0
Född: 6 september 1997
Ålder: 26 år 204 dagar
Tidigare förening(ar):
Upsala IF –14.11.2015
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
9.13 km terräng (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30:59 | 65 | Albufeira, POR | Albufeira, POR | 25.2.24 | |||
1500 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:01.27i | SB | 7 h2 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 18.2.23 | |
3:57.14 | SB | 12 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | |
3:51.98 | SB | 4 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
4:08.27 | 9 h2 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | ||
3000 m (2) | |||||||
8:44.44i | SB | 9 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 17.2.23 | |
8:16.67 | PB | 1 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | |
5000 m (1) | |||||||
15:53.36 | SB | 6 | Uppsala | Uppsala | 16.8.23 | ||
10 km väg (1) | |||||||
34:18 | SB | 39 | Stockholm | Stockholm | 25.3.23 | ||
4.7 km (1) | |||||||
14:33 | 2 | Uppsala | Uppsala | 30.5.23 | |||
4x800 m (1) | |||||||
7:53.43 | SB | 4 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 9.9.23 | |
Hässelby SK | |||||||
Samuel Berhane, Erik Djurberg Emil Blomberg, Yohannes Kiflay | |||||||
4x1500 m (1) | |||||||
16:41.72 | SB | 2 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | |
Hässelby SK | |||||||
Erik Djurberg, Emil Blomberg Miguel Palm, Yohannes Kiflay | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
12:38 | 21 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 21.10.23 | ||
8.7 km terräng (1) | |||||||
26:20 | 44 | ECCC | Oropesa del Mar, ESP | ECCC, Oropesa del Mar, ESP | 5.2.23 | ||
10 km terräng (2) | |||||||
32:17 | 2 | Uppsala | Uppsala | 16.9.23 | |||
32:56 | 13 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 22.10.23 | ||
15 km terräng (1) | |||||||
51:58 | 11 | Lidingö | Lidingö | 23.9.23 | |||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:54.37 | PB | 6 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |
1500 m (5) | |||||||
3:53.19i | SB | 3 A | Sollentuna | Sollentuna | 19.2.22 | ||
3:53.33i | 4 h1 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 26.2.22 | ||
3:55.06i | 9 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 27.2.22 | ||
3:57.04 | SB | 8 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |
4:08.22 | 9 h1 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | ||
3000 m (3) | |||||||
8:30.26i | SB | 12 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 25.2.22 | |
8:39.51+ | SB | - A | Stockholm/S | Stockholm/S | 21.5.22 | ||
8:27.00 | SB | 12 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | |
5000 m (2) | |||||||
14:47.17 | SB | 15 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 21.5.22 | ||
14:55.40 | 3 B | Hallsberg | Hallsberg | 10.7.22 | |||
10 km väg (3) | |||||||
32:47 | SB | 19 | Stockholm | Stockholm | 26.3.22 | ||
30:52 | PB | 11 | Stockholm | Stockholm | 7.5.22 | ||
31:11 | 10 | Hässelby | Hässelby | 9.10.22 | |||
4x800 m (1) | |||||||
7:50.16 | SB | 4 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
Hässelby SK | |||||||
Erik Djurberg, Axel Djurberg Gustav Berlin, Anton Persson | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
11:48 | 14 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 22.10.22 | ||
10 km terräng (2) | |||||||
32:34 | 49 | Oeiras, POR | Oeiras, POR | 6.2.22 | |||
30:54 | 9 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 23.10.22 | ||
15 km terräng (1) | |||||||
50:10 | 7 | Lidingö | Lidingö | 24.9.22 | |||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.87 | SB | 5 | Huddinge | Huddinge | 10.8.21 | ||
1500 m (5) | |||||||
3:49.70i | PB | 4 B | Sätra | Sätra | 6.2.21 | ||
4:04.38i | 10 h1 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 20.2.21 | ||
3:53.73 | PB | 8 A | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.21 | ||
3:49.46 | PB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 15.8.21 | ||
3:58.40 | 8 h1 | SM | Borås | SM, Borås | 27.8.21 | ||
