Arwid Koskinen

Född: 19 januari 1992

Ålder: 29 år 195 dagar

Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2017–

Tidigare förening(ar):
Huddinge AIS –14.11.2017

  •  2 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Kula (6)
17.20i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.21
 
16.7617.2016.2416.7716.83X
17.26i
SB  VäxjöVäxjö1.2.21
 
17.26X17.1717.17XX
17.49i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
 
17.4017.2417.23X17.4917.13
16.57
SB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
 
16.57XXX16.39X
16.58
SB  GöteborgGöteborg16.6.21
 
16.58XXXXX
16.49
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 
16.14X16.49X16.16X

2020

Kula (2)
16.70
SB  Göteborg/SGöteborg/S23.6.20
 
XXXXX16.70
16.79
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 
16.6816.7916.6416.6716.60X

2019

Kula (13)
17.84
SB  GöteborgGöteborg22.5.19
16.88
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
 
XX16.8616.8816.63X
17.80
  MalmöMalmö18.6.19
 
17.7517.4717.64XX17.80
17.76
  Malmö/S-KMalmö/S-K19.6.19
17.56
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19
 
16.5417.3217.5417.5617.5417.40
18.31
SB  BottnarydBottnaryd29.6.19
17.66
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
 
17.26X17.6617.1517.36X
17.73
  VästeråsVästerås4.8.19
17.44
  Växjö/AVäxjö/A13.8.19
18.28
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
 
18.0318.28XXX17.68
18.08
  HuddingeHuddinge27.8.19
18.47
PB  (6)SMKarlstadSM, Karlstad30.8.19
 
17.6618.4717.7817.69X18.26
17.76
  Göteborg/S-KGöteborg/S-K5.9.19
Diskus (1)
43.17
SB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K5.9.19
Slägga (1)
43.17
SB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K5.9.19
Spjut (1)
52.20
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K5.9.19

2018

Kula (14)
16.73i
SB  SätraSätra3.2.18
16.76i
SB  (9)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
17.81
SB  Växjö/AVäxjö/A12.5.18
17.47
  BottnarydBottnaryd16.6.18
17.77
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
17.74
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 
17.50X17.74XX17.52
17.25
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg8.7.18
17.48
  GöteborgGöteborg14.7.18
17.33
  Ljungby/LTLjungby/LT17.8.18
18.14
SB  (4)GöteborgGöteborg22.8.18
17.57
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
 
17.3517.4117.2217.0817.3117.57
17.96
  Göteborg/S-KGöteborg/S-K29.8.18
17.58
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18
 
17.0116.8717.58X17.1617.30
17.52
  Göteborg/SGöteborg/S5.9.18
Diskus (1)
44.20
SB  Göteborg/SGöteborg/S5.9.18
Slägga (1)
42.84
SB  Göteborg/SGöteborg/S5.9.18
Spjut (1)
51.99
PB  Göteborg/SGöteborg/S5.9.18

2017

Kula (13)
18.18i
PB  (3)ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
 
16.7517.4117.7117.1518.1817.73
17.70i
  VäxjöVäxjö3.3.17
17.63
SB  WerfertageHalle, GERWerfertage, Halle, GER20.5.17
 
17.0317.6317.47X17.08X
17.11
  SätraSätra25.5.17
17.04
  BottnarydBottnaryd1.7.17
 
16.7617.0416.61XXX
17.42
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
17.51i
  VäxjöVäxjö20.7.17
17.61
  BohusBohus22.7.17
17.47
  Ljungby/LTLjungby/LT18.8.17
17.51
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17
 
16.3716.95X16.8717.5117.26
17.31
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 
X17.31XXXX
17.68
SB  (6)GöteborgGöteborg5.9.17
17.21
  Karlstad/MKarlstad/M9.9.17
Diskus (1)
44.04
SB  BohusBohus22.7.17
Slägga (1)
45.04
SB  GöteborgGöteborg5.9.17
Spjut (1)
50.50
SB  GöteborgGöteborg5.9.17

2016

Kula (22)
17.16i
SB  VästeråsVästerås12.12.15
17.49i
SB  UddevallaUddevalla19.12.15
17.74i
SB  UddevallaUddevalla9.1.16
17.82i
PB  ScandicIGHuddingeScandicIG, Huddinge16.1.16
16.86i
  VäxjöVäxjö23.1.16
17.36i
  NorrköpingNorrköping30.1.16
17.62i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
18.16i
PB  (4)VäxjöVäxjö13.2.16
17.81i
  GlobenStockholm/GGloben, Stockholm/G17.2.16
 
16.9317.8117.5417.5317.44X
17.91i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
 
