Rasmus Carlsson

Född: 6 september 1988

Ålder: 33 år 92 dagar

Förening:
 KFUM Örebro
 16.1.2012–

Tidigare förening(ar):
Falu IK 5.5.2008–15.1.2012
Kvarnsvedens GoIF –4.5.2008

  •  3 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 1 ISM‐silver, 4 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

Stav (6)
NHi
  GöteborgGöteborg9.1.21
 
4.75
XXX
       
NHi
  UppsalaUppsala16.1.21
 
4.72
XXX
       
NH
  HuddingeHuddinge29.5.21
 
4.66
XXX
       
5.00
SB  SkaraSkara5.6.21
 
4.70
XO
4.80
O
4.90
XO
5.00
O
5.10
XXX
   
4.82
  MölndalMölndal12.6.21
 
4.82
XXO
4.94
XXX
      
NH
  HallsbergHallsberg16.6.21
 
4.65
XXX
       
Kula (1)
13.41
SB  HuddingeHuddinge29.5.21
 
12.6913.0713.2913.0612.9513.41

2020

Stav (12)
NHi
  ÖrebroÖrebro12.1.20
4.68i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
4.73i
SB  SätraSätra25.1.20
 
4.53
XO
4.63
O
4.73
XO
4.83
XXX
    
4.80i
SB  (14)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
4.65i
  UppsalaUppsala8.2.20
NHi
  ÖrebroÖrebro15.2.20
 
4.65
XXX
       
4.77i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
 
4.77
O
4.88
XXX
      
4.73
SB  MölndalMölndal27.6.20
 
4.73
XXO
4.83
XXX
      
NH
  TäbyTäby18.7.20
 
4.77
XXX
       
4.83
SB  NorrköpingNorrköping1.8.20
 
4.74
XO
4.83
O
5.00
XXX
     
4.70
  MölndalMölndal8.8.20
 
4.70
XO
       
4.84
SB  NorrköpingNorrköping5.9.20
 
4.61
O
4.71
O
4.84
O
4.95
XXX
    

2019

Stav (4)
4.75
SB  TäbyTäby23.6.19
NH
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
4.86
SB  MölndalMölndal3.8.19
4.90
SB  (8)UppsalaUppsala17.8.19
Kula (1)
12.62
SB  NorrköpingNorrköping2.6.19

2018

Höjd (1)
1.75
SB  LinköpingLinköping6.6.18
Stav (11)
NHi
  VäxjöVäxjö20.1.18
NHi
  HuddingeHuddinge28.1.18
NHi
  SätraSätra3.2.18
5.14i
SB  (4)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
4.80
SB  SollentunaSollentuna1.6.18
NH
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
5.01
SB  Stockholm/SStockholm/S18.7.18
5.10
SB  MölndalMölndal27.7.18
5.11
SB  (4)SätraSätra19.8.18
4.95
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
 
4.80
O
4.95
O
5.06
XXX
     
5.05
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.18
 
4.65
O
4.85
O
5.05
O
5.15
XXX
    
Kula (1)
13.07
SB  LinköpingLinköping6.6.18

2017

Stav (9)
4.83i
SB  (13)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
 
4.83
O
5.01
XXX
      
4.80
SB  EskilstunaEskilstuna25.5.17
4.90
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
4.78
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17
4.94
SB  MölndalMölndal29.7.17
5.00
SB  EnskedeEnskede8.8.17
5.02
SB  HuddingeHuddinge15.8.17
5.10
SB  (5)SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
 
4.83
XO
4.94
O
5.02
O
5.10
XXO
5.22
XXX
   
4.88
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 
4.74
XXO
4.88
XO
5.02
XXX
     