3000 m (4) | |||||||
8:15.77i | PB | 6 B | Sollentuna | Sollentuna | 30.1.21 | ||
8:16.20i | 6 B | Sollentuna | Sollentuna | 13.2.21 | |||
DNFi | - B | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 19.2.21 | ||
8:17.38 | PB | 9 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 22.6.21 | |
5000 m (1) | |||||||
15:07.34 | SB | 15 A | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | ||
10 km väg (1) | |||||||
31:36 | SB | 12 | Hässelby | Hässelby | 3.10.21 | ||
3000 m hinder (4) | |||||||
9:11.42 | PB | 6 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | |
9:02.82 | PB | 2 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | |
DNF | - | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 4.7.21 | ||
DNF | - | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | ||
4x800 m (1) | |||||||
7:30.88 | SB | 1 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 31.7.21 | |
Hässelby SK | |||||||
Erik Djurberg, Anton Persson Gustav Berlin, Gustav Bivstedt | |||||||
4x1500 m (1) | |||||||
15:59.58 | SB | 1 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 1.8.21 | |
Hässelby SK | |||||||
Andreas Jansson, Erik Djurberg Axel Djurberg, Gustav Berlin | |||||||
3.6 km terräng (1) | |||||||
10:56 | 35 | SM | Höganäs | SM, Höganäs | 23.10.21 | ||
9.9 km terräng (1) | |||||||
30:55 | 22 | SM | Höganäs | SM, Höganäs | 24.10.21 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
32:01 | 2 | Uppsala | Uppsala | 18.9.21 | |||
15 km terräng (1) | |||||||
52:31 | 10 | Lidingö | Lidingö | 26.9.21 | |||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:01.96i | SB | 6 A | Uppsala | Uppsala | 8.2.20 | ||
1:54.29i | PB (14) | 2 B | FGP | Sätra | FGP, Sätra | 11.2.20 | |
1000 m (1) | |||||||
2:31.4mi | PB | 2 A | Uppsala | Uppsala | 20.12.19 | ||
1500 m (6) | |||||||
3:56.58i | PB (18) | 3 A | Huddinge | Huddinge | 26.1.20 | ||
3:58.80i | 3 h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 22.2.20 | ||
3:58.24i | 8 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 23.2.20 | ||
3:59.01 | SB | 10 | Sollentuna | Sollentuna | 28.6.20 | ||
4:10.60 | 12 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 10.8.20 | ||
4:08.98 | 8 h2 | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 14.8.20 | ||
3000 m (6) | |||||||
8:55.20i | SB | 9 A | Huddinge | Huddinge | 24.1.20 | ||
10:34.79i | 5 | Uppsala | Uppsala | 26.1.20 | |||
8:28.81i | PB (25) | 1 B | Sollentuna | Sollentuna | 1.2.20 | ||
8:51.31+ | SB | 18 A | Sollentuna | Sollentuna | 14.6.20 | ||
8:17.8m | PB | 2 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 22.6.20 | ||
8:31.77 | 15 A | Hallsberg | Hallsberg | 1.8.20 | |||
5000 m (2) | |||||||
14:27.93 | PB | 7 A | Sollentuna | Sollentuna | 14.6.20 | ||
15:29.09 | 10 B | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 16.8.20 | ||
10 km väg (1) | |||||||
31:24 | PB | 13 | Stockholm | Stockholm | 4.4.20 | ||
4 km terräng (1) | |||||||
13:03 | 40 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 24.10.20 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
33:00 | 26 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 25.10.20 | ||
15 km terräng (1) | |||||||
51:45 | 27 | Lidingö | Lidingö | 26.9.20 | |||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.35 | SB | 1 B | Västerås | Västerås | 3.8.19 | ||
1500 m (6) | |||||||
DNFi | - B | FGP | Sätra | FGP, Sätra | 4.2.19 | ||
4:04.49i | SB | 5 22 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | |
4:12.19 | SB | 16 A | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 30.5.19 | |
3:59.17 | SB | 2 D | Karlstad | Karlstad | 3.7.19 | ||
4:06.61 | 9 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 10.8.19 | ||
4:03.91 | 10 C | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 16.8.19 | ||
3000 m (3) | |||||||
8:39.81i | PB | 1 | Uppsala | Uppsala | 27.1.19 | ||
8:56.59i | 8 B | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 16.2.19 | ||
9:10.91+ | SB | 9 22 | Göteborg/S | Göteborg/S | 11.8.19 | ||