16.10X16.59XXX
17.57i
  HuddingeHuddinge2.4.16
18.04i
  HuddingeHuddinge12.4.16
17.59i
  HuddingeHuddinge12.4.16
18.44
PB  (4)TrosaTrosa14.5.16
18.07
  WerfertageHalle, GERWerfertage, Halle, GER21.5.16
18.08
  BålstaBålsta28.5.16
18.22
  SödertäljeSödertälje6.6.16
18.20
  UppsalaUppsala11.6.16
18.39
  BottnarydBottnaryd18.6.16
17.48
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16
17.99
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
 
17.5317.6017.9917.54X17.60
17.73
  Göteborg/SGöteborg/S15.7.16
Diskus (1)
35.10
SB  BohusBohus31.7.16

2015

Kula (20)
17.40i
SB  VäxjöVäxjö14.2.15
17.54i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
 
17.27X17.54XX17.34
17.06i
  VäxjöVäxjö28.2.15
17.13i
  VäxjöVäxjö1.3.15
17.08
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15
17.05
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala7.6.15
16.98
  Växjö/AVäxjö/A16.6.15
17.58
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
17.32
  BottnarydBottnaryd27.6.15
17.25
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
17.25X17.16XXX
17.11
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15
17.62
SB  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg12.7.15
17.85
SB  SödertäljeSödertälje17.7.15
17.55
  JärvsöJärvsö20.7.15
18.17
SB  (4)HässleholmHässleholm25.7.15
17.92
  Växjö/AVäxjö/A29.7.15
18.06
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
 
17.6217.9017.7117.4018.0617.42
17.60
  HuddingeHuddinge19.8.15
17.29
  KungsbackaKungsbacka5.9.15
17.12
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15
 
16.40XX17.1216.40X
Diskus (1)
45.02
PB  (23)Växjö/AVäxjö/A12.5.15

2014

Kula (18)
17.08i
SB  SätraSätra25.1.14
17.42i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra1.2.14
17.81i
PB  (5)SätraSätra8.2.14
17.29i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
 
X17.29XXXX
17.32i
  VäxjöVäxjö22.3.14
17.77
PB  BålstaBålsta24.5.14
17.83
PB  SödertäljeSödertälje6.6.14
17.72
  KatrineholmKatrineholm8.6.14
17.42
  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
 
16.8416.7117.2717.42XX
18.41
PB  (4)JärvsöJärvsö1.7.14
17.29
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
 
16.75XX17.29
17.26
  NMKøbenhavn, DENNM, København, DEN26.7.14
17.18
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14
 
X15.90X17.18X16.88
18.12
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
 
17.4017.99X17.51X18.12
17.41
  KalmarKalmar12.8.14
17.06
  KarlstadKarlstad23.8.14
17.31
  Växjö/AVäxjö/A27.8.14
17.28
  Växjö/AVäxjö/A2.9.14
Diskus (1)
38.60
SB  Växjö/AVäxjö/A2.9.14
Slägga (1)
48.13
PB  Växjö/AVäxjö/A2.9.14
Spjut (1)
51.97
PB  Växjö/AVäxjö/A2.9.14

2013

Kula (8)
NMi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
16.97i
SB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
16.62i
  SätraSätra20.4.13
16.95
SB  (7)EnskedeEnskede12.5.13
16.48
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala16.6.13
15.57
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
15.96
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
16.12
  SMBorås/STSM, Borås/ST29.8.13
 
15.9815.8516.1215.3715.5015.85
Diskus (1)
42.30
SB  HuddingeHuddinge10.9.13
Slägga (1)
44.71
SB  Huddinge/JHuddinge/J1.5.13
Spjut (1)
48.98
SB  HuddingeHuddinge10.9.13

2012

Kula (10)
16.93i
PB  Raasepori, FINRaasepori, FIN1.2.12
17.28i
PB  (6)Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.12
17.17i
  SätraSätra11.2.12
16.14
SB  Tampere, FINTampere, FIN10.6.12
16.36
SB  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12
16.44
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12
17.19
PB  (6)Sätra/KSätra/K15.7.12
16.71
  Nordic/BalticJessheim, NORNordic/Baltic, Jessheim, NOR21.7.12
16.30
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna10.8.12
16.59
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12
 
X16.00X16.5916.21X
Diskus (3)
33.05
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12
44.23
PB  (25)Sätra/KSätra/K15.7.12
43.22
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12

2011

Kula (6.0 kg) (3)
16.93
SB  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST21.7.11
18.42
PB  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11
18.35
  NordicCKøbenhavn, DENNordicC, København, DEN3.9.11
Kula (4)
15.10
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
15.57
SB  SMGävle/RSM, Gävle/R11.8.11
17.09
PB  (28) (5)Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11
16.67
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11
Diskus (1.75 kg) (1)
47.21
PB  Huddinge/JHuddinge/J2.10.11
Diskus (1)
43.93
PB  Huddinge/JHuddinge/J2.10.11