Kula (1)
13.86
SB  EskilstunaEskilstuna25.5.17

2016

60 m (3)
7.26i
SB  ÖrebroÖrebro10.1.16
7.31i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
7.31i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
100 m (2)
11.59
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16-1.9
11.55
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16-1.3
400 m (2)
52.07
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
52.24
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
1000 m (1)
2:59.74i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
1500 m (2)
5:40.10
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
6:06.87
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
60 m häck (3)
8.74i
SB  (21)SätraSätra6.2.16
8.92i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
8.92i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
110 m häck (2)
17.28
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16-2.2
17.35
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16-3.0
Höjd (4)
1.85i
=SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
1.85i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
1.79
XO
1.82
O
1.85
XXO
1.88
XXX
    
1.88
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
1.79
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
1.79
O
1.82
XXX
      
Stav (13)
5.02i
SB  ÖIGÖrebroÖIG, Örebro10.1.16
5.10i
SB  PallasspMalmö/APallassp, Malmö/A30.1.16
5.16i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
5.12i
  SätraSätra12.2.16
5.17i
=PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
 
4.96
O
5.11
O
5.17
O
5.22
XXX
    
5.04i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
5.04i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
4.74
O
4.84
XO
5.04
XXO
     
5.00
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
4.82
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna3.6.16
5.22
PB  (5)v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
4.72
O
4.92
XXO
5.12
O
5.22
XXO
5.32
XXX
   
4.82
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16
4.83
  MölndalMölndal23.7.16
NH
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
 
4.77
XXX
       
Längd (4)
6.70i
=SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
6.70i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
6.456.356.70
6.55
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16+2.0
6.66
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16+1.2
 
X
+1.1
6.66
+1.2
X
+1.0
Kula (5)
13.95i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
14.05i
  (17)ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
14.67i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH12.3.16
 
13.6713.9514.67
13.90
SB  Marburg, GERMarburg, GER21.5.16
13.98
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
13.5513.5613.98
Diskus (2)
37.66
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
33.13
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
XX33.13
Spjut (2)
52.63
SB  Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
57.52
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
57.5254.7254.39
Sjukamp (1)
5.273
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
7.31   7.31   6.70   6.70
14.67   14.05   1.85
Tiokamp (2)
6.684
SB  (7)Marburg, GERMarburg, GER22.5.16
11.59/-1.9   6.55/+2.0   13.90   1.88   52.07
17.28/-2.2   37.66   5.00   52.63   5:40.10
6.567
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
11.55/-1.3   6.66/+1.2   13.98   1.79   52.24
17.35/-3.0   33.13   5.22   57.52   6:06.87

2015

60 m (1)
7.30i
SB  NorrköpingNorrköping24.1.15
100 m (3)
11.29
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15+1.1
11.39
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15-1.4
11.33
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+0.7
400 m (3)
51.05
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
52.32
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
51.94
  SMGävleSM, Gävle5.9.15
1500 m (3)
5:01.46
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
4:55.41
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
5:09.90
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
110 m häck (3)
15.76
PB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15+0.2
15.95
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15+1.6
15.92
  SMGävleSM, Gävle6.9.15+0.1
Höjd (3)
1.86
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
1.95
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
1.80
O
1.83
O
1.86
O
1.89
O
1.92
XXO
1.95
O
1.98
XXX
 
1.77
  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
1.77
O
1.80
XXX
      
Stav (11)
4.80i
SB  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
4.96i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
5.01i
SB  SätraSätra13.2.15
5.17i
PB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
 
4.86
O
4.95
O
5.07
O
5.12
O
5.17
XXO
5.22
XX
5.27
X
 
4.95
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
4.82
  Nivelles, BELNivelles, BEL27.6.15
4.60
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
4.60
O
4.70
XXX
      
5.03
SB  TanumshedeTanumshede15.7.15
5.01
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
 
4.86
O
5.01
XO
5.12
XXX
     
4.90
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15
5.04
SB  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
4.74
O
4.84
O
4.94
XO
5.04
O
5.14
XXX
   
Längd (3)
6.67
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15-1.3
6.54
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15-0.2
 