5000 m (1) | |||||||
14:55.60 | PB | 3 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 11.8.19 | |
10 000 m (1) | |||||||
32:47.3m | PB | 3 | Uppsala | Uppsala | 22.10.19 | ||
10 km väg (1) | |||||||
33:58 | SB | 18 | Stockholm | Stockholm | 30.3.19 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:09.63 | SB | 7 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 9.8.19 | |
3000 m hinder (2) | |||||||
9:21.79 | PB (13) | 14 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 18.6.19 | |
9:40.03 | 6 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | ||
4x800 m (1) | |||||||
8:00.63 | SB | 5 | SM | Stockholm/S | SM, Stockholm/S | 25.5.19 | |
Hässelby SK | |||||||
Max Bechtel, Axel Djurberg Erik Djurberg, Leo Bastien | |||||||
4x1500 m (1) | |||||||
16:04.80 | SB | 2 | SM | Stockholm/S | SM, Stockholm/S | 26.5.19 | |
Hässelby SK | |||||||
Anton Persson, Axel Djurberg Erik Djurberg, Gustav Berlin | |||||||
8 km terräng (1) | |||||||
26:43 | 12 22 | JSM | Umeå | JSM, Umeå | 13.10.19 | ||
15 km terräng (1) | |||||||
53:16 | 25 | Lidingöloppet | Lidingö | Lidingöloppet, Lidingö | 28.9.19 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:56.78 | PB | 5 A | Täby | Täby | 20.5.18 | ||
1500 m (4) | |||||||
DNFi | - B | Sätra | Sätra | 3.2.18 | |||
4:17.02i | SB | 8 h1 | ISM | Gävle | ISM, Gävle | 17.2.18 | |
4:03.48i | PB | 3 22 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | |
4:01.27 | SB | 3 | Västerås | Västerås | 29.7.18 | ||
3000 m (1) | |||||||
8:59.84 | SB | 4 C | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 25.7.18 | |
5000 m (1) | |||||||
DNF | - | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 28.6.18 | ||
4x1500 m (1) | |||||||
15:44.42 | SB | 2 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 26.5.18 | |
Hässelby SK | |||||||
Rickard Gunnarsson, Erik Djurberg Anton Persson, Elmar Engholm | |||||||
8 km terräng (1) | |||||||
26:34 | 7 22 | JSM | Ekerum | JSM, Ekerum | 28.10.18 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.43 | PB | 1 B | Västerås | Västerås | 5.8.17 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:07.13i | PB | 4 22 h1 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | |
4:09.20i | 8 22 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 19.2.17 | ||
3:57.35 | PB | 4 B | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 18.6.17 | |
3000 m (2) | |||||||
8:43.28 | PB | 8 | Sollentuna | Sollentuna | 9.6.17 | ||
8:49.79 | 16 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 25.7.17 | ||
5000 m (2) | |||||||
15:15.03 | PB | 24 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 29.6.17 | |
15:08.11 | PB | 8 22 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | |
10 km väg (1) | |||||||
33:59 | SB | 35 | Hässelby | Hässelby | 8.10.17 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:03.63 | PB | 3 22 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 11.8.17 | |
3000 m hinder (1) | |||||||
9:23.11 | PB | 2 | Lag-SM | Borås | Lag-SM, Borås | 7.7.17 | |
4x1500 m (1) | |||||||
15:46.31 | SB | 3 | SM | Malmö/S | SM, Malmö/S | 28.5.17 | |
Hässelby SK | |||||||
Erik Djurberg, Emil Blomberg Joel Durén, Elmar Engholm | |||||||
8 km terräng (1) | |||||||
28:59 | 11 22 | JSM | Flemingsberg | JSM, Flemingsberg | 29.10.17 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:02.58 | SB | 8 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 3.7.16 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:07.63 | SB | 1 | Västerås | Västerås | 31.7.16 | ||
3000 m (1) | |||||||
8:58.86 | PB | 7 C | Karlstad | Karlstad | 27.7.16 | ||
5000 m (1) | |||||||
15:32.41 | PB | 5 19 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 5.8.16 | |
10 km väg (1) | |||||||
33:28 | PB | 27 | Hässelby | Hässelby | 9.10.16 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:03.68 | PB (69) | 2 19 | JSM | Hässleholm | JSM, Hässleholm | 7.8.16 | |
3000 m hinder (3) | |||||||
9:59.31 | PB | 6 | Lag-SM | Norrköping | Lag-SM, Norrköping | 13.7.16 | |