2010

Kula (6.0 kg) (10)
17.75i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
18.21
PB (43) (43) NyköpingNyköping29.5.10
18.14
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna13.6.10
17.41
  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER3.7.10
17.99
  SätraSätra13.7.10
NM
  JVMMoncton, CANJVM, Moncton, CAN21.7.10
17.81
  DN GalanStockholm/KtgDN Galan, Stockholm/Ktg5.8.10
17.76
  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.10
18.00
  NMAkureyri, ISLNM, Akureyri, ISL28.8.10
17.97
  HS ChVästeråsHS Ch, Västerås10.9.10
Kula (3)
16.13i
PB  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
 
15.1315.1416.13X15.9216.09
16.64i
PB  (17) (5)Wexiö IndoorVäxjöWexiö Indoor, Växjö27.3.10
16.57
PB  SMFalunSM, Falun19.8.10
Slägga (6.0 kg) (1)
54.57
PB  Västerås/ApVästerås/Ap10.9.10

2009

Kula (4.0 kg) (1)
20.12i
PB  HuddingeHuddinge27.12.08
Kula (5.0 kg) (12)
18.48i
PB  HuddingeHuddinge11.1.09
18.99i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH8.3.09
18.71i
  FalunFalun15.3.09
19.30i
PB  HuddingeHuddinge17.3.09
19.02
PB  BålstaBålsta16.5.09
18.68
  WerfertageHalle, GERWerfertage, Halle, GER24.5.09
18.75
 (24) (24) (23) SätraspSätraSätrasp, Sätra31.5.09
18.56
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.09
18.48
  UVMBressanone, ITAUVM, Bressanone, ITA10.7.09
18.17
  UVMBressanone, ITAUVM, Bressanone, ITA11.7.09
18.60
  USMKarlskronaUSM, Karlskrona16.8.09
17.92
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U30.8.09
Kula (3)
14.63i
PB  (12)HuddingeHuddinge27.12.08
15.33
PB  (19)SollentunaSollentuna5.6.09
14.19
  SMMalmö/SSM, Malmö/S2.8.09
 
14.19X14.12
Diskus (1.5 kg) (1)
43.11
SB  Västerås/ApVästerås/Ap12.9.09
Diskus (1)
37.68
PB  Huddinge/JHuddinge/J26.9.09
Slägga (5.0 kg) (1)
58.14
PB  Huddinge/JHuddinge/J9.8.09
Slägga (1)
47.03
PB  Huddinge/JHuddinge/J26.9.09
Spjut (700 g) (2)
52.81
SB  USMKarlskronaUSM, Karlskrona15.8.09
58.12
PB  Lag-USMFalunLag-USM, Falun23.8.09
Spjut (1)
50.96
SB  Huddinge/JHuddinge/J10.10.09

2008

60 m (1)
7.38i
PB  Falun/LFalun/L16.3.08
Kula (5.0 kg) (3)
15.25i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra9.3.08
16.65
PB (65) (65) (57) HuddingeHuddinge17.8.08
16.97
PB  Huddinge/JHuddinge/J28.8.08
Kula (1)
13.64
PB  Huddinge/JHuddinge/J20.8.08
Diskus (1.5 kg) (1)
45.28
PB  SollentunaSollentuna12.9.08
Slägga (5.0 kg) (1)
43.96
PB  HuddingeHuddinge15.6.08
Slägga (1)
37.57
PB  Huddinge/JHuddinge/J18.10.08
Spjut (700 g) (1)
56.35
PB  SollentunaSollentuna13.9.08
Spjut (1)
51.93
PB  Huddinge/JHuddinge/J18.10.08

2007

Kula (4.0 kg) (2)
17.09
PB  USMStenungsundUSM, Stenungsund26.8.07
18.15
PB  HuddingeHuddinge12.9.07
Kula (1)
11.19
PB  Huddinge/JHuddinge/J30.9.07
Diskus (1.0 kg) (2)
49.89
PB  Huddinge/JHuddinge/J21.7.07
48.41
  USMStenungsundUSM, Stenungsund25.8.07
Diskus (1.5 kg) (1)
39.53
PB  Lag-USMVäxjöLag-USM, Växjö1.9.07
Slägga (4.0 kg) (2)
52.67
PB  USMStenungsundUSM, Stenungsund24.8.07
56.31
PB  GävleGävle15.9.07
Spjut (600 g) (1)
51.10
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.9.07
Spjut (1)
49.68
PB  Huddinge/JHuddinge/J30.9.07

2006

100 m (1)
12.50w
  Stockholm/KStockholm/K13.5.06+2.2
Kula (4.0 kg) (1)
14.15
PB  HässelbyHässelby11.10.06
Kula (5.0 kg) (1)
12.03
PB  HässelbyHässelby11.10.06
Diskus (1.0 kg) (1)
39.82
PB  HässelbyHässelby4.10.06
Slägga (4.0 kg) (1)
39.31
PB  SätraSätra19.8.06
Spjut (600 g) (1)
50.43
PB  Västerås/ApVästerås/Ap17.9.06