X
+0.7
6.45
+1.0
6.54
-0.2
6.64
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+2.0
 
6.21
+0.7
6.54
+2.1
6.64
+2.0
Kula (3)
14.11
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST6.6.15
13.64
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
13.6412.8512.35
13.82
  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
13.8013.82X
Diskus (3)
39.58
PB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
35.17
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
X34.0635.17
40.72
PB  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
X40.72X
Spjut (3)
56.58
SB  v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
56.60
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
56.3856.6055.54
58.33
SB  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
56.9156.9858.33
Tiokamp (3)
7.263
SB  (3)v2NatTartu, ESTv2Nat, Tartu, EST7.6.15
11.29/+1.1   6.67/-1.3   14.11   1.86   51.05
15.76/+0.2   39.58   4.95   56.58   5:01.46
7.026
  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
11.39/-1.4   6.54/-0.2   13.64   1.95   52.32
15.95/+1.6   35.17   4.60   56.60   4:55.41
7.125
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
11.33   6.64   13.82   1.77   51.94
40.72   5.04   58.33   5:09.90   

2014

60 m (1)
7.28i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
100 m (1)
11.16
PB  VarbergVarberg17.5.14+0.2
1000 m (1)
2:51.72i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
60 m häck (1)
8.87i
SB  (24)ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
110 m häck (1)
15.92
SB  VarbergVarberg18.5.14+0.8
Höjd (2)
1.94i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
1.91
SB  VarbergVarberg17.5.14
Stav (7)
5.03i
SB  NorrköpingNorrköping25.1.14
5.15i
PB  (5)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra1.2.14
5.15i
=PB  XL GalanStockholm/GXL Galan, Stockholm/G6.2.14
5.03i
  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
5.13i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
 
4.95
O
5.05
O
5.13
O
5.19
XXX
    
5.00
SB  SMUmeåSM, Umeå2.8.14
 
4.82
XO
5.00
O
5.12
XXX
     
4.81
  Merksem, BELMerksem, BEL23.8.14
Längd (2)
6.56i
SB  (23)ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
6.41w
  VästeråsVästerås29.5.14+4.2
Kula (2)
13.40i
PB  (21)ISMVäxjöISM, Växjö8.2.14
13.85
SB  VarbergVarberg17.5.14
Sjukamp (1)
5.380
SB  (5)ISMVäxjöISM, Växjö9.2.14
7.28   6.56   13.40   1.94
8.87   5.03   2:51.72

2013

60 m (1)
7.25i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.13
100 m (3)
11.36
SB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13-0.7
11.39
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI29.6.13-0.9
11.50
  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13-1.2
200 m (1)
22.88i
PB  (12)VästeråsVästerås27.1.13
400 m (3)
50.81
PB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
50.79
PB  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI29.6.13
51.57
  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
1000 m (1)
2:51.76i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
1500 m (3)
4:51.33
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
5:02.06
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13
5:05.10
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
60 m häck (3)
8.73i
PB  (23)ÖrebroÖrebro12.1.13
8.6mi
  NorrköpingNorrköping26.1.13
8.83i
  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
110 m häck (3)
15.95
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13+1.4
16.04
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13+0.8
16.19
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.130.0
Höjd (4)
1.91i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.13
2.00
PB  (22)v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
1.95
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI29.6.13
1.94
  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
Stav (12)
5.11i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.13
5.00i
  Göteborg/NGöteborg/N19.1.13
5.11i
=PB  BWGVäxjöBWG, Växjö20.1.13
5.12i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
4.87i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
5.12i
=PB  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G21.2.13
5.07
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
5.20
PB  (4)ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13
5.10
  LaxaspHalmstadLaxasp, Halmstad14.7.13
5.01
  Karlstad/MKarlstad/M24.8.13
5.00
  SMBoråsSM, Borås30.8.13
 