9:30.66 | PB (11) | 3 19 | NordicC | Hafnarfjördur, ISL | NordicC, Hafnarfjördur, ISL | 14.8.16 | |
9:33.00 | 8 | SM | Sollentuna | SM, Sollentuna | 27.8.16 | ||
3x800 m (1) | |||||||
6:04.67 | 6 19 | JSM | Stockholm/S | JSM, Stockholm/S | 29.5.16 | ||
Hässelby SK | |||||||
6 km terräng (1) | |||||||
20:31 | 16 19 | JSM | Västerås | JSM, Västerås | 23.10.16 | ||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:00.80i | PB (25) | 6 B | Stockholm/G | Stockholm/G | 19.2.15 | ||
2:00.88 | SB | 6 B | Uppsala | Uppsala | 7.6.15 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:07.16i | PB | 3 | Norrköping | Norrköping | 24.1.15 | ||
4:15.71i | 4 19 h1 | IJSM | Göteborg/FH | IJSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | ||
4:12.45 | SB | 1 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 4.7.15 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:25.55 | SB | 4 | Sollentuna | Sollentuna | 5.6.15 | ||
3x800 m (1) | |||||||
6:06.85 | SB | 4 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 17.5.15 | |
Upsala IF | |||||||
6 km terräng (1) | |||||||
21:09 | 18 19 | JSM | Uddevalla | JSM, Uddevalla | 25.10.15 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.98 | PB | 4 A | Västerås | Västerås | 2.8.14 | ||
1000 m (1) | |||||||
2:38.78i | PB (15) (4) | 2 17 | Sätra | Sätra | 25.1.14 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:09.32i | PB | 3 17 | IUSM | Sätra | IUSM, Sätra | 16.2.14 | |
4:04.04 | PB | 5 B | Sollentuna | Sollentuna | 7.6.14 | ||
4:21.69 | 9 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 9.8.14 | ||
3000 m (1) | |||||||
9:00.08 | PB | 4 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 10.8.14 | |
2000 m hinder (83.8 cm) (2) | |||||||
6:09.64 | PB | 4 17 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 27.6.14 | |
6:13.16 | 2 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 8.8.14 | ||
2000 m hinder (1) | |||||||
6:11.80 | PB (74) | 3 17 | vFIN | Helsinki, FIN | vFIN, Helsinki, FIN | 30.8.14 | |
4x1500 m (1) | |||||||
16:53.30 | SB | 7 | SM | Kil | SM, Kil | 25.5.14 | |
Upsala IF | |||||||
Erik Djurberg, Henrik Löfås Johan Lindberg, Jonatan Alvaeus | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:05.66 | SB | 4 17 h3 | USM | Kil | USM, Kil | 24.5.14 | |
Upsala IF | |||||||
Oskar Motta, Sebastian Brandmaier Oskar Lundqvist, Erik Djurberg | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
13:30 | 14 17 | USM | Eskilstuna | USM, Eskilstuna | 18.10.14 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:00.73 | PB | 3 16 | Stockholm/S | Stockholm/S | 25.8.13 | ||
1500 m (2) | |||||||
4:12.49 | PB | 6 | Uppsala | Uppsala | 6.7.13 | ||
4:18.36 | 5 16 | USM | Eskilstuna | USM, Eskilstuna | 10.8.13 | ||
3000 m (1) | |||||||
9:20.08 | PB | 3 16 | USM | Eskilstuna | USM, Eskilstuna | 9.8.13 | |
2000 m hinder (83.8 cm) (1) | |||||||
6:19.35 | PB | 1 16 | USM | Eskilstuna | USM, Eskilstuna | 11.8.13 | |
3x800 m (1) | |||||||
6:23.26 | SB | 5 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 26.5.13 | |
Upsala IF | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
14:06 | 5 16 | USM | Falun | USM, Falun | 26.10.13 | ||
300 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
39.78 | PB | 3 15 | Uppsala | Uppsala | 30.6.12 | ||
800 m (3) | |||||||
2:05.33 | PB | 3 15 h1 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 10.8.12 | |
2:04.53 | PB | 6 15 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 11.8.12 | |
2:03.82 | PB | 3 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 19.8.12 | ||
2000 m (1) | |||||||
5:56.73 | PB | 2 15 | USM | Upplands Väsby | USM, Upplands Väsby | 12.8.12 | |
3000 m (1) | |||||||
9:47.82 | PB | 2 17 | Uppsala | Uppsala | 14.6.12 | ||
1500 m hinder (76.2 cm) (1) | |||||||
4:44.64 | PB | 3 15 | Växjö/A | Växjö/A | 22.9.12 | ||
3x800 m (1) | |||||||
6:29.52 | SB | 5 17 | USM | Södertälje | USM, Södertälje | 9.9.12 | |
Upsala IF | |||||||
4 km terräng (1) | |||||||