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat112325.Eventname AS Eventeng, alltat112325.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat112325.Date),'.',MONTH(alltat112325.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat112325.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat112325 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat112325.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat112325.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat112325.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat112325.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat112325.Eventname AS Eventeng, alltat112325.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat112325.Date),'.',MONTH(alltat112325.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat112325.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat112325 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat112325.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat112325.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat112325.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat112325.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat112325.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat112325.Eventname AS Eventeng, alltat112325.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat112325.Date),'.',MONTH(alltat112325.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat112325.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat112325 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat112325.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat112325.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat112325.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat112325.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat112325.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.38
Falun/L16.3.08
Kula
Ute
18.47
Karlstad30.8.1938
Inne
18.18
Växjö25.2.17
Diskus
Ute
45.02
Växjö/A12.5.15
Slägga
Ute
48.13
Växjö/A2.9.14
Spjut
Ute
52.20
Göteborg/S-K5.9.19

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute
18.15
Huddinge12.9.07
Inne
20.12
Huddinge27.12.08
Kula (5.0 kg)
Ute
19.02
Bålsta16.5.09
Inne
19.30
Huddinge17.3.09
Kula (6.0 kg)
Ute
18.42
Vellinge28.8.11
Inne
17.75
Malmö/A21.2.10
Diskus (1.0 kg)
Ute
49.89
Huddinge/J21.7.07
Diskus (1.5 kg)
Ute
45.28
Sollentuna12.9.08
Diskus (1.75 kg)
Ute
47.21
Huddinge/J2.10.11
Slägga (4.0 kg)
Ute
56.31
Gävle15.9.07
Slägga (5.0 kg)
Ute
58.14
Huddinge/J9.8.09
Slägga (6.0 kg)
Ute
54.57
Västerås/Ap10.9.10
Spjut (600 g)
Ute
51.10
Göteborg/U8.9.07
Spjut (700 g)
Ute
58.12
Falun23.8.09
Kula
18.47
4
SMKarlstad30.8.19
18.44
1
Trosa14.5.16
18.41
1
Järvsö1.7.14
18.39
5
Bottnaryd18.6.16
18.31
3
Bottnaryd29.6.19
18.28
6
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
18.22
1
Södertälje6.6.16
18.20
1
Uppsala11.6.16
18.18i
2
ISMVäxjö25.2.17
18.17
1
Hässleholm25.7.15
Visa/dölj alla resultat
18.16i
4
Växjö13.2.16
18.14
1
Göteborg22.8.18
18.12
1
22
JSMGävle9.8.14
18.08
1
Bålsta28.5.16
18.08
1
Huddinge27.8.19
18.07
3
B
WerfertageHalle, GER21.5.16
18.06
3
SMSöderhamn9.8.15
18.04i
1
Huddinge12.4.16
17.99
2
teamNCNorrköping13.7.16
17.96
1
Göteborg/S-K29.8.18
17.92
1
Växjö/A29.7.15
17.91i
4
ISMMalmö/A27.2.16
17.85
1
Södertälje17.7.15
17.84
1
Göteborg22.5.19
17.83
1
Södertälje6.6.14
17.82i
1
ScandicIGHuddinge16.1.16
17.81i
1
Sätra8.2.14
17.81i
8