4.91
O
5.00
XO
5.09
XXX
     
5.12
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
Längd (4)
6.87i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.13
6.85
SB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13-0.1
6.61
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI29.6.130.0
6.60
  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13+1.4
Kula (4)
13.11i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö9.2.13
14.20
PB  v2NatHuddinge/Jv2Nat, Huddinge/J8.6.13
13.27
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI29.6.13
14.03
  SMKalmarSM, Kalmar14.9.13
Diskus (3)
38.72
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
36.33
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13
38.86
PB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
Spjut (3)
59.05
PB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
49.22
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13
53.73
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
Sjukamp (1)
5.454
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
7.25   6.87   13.11   1.91
8.83   5.12   2:51.76
Tiokamp (3)
7.526
PB  (5)v2NatHuddingev2Nat, Huddinge9.6.13
11.55/-1.3   6.66/+1.2   13.98   1.79   52.24
17.35/-3.0   33.13   5.22   57.52   6:06.87
7.135
  ECup Div 1Nottwil, SUIECup Div 1, Nottwil, SUI30.6.13
11.39/-0.9   6.61/0.0   13.27   1.95   50.79
16.04/+0.8   36.33   5.20   49.22   5:02.06
7.170
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
11.50/-1.2   6.60/+1.4   14.03   1.94   51.57
16.19/0.0   38.86   5.12   53.73   5:05.10

2012

60 m (1)
7.39i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH10.3.12
100 m (3)
11.47w
  Viljandi, ESTViljandi, EST2.6.12+3.0
11.57
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN4.8.12+0.4
11.56
SB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12-0.7
200 m (1)
23.35
SB  EnskedeEnskede20.5.12+1.0
400 m (2)
51.57
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN4.8.12
52.44
  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
1500 m (2)
4:46.31
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12
4:59.42
  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
60 m häck (1)
9.19i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH11.3.12
110 m häck (4)
16.00w
  Viljandi, ESTViljandi, EST3.6.12+6.1
16.42
SB  GävleGävle20.7.120.0
16.44
  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12-0.8
16.62
  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12-1.7
Höjd (3)
1.92
PB  GlanshammarGlanshammar17.5.12
1.89
  Asikkala, FINAsikkala, FIN4.8.12
1.87
  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
Stav (4)
NHi
  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
 
4.28
XXX
       
4.50
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12
4.57
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.8.12
 
4.39
XXO
4.57
XXO
4.69
XXX
     
4.93
SB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Längd (3)
6.63
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN4.8.12+0.2
6.28
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12-0.2
 
X
-0.5
6.28
-0.2
6.24
6.89
PB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12+1.8
Kula (2)
13.12
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN4.8.12
13.52
SB  SMHuddingeSM, Huddinge15.9.12
Diskus (2)
36.94
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12
35.69
  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Spjut (3)
54.76
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12
54.60
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.8.12
 
53.2151.8754.60
57.68
PB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
Sjukamp (1)
4.898
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH11.3.12
7.39   6.28   13.34   1.88
9.19   4.14   2:50.78
Tiokamp (3)
6.115
SB  Viljandi, ESTViljandi, EST3.6.12
            
            
6.936
SB  Asikkala, FINAsikkala, FIN5.8.12
11.57/+0.4   6.63/+0.2   13.12   1.89   51.57
16.44/-0.8   36.94   4.50   54.76   4:46.31
7.018
SB  SMHuddingeSM, Huddinge16.9.12
            
            
4x400 m (1)
3:31.80
SB  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.12
 KFUM Örebro
Rasmus Carlsson, Jonathan Waern
Tim Sundström, Tomas Hultgren

