalmar 22.8 |
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m häck | ||||||||||
SM | 2018 | 4 | 52.70 |
2 | h1 | 53.59 |
||||
SM | 2019 | 3 | h3 | 54.84 |
||||||
SM | 2020 | 7 | h1 | 1:01.28 |
||||||
SM | 2021 | 3 | 51.20 |
2 | h1 | 52.64 |
||||
SM | 2022 | 4 | 52.14 |
2 | h2 | 52.14 |
||||
SM | 2023 | 3 | 50.93 |
2 | h2 | 52.78 |
||||
4x100 m | ||||||||||
SM | 2020 | 2 | 40.56 |
|||||||
4x400 m | ||||||||||
SM | 2017 | 1 | 3:11.61 |
|||||||
SM | 2020 | 2 | 3:14.31 |
|||||||
SM | 2021 | 2 | 3:09.64 |
|||||||
SM | 2022 | 1 | 3:11.11 |
|||||||
SM | 2023 | 1 | 3:11.34 |
|||||||
Inne | ||||||||||
200 m | ||||||||||
ISM | 2021 | 3 | h2 | 22.56 |
||||||
400 m | ||||||||||
ISM | 2016 | 2 | h2 | 50.53 |
||||||
ISM | 2022 | 4 | h2 | 49.88 |
||||||
Junior-ungdom | ||||||||||
Ute | ||||||||||
100 m | ||||||||||
NC-y | 2014 | 5 | 16 h2 | 11.81 |
||||||
200 m | ||||||||||
NC-y | 2014 | 8 | 16 | 25.18w |
2 | 16 h1 | 23.19w |
|||
110 m häck (83.8 cm, 8.5 m) | ||||||||||
NC-y | 2013 | 15 h1 | DNS |
|||||||
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||||||
NC-y | 2014 | 4 | 16 | 15.55w |
2 | 16 h1 | 15.94 |
|||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||||||
USM | 2015 | 3 | 17 | 39.66 |
1 | 17 h3 | 40.20 |
|||
400 m häck | ||||||||||
JSM | 2016 | 6 | 19 | 1:01.99 |
||||||
JSM | 2018 | 2 | 22 | 53.27 |
2 | 22 h2 | 55.94 |
|||
JSM | 2019 | 2 | 22 | 53.42 |
||||||
JSM | 2020 | 3 | 22 | 54.72 |
||||||
4x100 m | ||||||||||
USM | 2013 | 5 | 15 | 47.62 |
2 | 15 h2 | 48.61 |
|||
USM | 2014 | 1 | 17 | 42.98 |
1 | 17 h3 | 43.39 |
|||
1000 m stafett | ||||||||||
USM | 2014 | 4 | 17 h2 | 2:09.68 |
||||||
JSM | 2015 | 3 | 19 | 2:01.40 |
||||||
Inne | ||||||||||
60 m | ||||||||||
NC-y | 2014 | 6 | 16 s1 | 7.63 |
3 | 16 h3 | 7.53 |
|||
IUSM | 2015 | 6 | 17 s2 | 7.42 |
3 | 17 h3 | 7.37 |
|||
400 m | ||||||||||
IJSM | 2016 | 3 | 19 | 50.39 |
1 | 19 h2 | 51.14 |
|||
IJSM | 2017 | 2 | 19 | 49.65 |
1 | 19 h1 | 50.54 |
|||
IJSM | 2019 | 2 | 22 | 49.58 |
1 | 22 h1 | 51.05 |
|||
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) | ||||||||||
NC-y | 2014 | 16 | DQ |
3 | 16 h1 | 8.54 |
||||
IUSM | 2015 | 5 | 17 | 8.35 |
3 | 17 h2 | 8.47 |