GlobenStockholm/G17.2.16
17.81
1
Växjö/A12.5.18
17.80
3
Malmö18.6.19
17.77
1
Bålsta24.5.14
17.77
3
VUSGöteborg/U1.7.18
17.76
3
Malmö/S-K19.6.19
17.76
com
Göteborg/S-K5.9.19
17.74i
2
Uddevalla9.1.16
17.74
2
Lag-SMHelsingborg6.7.18
17.73
5
Göteborg/S15.7.16
17.73
1
Västerås4.8.19
17.72
1
Katrineholm8.6.14
17.70i
1
Växjö3.3.17
17.68
1
Göteborg5.9.17
17.66
7
Folksam GPVarberg15.7.19
17.63
7
B
WerfertageHalle, GER20.5.17
17.62
1
ÖSPHelsingborg12.7.15
17.62i
3
Raka SpåretSätra6.2.16
17.61
1
Bohus22.7.17
17.60
1
Huddinge19.8.15
17.59i
com
Huddinge12.4.16
17.58
6
Folksam GPSollentuna25.6.15
17.58
5
vFINTampere, FIN31.8.18
17.57i
com
Huddinge2.4.16
17.57
3
SMEskilstuna25.8.18
17.56
3
Lag-SMHelsingborg26.6.19
17.55
1
Järvsö20.7.15
17.54i
4
ISMSätra21.2.15
17.52
1
Göteborg/S5.9.18
17.51i
1
Växjö20.7.17
17.51
4
SMHelsingborg27.8.17
17.49i
2
Uddevalla19.12.15
17.49i
4
ISMMalmö/A19.2.21
17.48
2
VUSGöteborg/U3.7.16
17.48
1
Göteborg14.7.18
17.47
4
Ljungby/LT18.8.17
17.47
5
Bottnaryd16.6.18
17.44
4
Växjö/A13.8.19
17.42i
4
Raka SpåretSätra1.2.14
17.42
6
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
17.42
3
Lag-SMBorås7.7.17
17.41
5
Kalmar12.8.14
17.40i
1
Växjö14.2.15
17.36i
1
Norrköping30.1.16
17.33
6
Ljungby/LT17.8.18
17.32i
3
Växjö22.3.14
17.32
7
Bottnaryd27.6.15
17.31
4
Växjö/A27.8.14
17.31
5
vFINStockholm/S2.9.17
17.29i
6
ISMGöteborg/FH22.2.14
17.29
3
teamNCBorås5.7.14
17.29
1
Kungsbacka5.9.15
17.28i
1
Göteborg/FH4.2.12
17.28
1
Växjö/A2.9.14
17.26
4
22
NMKøbenhavn, DEN26.7.14
17.26i
3
Växjö1.2.21
17.25
2
teamNCSundsvall1.7.15
17.25
3
ÖSPHelsingborg8.7.18
17.21
2
Karlstad/M9.9.17
17.20i
1
Göteborg/FH14.1.21
17.19
2
Sätra/K15.7.12
17.18
6
SMUmeå1.8.14
17.17i
1
Sätra11.2.12
17.16i
1
Västerås12.12.15
17.13i
4
Växjö1.3.15
17.12
6
vFINStockholm/S13.9.15
17.11
1
VUSGöteborg/U5.7.15
17.11
1
Sätra25.5.17
17.09
1
Folksam GPEskilstuna18.8.11
17.08i
1
Sätra25.1.14
17.08
1
Eskilstuna23.5.15
17.06
2
Karlstad23.8.14
17.06i
5
c1
Växjö28.2.15
17.05
2
Folksam GPUppsala7.6.15
17.04
5
Bottnaryd1.7.17
16.98
3
Växjö/A16.6.15
16.97i
2
22
IJSMUddevalla24.2.13
16.95
2
Enskede12.5.13
16.93i
7
Raasepori, FIN1.2.12
16.88
7
BauhausStockholm/S30.5.19
16.86i
2
Växjö23.1.16
16.79
3
Club ChGöteborg/S6.8.20
16.76i
7
ISMGävle17.2.18
16.73i
4
Sätra3.2.18
16.71
4
22
Nordic/BalticJessheim, NOR21.7.12
16.70
1
Göteborg/S23.6.20
16.67
6
vFINHelsinki, FIN9.9.11
16.64i
5
Wexiö IndoorVäxjö27.3.10
16.62i
1
Sätra20.4.13
16.59
5
SMStockholm/S24.8.12
16.58
1
Göteborg16.6.21
16.57
5
SMFalun19.8.10
16.57
3
Göteborg/S2.6.21
16.49
5
Halmstad29.6.21
16.48
4
Folksam GPUppsala16.6.13
16.44
3
Lag-SMGöteborg/S20.6.12
16.36
6
Folksam GPGöteborg/S14.6.12
16.30
2
22
JSMSollentuna10.8.12
16.14
6
Tampere, FIN10.6.12
16.13i
4
ISMSätra27.2.10
16.12
7
SMBorås/ST29.8.13
15.96
3
22
JSMVästerås10.8.13
15.57
7
SMGävle/R11.8.11
15.57
3
teamNCHalmstad6.7.13
15.33
1
Sollentuna5.6.09
15.10
5
teamNCSollentuna22.6.11
14.63i
1
16
Huddinge27.12.08
14.19
10
SMMalmö/S2.8.09
13.64
2
Huddinge/J20.8.08
11.19
6
Huddinge/J30.9.07
10-bästasnitt: 18.307
Diskus
45.02
2
Växjö/A12.5.15
44.23
2
Sätra/K15.7.12
44.20
com
Göteborg/S5.9.18
44.04
3
Bohus22.7.17
43.93
1
Huddinge/J2.10.11
43.22
4
22
JSMSollentuna11.8.12
43.17
com
Göteborg/S-K5.9.19
42.30
com
Huddinge10.9.13
38.60
com
Växjö/A2.9.14
37.68
com
Huddinge/J26.9.09
Visa/dölj alla resultat
35.10
2
Bohus31.7.16
33.05
6
Lag-SMGöteborg/S20.6.12
10-bästasnitt: 42.639