13:46 | 3 15 | USM | Linköping | USM, Linköping | 28.4.12 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
300 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 39.78 | Uppsala | 30.6.12 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:54.37 | Uppsala | 21.6.22 | |||
Inne | 1:54.29 | Sätra | 11.2.20 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 2:31.4m | Uppsala | 20.12.19 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 3:49.46 | Göteborg/S | 15.8.21 | |||
Inne | 3:49.70 | Sätra | 6.2.21 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 5:56.73 | Upplands Väsby | 12.8.12 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 8:16.67 | Karlstad | 5.7.23 | |||
Inne | 8:15.77 | Sollentuna | 30.1.21 | |||
5000 m | ||||||
Ute | 14:27.93 | Sollentuna | 14.6.20 | |||
10 000 m | ||||||
Ute | 32:47.3m | Uppsala | 22.10.19 | |||
5 km väg | ||||||
Ute | 15:26+ | Hässelby | 3.10.21 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 30:52 | Stockholm | 7.5.22 | |||
2000 m hinder | ||||||
Ute | 6:03.63 | Gävle | 11.8.17 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 9:02.82 | Halmstad | 29.6.21 | |||
Junior-ungdom | ||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | ||||||
Ute | 6:09.64 | Göteborg/U | 27.6.14 | |||
1500 m hinder (76.2 cm) | ||||||
Ute | 4:44.64 | Växjö/A | 22.9.12 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:54.29i | 2 | B | Folksam GP | Sätra | 11.2.20 | ||
1:54.37 | 6 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
1:56.78 | 5 | Täby | 20.5.18 | ||||
1:57.43 | 1 | B | Västerås | 5.8.17 | |||
1:57.87 | 5 | Huddinge | 10.8.21 | ||||
1:58.35 | 1 | B | Västerås | 3.8.19 | |||
1:58.98 | 4 | Västerås | 2.8.14 | ||||
2:00.73 | 3 | 16 | Stockholm/S | 25.8.13 | |||
2:00.80i | 6 | B | Stockholm/G | 19.2.15 | |||
2:00.88 | 6 | B | Uppsala | 7.6.15 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:01.96i | 6 | Uppsala | 8.2.20 | ||||
2:02.58 | 8 | B | Göteborg/U | 3.7.16 | |||
2:03.82 | 3 | Stockholm/S | 19.8.12 | ||||
2:04.53 | 6 | 15 | NC-y | Upplands Väsby | 11.8.12 | ||
2:05.33 | 3 | 15 h1 | NC-y | Upplands Väsby | 10.8.12 | ||
10-bästasnitt: 1:58.048 | |||||||
1500 m | |||||||
3:49.46 | 3 | Göteborg/S | 15.8.21 | ||||
3:49.70i | 4 | B | Sätra | 6.2.21 | |||
3:51.98 | 4 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
3:53.19i | 3 | Sollentuna | 19.2.22 | ||||
3:53.33i | 4 | h1 | ISM | Växjö | 26.2.22 | ||
3:53.73 | 8 | A | Sollentuna | 3.7.21 | |||
3:55.06i | 9 | ISM | Växjö | 27.2.22 | |||
3:56.58i | 3 | Huddinge | 26.1.20 | ||||
3:57.04 | 8 | B | Sollentuna | 12.6.22 | |||
3:57.14 | 12 | B | Sollentuna | 11.6.23 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
3:57.35 | 4 | B | Bauhaus | Stockholm/S | 18.6.17 | ||
3:58.24i | 8 | ISM | Växjö | 23.2.20 | |||
3:58.40 | 8 | h1 | SM | Borås | 27.8.21 | ||
3:58.80i | 3 | h2 | ISM | Växjö | 22.2.20 | ||
3:59.01 | 10 | Sollentuna | 28.6.20 | ||||
3:59.17 | 2 | D | Karlstad | 3.7.19 | |||
4:01.27 | 3 | Västerås | 29.7.18 | ||||
4:01.27i | 7 | h2 | ISM | Malmö/A | 18.2.23 | ||
4:03.48i | 3 | 22 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
4:03.91 | 10 | C | Folksam GP | Göteborg/S | 16.8.19 | ||
4:04.04 | 5 | B | Sollentuna | 7.6.14 | |||
4:04.38i | 10 | h1 | ISM | Malmö/A | 20.2.21 | ||
4:04.49i | 5 | 22 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
4:06.61 | 9 | 22 | JSM | Göteborg/S | 10.8.19 | ||
4:07.13i | 4 | 22 h1 | IJSM | Göteborg/FH | 18.2.17 | ||
4:07.16i | 3 | Norrköping | 24.1.15 | ||||
4:07.63 | 1 | Västerås | 31.7.16 | ||||
4:08.22 | 9 | h1 | SM | Norrköping | 5.8.22 | ||
4:08.27 | 9 | h2 | SM | Söderhamn | 28.7.23 | ||
4:08.98 | 8 | h2 | SM | Uppsala | 14.8.20 | ||
4:09.20i | 8 | 22 | IJSM | Göteborg/FH | 19.2.17 | ||
4:09.32i | 3 | 17 | IUSM | Sätra | 16.2.14 | ||
4:10.60 | 12 | Sollentuna | 10.8.20 | ||||
4:12.19 | 16 | Bauhaus | Stockholm/S | 30.5.19 | |||
4:12.45 | 1 | Göteborg/U | 4.7.15 | ||||
4:12.49 | 6 | Uppsala | 6.7.13 | ||||
4:15.71i | 4 | 19 h1 | IJSM | Göteborg/FH | 28.2.15 | ||