Kula (5.0 kg)
19.30i
1
17
Huddinge17.3.09
19.02
1
17
Bålsta16.5.09
18.99i
1
17
IUSMGöteborg/FH8.3.09
18.75
1
17
SätraspSätra31.5.09
18.71i
1
17
Falun15.3.09
18.68
3
17
WerfertageHalle, GER24.5.09
18.60
1
17
USMKarlskrona16.8.09
18.56
1
17
VUSGöteborg/U27.6.09
18.48i
1
17
Huddinge11.1.09
18.48
11
17
Q
UVMBressanone, ITA10.7.09
Visa/dölj alla resultat
18.17
9
17
UVMBressanone, ITA11.7.09
17.92
1
17
vFINGöteborg/U30.8.09
16.97
1
17
Huddinge/J28.8.08
16.65
1
16
Huddinge17.8.08
15.25i
1
16
IUSMSätra9.3.08
12.03
1
17
Hässelby11.10.06
10-bästasnitt: 18.757
Kula (6.0 kg)
18.42
1
19
JSMVellinge28.8.11
18.35
2
19
NordicCKøbenhavn, DEN3.9.11
18.21
1
19
Nyköping29.5.10
18.14
1
19
SAYOSollentuna13.6.10
18.00
1
19
NMAkureyri, ISL28.8.10
17.99
1
19
Sätra13.7.10
17.97
2
18
HS ChVästerås10.9.10
17.81
1
19
DN GalanStockholm/Ktg5.8.10
17.76
1
19
JSMKarlstad15.8.10
17.75i
1
19
IJSMMalmö/A21.2.10
Visa/dölj alla resultat
17.41
9
19
BauhausMannheim, GER3.7.10
16.93
32
19
Q
JEM19Tallinn, EST21.7.11
10-bästasnitt: 18.04

Total results in database: 218
By event:
60 m:1
100 m:1
Kula (4.0 kg):4
Kula (5.0 kg):16
Kula (6.0 kg):13
Kula:138
Diskus (1.0 kg):3
Diskus (1.5 kg):3
Diskus (1.75 kg):1
Diskus:12
Slägga (4.0 kg):3
Slägga (5.0 kg):2
Slägga (6.0 kg):1
Slägga:7
Spjut (600 g):2
Spjut (700 g):3
Spjut:8
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
7.38
2-17
Falun/L
16.3
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
12.50w
 4-15
Stockholm/K
13.5
 +2.2
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
11.19
 6
Huddinge/J
30.9
 
2008
13.64
 2
Huddinge/J
20.8
 
2009
15.33
 1
Sollentuna
5.6
 
14.19
10
Malmö/S
2.8
 
2010
16.57
 5
Falun
19.8
 
2011
17.09
 1
Eskilstuna
18.8
 
16.67
6
Helsinki, FIN
9.9
 
15.57
7
Gävle/R
11.8
 
15.10
5
Sollentuna
22.6
 
2012
17.19
 2
Sätra/K
15.7
 
16.71
4-22
Jessheim, NOR
21.7
 
16.59
5
Stockholm/S
24.8
 
16.44
3
Göteborg/S
20.6
 
16.36
6
Göteborg/S
14.6
 
16.30
2-22
Sollentuna
10.8
 
16.14
6
Tampere, FIN
10.6
 
2013
16.95
 2
Enskede
12.5
 
16.48
4
Uppsala
16.6
 
16.12
7
Borås/ST
29.8
 
15.96
3-22
Västerås
10.8
 
15.57
3
Halmstad
6.7
 
2014
18.41
 1
Järvsö
1.7
 
18.12
1-22
Gävle
9.8
 
17.83
1
Södertälje
6.6
 
17.77
1
Bålsta
24.5
 
17.72
1
Katrineholm
8.6
 
17.42
6
Göteborg/S
14.6
 
17.41
5
Kalmar
12.8
 
17.31
4
Växjö/A
27.8
 
17.29
3
Borås
5.7
 
17.28
1m
Växjö/A
2.9
 
17.26
4-22
København, DEN
26.7
 
17.18
6
Umeå
1.8
 
17.06
2
Karlstad
23.8
 
2015
18.17
 1
Hässleholm
25.7
 
18.06
3
Söderhamn
9.8
 
17.92
1
Växjö/A
29.7
 
17.85
1
Södertälje
17.7
 
17.62
1
Helsingborg
12.7
 
17.60
1
Huddinge
19.8
 
17.58
6
Sollentuna
25.6
 
17.55
1
Järvsö
20.7
 
17.32
7
Bottnaryd
27.6
 
17.29
1
Kungsbacka
5.9
 
17.25
2
Sundsvall
1.7
 
17.12
6
Stockholm/S
13.9
 
17.11
1
Göteborg/U
5.7
 
17.08
1
Eskilstuna
23.5
 
17.05
2
Uppsala
7.6
 
16.98
3
Växjö/A
16.6
 
2016
18.44
 1
Trosa
14.5
 
18.39
5
Bottnaryd
18.6
 
18.22
1
Södertälje
6.6
 
18.20
1
Uppsala
11.6
 
18.08
1
Bålsta
28.5
 
18.07
3cB
Halle, GER
21.5
 
17.99
2
Norrköping
13.7
 
17.73
5
Göteborg/S
15.7
 
17.48
2
Göteborg/U
3.7
 
2017
17.68
 1m
Göteborg
5.9
 
17.63
7cB
Halle, GER
20.5
 
17.61
1
Bohus
22.7
 
17.51
4
Helsingborg
27.8
 
17.47
4
Ljungby/LT
18.8
 
17.42
3
Borås
7.7
 
17.31
5
Stockholm/S
2.9
 
17.21
2m
Karlstad/M
9.9
 
17.11
1
Sätra
25.5
 
17.04
5
Bottnaryd
1.7
 
2018
18.14
 1
Göteborg
22.8
 
17.96
1
Göteborg/S-K
29.8
 
17.81
1
Växjö/A
12.5
 
17.77
3
Göteborg/U
1.7
 
17.74
2
Helsingborg
6.7
 
17.58
5
Tampere, FIN
31.8
 
17.57
3
Eskilstuna
25.8
 
17.52
1m
Göteborg/S
5.9
 
17.48
1
Göteborg
14.7
 
17.47
5
Bottnaryd
16.6
 
17.33
6
Ljungby/LT
17.8
 
17.25
3
Helsingborg
8.7
 
2019
18.47
4
Karlstad
30.8
 
18.31
3
Bottnaryd
29.6
 
18.28
6
Göteborg/S
16.8
 
18.08
1
Huddinge
27.8
 
17.84
1
Göteborg
22.5
 
17.80
3
Malmö
18.6
 
17.76
3
Malmö/S-K
19.6
 
17.76
Com
Göteborg/S-K
5.9
 
17.73
1
Västerås
4.8
 
17.66
7
Varberg
15.7
 
17.56
3
Helsingborg
26.6
 
17.44
4
Växjö/A
13.8
 
16.88
7
Stockholm/S
30.5
 
2020
16.79
 3
Göteborg/S
6.8
 
16.70
1
Göteborg/S
23.6
 
2021
16.58
 1
Göteborg
16.6
 
16.57
3
Göteborg/S
2.6
 
16.49
5
Halmstad
29.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
14.63
 1-16
Huddinge
27.12
 
2010
16.64
 5
Växjö
27.3
 
16.13
4
Sätra
27.2
 
2012
17.28
 1
Göteborg/FH
4.2
 
17.17
1
Sätra
11.2
 
16.93
7
Raasepori, FIN
1.2
 
2013
16.97
 2-22
Uddevalla
24.2
 
16.62
1
Sätra
20.4
 
2014
17.81
 1
Sätra
8.2
 
17.42
4
Sätra
1.2
 
17.32
3
Växjö
22.3
 
17.29
6
Göteborg/FH
22.2
 
17.08
1
Sätra
25.1
 
2015
17.54
 4
Sätra
21.2
 
17.40
1
Växjö
14.2
 
17.13
4
Växjö
1.3
 
17.06
5c1
Växjö
28.2
 
2016
18.16
 4
Växjö
13.2
 
18.04
1
Huddinge
12.4
 
17.91
4
Malmö/A
27.2
 
17.82
1
Huddinge
16.1
 
17.81
8
Stockholm/G
17.2
 
17.74
2
Uddevalla
9.1
 
17.62
3
Sätra
6.2
 
17.59
Com
Huddinge
12.4
 
17.57
Com
Huddinge
2.4
 
17.49
2
Uddevalla
19.12
 
17.36
1
Norrköping
30.1
 
17.16
1
Västerås
12.12
 
16.86
2
Växjö
23.1
 
2017
18.18
2
Växjö
25.2
 
17.70
1
Växjö
3.3
 
17.51
1
Växjö
20.7
 
2018
16.76
 7
Gävle
17.2
 
16.73
4
Sätra
3.2
 
2021
17.49
 4
Malmö/A
19.2
 
17.26
3
Växjö
1.2
 
17.20
1
Göteborg/FH
14.1
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
37.68
 Com
Huddinge/J
26.9
 
2011
43.93
 1
Huddinge/J
2.10
 
2012
44.23
 2
Sätra/K
15.7
 
43.22
4-22
Sollentuna
11.8
 
33.05
6
Göteborg/S
20.6
 
2013
42.30
 Com
Huddinge
10.9
 
2014
38.60
 Com
Växjö/A
2.9
 
2015
45.02
2
Växjö/A
12.5
 
2016
35.10
 2
Bohus
31.7
 
2017
44.04
 3
Bohus
22.7
 
2018
44.20
 Com
Göteborg/S
5.9
 
2019
43.17
 Com
Göteborg/S-K
5.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
37.57
 Com
Huddinge/J
18.10
 
2009
47.03
 Com
Huddinge/J
26.9
 
2013
44.71
 1-22
Huddinge/J
1.5
 
2014
48.13
Com
Växjö/A
2.9
 
2017
45.04
 Com
Göteborg
5.9
 
2018
42.84
 Com
Göteborg/S
5.9
 
2019
43.17
 Com
Göteborg/S-K
5.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
49.68
 3
Huddinge/J
30.9
 