4:17.02i | 8 | h1 | ISM | Gävle | 17.2.18 | ||
4:18.36 | 5 | 16 | NC-y | Eskilstuna | 10.8.13 | ||
4:21.69 | 9 | 17 | USM | Gävle | 9.8.14 | ||
10-bästasnitt: 3:53.721 | |||||||
3000 m | |||||||
8:15.77i | 6 | B | Sollentuna | 30.1.21 | |||
8:16.20i | 6 | B | Sollentuna | 13.2.21 | |||
8:16.67 | 1 | Karlstad | 5.7.23 | ||||
8:17.38 | 9 | Karlstad | 22.6.21 | ||||
8:17.8m | 2 | Stockholm/S | 22.6.20 | ||||
8:27.00 | 12 | Karlstad | 3.7.22 | ||||
8:28.81i | 1 | B | Sollentuna | 1.2.20 | |||
8:30.26i | 12 | ISM | Växjö | 25.2.22 | |||
8:31.77 | 15 | Hallsberg | 1.8.20 | ||||
8:39.51+ | - | Stockholm/S | 21.5.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
8:39.81i | 1 | Uppsala | 27.1.19 | ||||
8:43.28 | 8 | Sollentuna | 9.6.17 | ||||
8:44.44i | 9 | ISM | Malmö/A | 17.2.23 | |||
8:49.79 | 16 | B | Karlstad | 25.7.17 | |||
8:51.31+ | 18 | Sollentuna | 14.6.20 | ||||
8:55.20i | 9 | Huddinge | 24.1.20 | ||||
8:56.59i | 8 | B | ISM | Norrköping | 16.2.19 | ||
8:58.86 | 7 | C | Karlstad | 27.7.16 | |||
8:59.84 | 4 | C | Karlstad | 25.7.18 | |||
9:00.08 | 4 | 17 | USM | Gävle | 10.8.14 | ||
9:10.91+ | 9 | 22 | Göteborg/S | 11.8.19 | |||
9:20.08 | 3 | 16 | NC-y | Eskilstuna | 9.8.13 | ||
9:47.82 | 2 | 17 | Uppsala | 14.6.12 | |||
10:34.79i | 5 | Uppsala | 26.1.20 | ||||
10-bästasnitt: 8:24.117 | |||||||
5000 m | |||||||
14:27.93 | 7 | Sollentuna | 14.6.20 | ||||
14:47.17 | 15 | Stockholm/S | 21.5.22 | ||||
14:55.40 | 3 | B | Hallsberg | 10.7.22 | |||
14:55.60 | 3 | 22 | JSM | Göteborg/S | 11.8.19 | ||
15:07.34 | 15 | Hallsberg | 7.8.21 | ||||
15:08.11 | 8 | 22 | JSM | Gävle | 13.8.17 | ||
15:15.03 | 24 | Folksam GP | Sollentuna | 29.6.17 | |||
15:29.09 | 10 | B | SM | Uppsala | 16.8.20 | ||
15:32.41 | 5 | 19 | JSM | Hässleholm | 5.8.16 | ||
15:53.36 | 6 | Uppsala | 16.8.23 | ||||
10-bästasnitt: 15:09.1439999999999 |
300 m: | 1 |
800 m: | 15 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 42 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 25 |
5000 m: | 11 |
10 000 m: | 1 |
5 km väg: | 2 |
10 km väg: | 9 |
Väg: | 1 |
2000 m hinder (83.8 cm): | 3 |
1500 m hinder (76.2 cm): | 1 |
2000 m hinder: | 5 |
3000 m hinder: | 10 |
4x800 m: | 4 |
3x800 m: | 4 |
4x1500 m: | 6 |
1000 m stafett: | 1 |
Terräng lag: | 4 |
Terräng lång lag: | 3 |
terräng: | 26 |
300 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 39.78 | 3-15 | Uppsala 30.6 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 2:03.82 | 3 | Stockholm/S 19.8 | ||||
2012 | 2:04.53 | 6-15 | Upplands Väsby 11.8 | ||||
2012 | 2:05.33 | 3h1-15 | Upplands Väsby 10.8 | ||||
2013 | 2:00.73 | 3-16 | Stockholm/S 25.8 | ||||
2014 | 1:58.98 | 4 | Västerås 2.8 | ||||
2015 | 2:00.88 | 6rB | Uppsala 7.6 | ||||
2016 | 2:02.58 | 8rB | Göteborg/U 3.7 | ||||
2017 | 1:57.43 | 1rB | Västerås 5.8 | ||||
2018 | 1:56.78 | 5 | Täby 20.5 | ||||
2019 | 1:58.35 | 1rB | Västerås 3.8 | ||||
2021 | 1:57.87 | 5 | Huddinge 10.8 | ||||
2022 | 1:54.37 | 6 | Uppsala 21.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 2:00.80 | 6rB | Stockholm/G 19.2 | ||||
2020 | 1:54.29 | 2rB | Sätra 11.2 | ||||
2020 | 2:01.96 | 6 | Uppsala 8.2 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 2:38.78 | 2-17 | Sätra 25.1 | ||||
2020 | 2:31.4m | 2 | Uppsala 20.12 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 4:12.49 | 6 | Uppsala 6.7 | ||||
2013 | 4:18.36 | 5-16 | Eskilstuna 10.8 | ||||
2014 | 4:04.04 | 5rB | Sollentuna 7.6 | ||||
2014 | 4:21.69 | 9-17 | Gävle 9.8 | ||||
2015 | 4:12.45 | 1 | Göteborg/U 4.7 | ||||
2016 | 4:07.63 | 1 | Västerås 31.7 | ||||
2017 | 3:57.35 | 4rB | Stockholm/S 18.6 | ||||
2018 | 4:01.27 | 3 | Västerås 29.7 | ||||
2019 | 3:59.17 | 2rD | Karlstad 3.7 | ||||
2019 | 4:03.91 | 10rC | Göteborg/S 16.8 | ||||
2019 | 4:06.61 | 9 -22 | Göteborg/S 10.8 | ||||
2019 | 4:12.19 | 16 | Stockholm/S 30.5 | ||||
2020 | 3:59.01 | 10 | Sollentuna 28.6 | ||||
2020 | 4:08.98 | 8h2 | Uppsala 14.8 | ||||
2020 | 4:10.60 | 12 | Sollentuna 10.8 | ||||
2021 | 3:49.46 | 3 | Göteborg/S 15.8 | ||||
2021 | 3:53.73 | 8rA | Sollentuna 3.7 | ||||
2021 | 3:58.40 | 8h1 | Borås 27.8 | ||||
2022 | 3:57.04 | 8rB | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 4:08.22 | 9h1 | Norrköping 5.8 | ||||
2023 | 3:51.98 | 4 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 3:57.14 | 12rB | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 4:08.27 | 9h2 | Söderhamn 28.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 4:09.32 | 3-17 | Sätra 16.2 | ||||
2015 | 4:07.16 | 3 | Norrköping 24.1 | ||||
2015 | 4:15.71 | 4 h1-19 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
2017 | 4:07.13 | 4h1-22 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2017 | 4:09.20 | 8-22 | Göteborg/FH 19.2 | ||||
2018 | 4:03.48 | 3-22 | Uppsala 25.2 | ||||
2018 | 4:17.02 | 8h1 | Gävle 17.2 | ||||
2019 | 4:04.49 | 5-22 | Växjö 23.2 | ||||
2020 | 3:56.58 | 3 | Huddinge 26.1 | ||||
2020 | 3:58.24 | 8 | Växjö 23.2 | ||||
2020 | 3:58.80 | 3h2 | Växjö 22.2 | ||||
2021 | 3:49.70 | 4 rB | Sätra 6.2 | ||||
2021 | 4:04.38 | 10h1 | Malmö/A 20.2 | ||||
2022 | 3:53.19 | 3 | Sollentuna 19.2 | ||||
2022 | 3:53.33 | 4h1 | Växjö 26.2 | ||||
2022 | 3:55.06 | 9 | Växjö 27.2 | ||||
2023 | 4:01.27 | 7h2 | Malmö/A 18.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 5:56.73 | 2-15 | Upplands Väsby 12.8 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 9:47.82 | 2-17 | Uppsala 14.6 | ||||
2013 | 9:20.08 | 3-16 | Eskilstuna 9.8 | ||||
2014 | 9:00.08 | 4-17 | Gävle 10.8 | ||||
2016 | 8:58.86 | 7rC | Karlstad 27.7 | ||||
2017 | 8:43.28 | 8 | Sollentuna 9.6 | ||||
2017 | 8:49.79 | 16rB | Karlstad 25.7 | ||||
2018 | 8:59.84 | 4rC | Karlstad 25.7 | ||||
2019 | 9:10.91+ | 9-22 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2020 | 8:17.8m | 2 | Stockholm/S 22.6 | ||||
2020 | 8:31.77 | 15 | Hallsberg 1.8 | ||||
2020 | 8:51.31+ | 18 | Sollentuna 14.6 | ||||
2021 | 8:17.38 | 9 | Karlstad 22.6 | ||||
2022 | 8:27.00 | 12 | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 8:39.51+ | Stockholm/S 21.5 | |||||
2023 | 8:16.67 | 1 | Karlstad 5.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 8:39.81 | 1 | Uppsala 27.1 | ||||
2019 | 8:56.59 | 8rB | Norrköping 16.2 | ||||
2020 | 8:28.81 | 1rB | Sollentuna 1.2 | ||||
2020 | 8:55.20 | 9 | Huddinge 24.1 | ||||
2020 | 10:34.79 | 5 | Uppsala 26.1 | ||||
2021 | 8:15.77 | 6rB | Sollentuna 30.1 | ||||
2021 | 8:16.20 | 6rB | Sollentuna 13.2 | ||||
2022 | 8:30.26 | 12 | Växjö 25.2 | ||||
2023 | 8:44.44 | 9 | Malmö/A 17.2 | ||||
5000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 15:32.41 | 5-19 | Hässleholm 5.8 | ||||
2017 | 15:08.11 | 8-22 | Gävle 13.8 | ||||
2017 | 15:15.03 | 24 | Sollentuna 29.6 | ||||
2019 | 14:55.60 | 3 -22 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2020 | 14:27.93 | 7 | Sollentuna 14.6 | ||||
2020 | 15:29.09 | 10rB | Uppsala 16.8 | ||||
2021 | 15:07.34 | 15 | Hallsberg 7.8 | ||||
2022 | 14:47.17 | 15 | Stockholm/S 21.5 | ||||
2022 | 14:55.40 | 3rB | Hallsberg 10.7 | ||||
2023 | 15:53.36 | 6 | Uppsala 16.8 | ||||
10 000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 32:47.3m | 3 | Uppsala 22.10 | ||||
5 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 15:26+ | Hässelby 3.10 | |||||
2022 | 16:09+ | Stockholm 26.3 | |||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 33:28 | 27 | Hässelby 9.10 | ||||
2017 | 33:59 | 35 | Hässelby 8.10 | ||||
2019 | 33:58 | 18 | Stockholm 30.3 | ||||
2020 | 31:24 | 13 | Stockholm 4.4 | ||||
2021 | 31:36 | 12 | Hässelby 3.10 | ||||
2022 | 30:52 | 11 | Stockholm 7.5 | ||||
2022 | 31:11 | 10 | Hässelby 9.10 | ||||
2022 | 32:47 | 19 | Stockholm 26.3 | ||||
2023 | 34:18 | 39 | Stockholm 25.3 | ||||
2000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 6:11.80 | 3-17 | Helsinki, FIN 30.8 | ||||
2015 | 6:25.55 | 4 | Sollentuna 5.6 | ||||
2016 | 6:03.68 | 2-19 | Hässleholm 7.8 | ||||
2017 | 6:03.63 | 3-22 | Gävle 11.8 | ||||
2019 | 6:09.63 | 7 -22 | Göteborg/S 9.8 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 9:30.66 | 3-19 | Hafnarfjördur, ISL 14.8 | ||||