2008
51.93
 Com
Huddinge/J
18.10
 
2009
50.96
 Com
Huddinge/J
10.10
 
2013
48.98
 Com
Huddinge
10.9
 
2014
51.97
 Com
Växjö/A
2.9
 
2017
50.50
 Com
Göteborg
5.9
 
2018
51.99
 Com
Göteborg/S
5.9
 
2019
52.20
Com
Göteborg/S-K
5.9
 

Junior-ungdom
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
14.15
 1-14
Hässelby
11.10
 
2007
18.15
1-15
Huddinge
12.9
 
17.09
1-15
Stenungsund
26.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
20.12
1-17
Huddinge
27.12
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
12.03
 1-17
Hässelby
11.10
 
2008
16.97
 1-17
Huddinge/J
28.8
 
16.65
1-16
Huddinge
17.8
 
2009
19.02
1-17
Bålsta
16.5
 
18.75
1-17
Sätra
31.5
 
18.68
3-17
Halle, GER
24.5
 
18.60
1-17
Karlskrona
16.8
 
18.56
1-17
Göteborg/U
27.6
 
18.48
11q-17
Bressanone, ITA
10.7
 
18.17
9-17
Bressanone, ITA
11.7
 
17.92
1-17
Göteborg/U
30.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2008
15.25
 1-16
Sätra
9.3
 
2009
19.30
1-17
Huddinge
17.3
 
18.99
1-17
Göteborg/FH
8.3
 
18.71
1-17
Falun
15.3
 
18.48
1-17
Huddinge
11.1
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
18.21
 1-19
Nyköping
29.5
 
18.14
1-19
Sollentuna
13.6
 
18.00
1-19
Akureyri, ISL
28.8
 
17.99
1-19
Sätra
13.7
 
17.97
2-18
Västerås
10.9
 
17.81
1-19
Stockholm/Ktg
5.8
 
17.76
1-19
Karlstad
15.8
 
17.41
9-19
Mannheim, GER
3.7
 
2011
18.42
1-19
Vellinge
28.8
 
18.35
2-19
København, DEN
3.9
 
16.93
32q-19
Tallinn, EST
21.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
17.75
1-19
Malmö/A
21.2
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
39.82
 1-14
Hässelby
4.10
 
2007
49.89
1-15
Huddinge/J
21.7
 
48.41
5-15
Stenungsund
25.8
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
39.53
 1-17
Växjö
1.9
 
2008
45.28
3-16
Sollentuna
12.9
 
2009
43.11
 4-17
Västerås/Ap
12.9
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
47.21
1-19
Huddinge/J
2.10
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
39.31
 1-14
Sätra
19.8
 
2007
56.31
2-15
Gävle
15.9
 
52.67
2-15
Stenungsund
24.8
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
43.96
 2-16
Huddinge
15.6
 
2009
58.14
2-17
Huddinge/J
9.8
 
Slägga (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
54.57
2-18
Västerås/Ap
10.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
50.43
 2-14
Västerås/Ap
17.9
 
2007
51.10
2-15
Göteborg/U
8.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
56.35
 2-16
Sollentuna
13.9
 
2009
58.12
1-17
Falun
23.8
 
52.81
4-17
Karlskrona
15.8
 
Ute
Kula
SM 2009 10
14.19
SM 2010 5
16.57
SM 2011 7
15.57
SM 2012 5
16.59
SM 2013 7
16.12
SM 2014 6
17.18
SM 2015 3
18.06
SM 2017 4
17.51
SM 2018 3
17.57
SM 2019 4
18.47
Inne
Kula
ISM 2010 4
16.13
ISM 2013
NM
ISM 2014 6
17.29
ISM 2015 4
17.54
ISM 2016 4
17.91
ISM 2017 2
18.18
ISM 2018 7
16.76
ISM 2021 4
17.49

Junior-ungdom
Ute
Kula (4.0 kg)
USM 2007 1
15
17.09
Kula (5.0 kg)
USM 2009 1
17
18.60
Kula (6.0 kg)
JSM 2010 1
19
17.76
JSM 2011 1
19
18.42
Kula
JSM 2012 2
22
16.30
JSM 2013 3
22
15.96
JSM 2014 1
22
18.12
Diskus (1.0 kg)
USM 2007 5
15
48.41
Diskus
JSM 2012 4
22
43.22
Slägga (4.0 kg)
USM 2007 2
15
52.67
Spjut (700 g)
USM 2009 4
17
52.81
Inne
Kula (5.0 kg)
IUSM 2008 1
16
15.25
IUSM 2009 1
17
18.99
Kula (6.0 kg)
IJSM 2010 1
19
17.75
Kula
IJSM 2013 2
22
16.97

Junior-ungdom
Ute
Kula (5.0 kg)
UVM 2009 9
17
18.17
11
17
Q
18.48
Kula (6.0 kg)
JVM 2010
-
19
Q
NM
JEM19 2011 32
32
19
Q
16.93