2016 | 9:33.00 | 8 | Sollentuna 27.8 | ||||
2016 | 9:59.31 | 6 | Norrköping 13.7 | ||||
2017 | 9:23.11 | 2 | Borås 7.7 | ||||
2019 | 9:21.79 | 14 | Sollentuna 18.6 | ||||
2019 | 9:40.03 | 6 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2021 | 9:02.82 | 2 | Halmstad 29.6 | ||||
2021 | 9:11.42 | 6 | Sollentuna 13.6 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
1500 m hinder (76.2 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2012 | 4:44.64 | 3-15 | Växjö/A 22.9 | ||||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 6:19.35 | 1-16 | Eskilstuna 11.8 | ||||
2014 | 6:09.64 | 4-17 | Göteborg/U 27.6 | ||||
2014 | 6:13.16 | 2-17 | Gävle 8.8 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m | |||||||
SM | 2020 | 8 | h2 | 4:08.98 |
|||
SM | 2021 | 8 | h1 | 3:58.40 |
|||
SM | 2022 | 9 | h1 | 4:08.22 |
|||
SM | 2023 | 9 | h2 | 4:08.27 |
|||
5000 m | |||||||
SM | 2020 | 22 | B | 15:29.09 |
|||
3000 m hinder | |||||||
SM | 2016 | 8 | 9:33.00 |
||||
SM | 2021 | DNF |
|||||
4x800 m | |||||||
SM | 2019 | 5 | 8:00.63 |
||||
SM | 2021 | 1 | 7:30.88 |
||||
SM | 2022 | 4 | 7:50.16 |
||||
SM | 2023 | 4 | 7:53.43 |
||||
4x1500 m | |||||||
SM | 2014 | 7 | 16:53.30 |
||||
SM | 2017 | 3 | 15:46.31 |
||||
SM | 2018 | 2 | 15:44.42 |
||||
SM | 2019 | 2 | 16:04.80 |
||||
SM | 2021 | 1 | 15:59.58 |
||||
SM | 2023 | 2 | 16:41.72 |
||||
3.6 km terräng | |||||||
SM | 2021 | 35 | 10:56 |
||||
4 km terräng | |||||||
SM | 2020 | 40 | 13:03 |
||||
SM | 2022 | 14 | 11:48 |
||||
SM | 2023 | 21 | 12:38 |
||||
9.9 km terräng | |||||||
SM | 2021 | 22 | 30:55 |
||||
10 km terräng | |||||||
SM | 2020 | 26 | 33:00 |
||||
SM | 2022 | 9 | 30:54 |
||||
SM | 2023 | 13 | 32:56 |
||||
Terräng lag | |||||||
SM | 2020 | 9 | |||||
SM | 2021 | 9 | 96.00 |
||||
SM | 2022 | 4 | |||||
SM | 2023 | 7 | 78 |
||||
Terräng lång lag | |||||||
SM | 2020 | 2 | |||||
SM | 2021 | 3 | 30.00 |
||||
SM | 2022 | 2 | |||||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
ISM | 2018 | 8 | h1 | 4:17.02 |
|||
ISM | 2020 | 8 | 3:58.24 |
3 | h2 | 3:58.80 |
|
ISM | 2021 | 10 | h1 | 4:04.38 |
|||
ISM | 2022 | 9 | 3:55.06 |
4 | h1 | 3:53.33 |
|
ISM | 2023 | 7 | h2 | 4:01.27 |
|||
3000 m | |||||||
ISM | 2019 | 8 | B | 8:56.59 |
|||
ISM | 2021 | B | DNF |
||||
ISM | 2022 | 12 | 8:30.26 |
||||
ISM | 2023 | 9 | 8:44.44 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
NC-y | 2012 | 6 | 15 | 2:04.53 |
3 | 15 h1 | 2:05.33 |
1500 m | |||||||
NC-y | 2013 | 5 | 16 | 4:18.36 |
|||
USM | 2014 | 9 | 17 | 4:21.69 |
|||
JSM | 2019 | 9 | 22 | 4:06.61 |
|||
2000 m | |||||||
NC-y | 2012 | 2 | 15 | 5:56.73 |
|||
3000 m | |||||||
NC-y | 2013 | 3 | 16 | 9:20.08 |
|||
USM | 2014 | 4 | 17 | 9:00.08 |
|||
5000 m | |||||||
JSM | 2016 | 5 | 19 | 15:32.41 |
|||
JSM | 2017 | 8 | 22 | 15:08.11 |
|||
JSM | 2019 | 3 | 22 | 14:55.60 |
|||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
NC-y | 2013 | 1 | 16 | 6:19.35 |
|||
USM | 2014 | 2 | 17 | 6:13.16 |
|||
2000 m hinder | |||||||
JSM | 2016 | 2 | 19 | 6:03.68 |
|||
JSM | 2017 | 3 | 22 | 6:03.63 |
|||
JSM | 2019 | 7 | 22 | 6:09.63 |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2014 | 4 | 17 h3 | 2:05.66 |
|||
3x800 m | |||||||
USM | 2012 | 5 | 17 | 6:29.52 |
|||
USM | 2013 | 5 | 17 | 6:23.26 |
|||
JSM | 2015 | 4 | 19 | 6:06.85 |
|||
JSM | 2016 | 6 | 19 | 6:04.67 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2012 | 3 | 15 | 13:46 |
|||
USM | 2013 | 5 | 16 | 14:06 |
|||
USM | 2014 | 14 | 17 | 13:30 |
|||
6 km terräng | |||||||
JSM | 2015 | 18 | 19 | 21:09 |
|||
JSM | 2016 | 16 | 19 | 20:31 |
|||
8 km terräng | |||||||
JSM | 2017 | 11 | 22 | 28:59 |
|||
JSM | 2018 | 7 | 22 | 26:34 |
|||
JSM | 2019 | 12 | 22 | 26:43 |
|||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
IUSM | 2014 | 3 | 17 | 4:09.32 |
|||
IJSM | 2015 | 4 | 19 h1 | 4:15.71 |
|||
IJSM | 2017 | 8 | 22 | 4:09.20 |
4 | 22 h1 | 4:07.13 |
IJSM | 2018 | 3 | 22 | 4:03.48 |
|||
IJSM | 2019 | 5 | 22 | 4:04.49 |