2011

60 m (1)
7.29i
=PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping12.2.11
100 m (2)
11.64
SB  TäbyTäby14.5.11-1.4
11.37w
  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN4.6.11+2.3
200 m (1)
23.27
SB  FalunFalun28.5.110.0
400 m (1)
51.91
SB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN4.6.11
1000 m (1)
2:50.42i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping13.2.11
1500 m (1)
4:44.88
PB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11
60 m häck (2)
8.93i
SB  FalunFalun22.1.11
9.06i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping13.2.11
110 m häck (2)
16.53
SB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11+1.9
18.06
  SMFalunSM, Falun7.8.11+0.9
Höjd (4)
1.89i
PB  FalunFalun18.12.10
1.81i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping12.2.11
1.88
SB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN4.6.11
1.90
SB  SMFalunSM, Falun6.8.11
Stav (4)
4.65i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping13.2.11
4.90i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH26.2.11
 
4.70
O
4.82
O
4.90
O
4.98
XXX
    
4.63
SB  (22)V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11
NH
  SMGävleSM, Gävle12.8.11
Längd (2)
6.58i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping12.2.11
6.82w
  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN4.6.11+3.8
Kula (2)
12.76i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping12.2.11
12.86
SB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN4.6.11
Diskus (2)
35.87
SB  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11
36.93
SB  MoraMora3.9.11
Spjut (2)
54.45
SB  TäbyTäby14.5.11
53.99
  V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11
Sjukamp (1)
5.085
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping13.2.11
7.29   6.58   12.76   1.81
9.06   4.65   2:50.42
Tiokamp (2)
6.987
SB  (8)V2NatSeinäjoki, FINV2Nat, Seinäjoki, FIN5.6.11
11.37w/+2.3   6.82w/+3.8   12.86   1.88   51.91
16.53/+1.9   35.87   4.63   53.99   4:44.88
6.292
  SMFalunSM, Falun7.8.11
11.73/-0.3   6.49/+1.2   12.75   1.90   53.15
18.06/+0.9   35.92   4.05   48.07   4:59.96

2010

100 m (3)
11.25
PB  v2NatTäbyv2Nat, Täby5.6.100.0
11.26
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST26.6.10+0.8
11.42
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10-0.7
200 m (2)
22.94
SB  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10+0.5
23.02
  SMFalunSM, Falun21.8.10+0.2
400 m (3)
51.56
SB  v2NatTäbyv2Nat, Täby5.6.10
52.83
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST26.6.10
52.48
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
1500 m (2)
4:51.05
PB  v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10
4:54.88
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
110 m häck (2)
16.05
SB  v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10+0.3
16.51
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10-1.0
Höjd (2)
1.88
SB  v2NatTäbyv2Nat, Täby5.6.10
1.86
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST26.6.10
Stav (5)
4.73
SB  v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10
4.80
SB  (12)ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST27.6.10
4.75
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.10
4.73
  SMFalunSM, Falun20.8.10
NH
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
Längd (4)
6.85
PB  v2NatTäbyv2Nat, Täby5.6.10+1.1
6.71w
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST26.6.10+2.9
6.45
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10+0.5
6.67
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10+1.3
Kula (4)
13.57
PB  v2NatTäbyv2Nat, Täby5.6.10
13.28
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST26.6.10
12.81
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
1.84
  SMHuddingeSM, Huddinge4.9.10
Diskus (3)
38.43
PB  v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10
36.76
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST27.6.10
34.93
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
Spjut (4)
54.69
SB  v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10
53.49
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST27.6.10
52.23
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10
50.94
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
Tiokamp (3)
7.184
PB  (5)v2NatTäbyv2Nat, Täby6.6.10
11.25/0.0   6.85/+1.1   13.57   1.88   51.56
16.05/+0.3   38.43   4.73   54.69   4:51.05
5.690
  ECupTallinn, ESTECup, Tallinn, EST27.6.10
11.26/+0.8   6.71w/+2.9   13.28   1.86   52.83
36.76   4.80   53.49   DNF   
5.957
  SMHuddingeSM, Huddinge5.9.10
            
            
4x100 m (1)
43.18
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje30.5.10
 Falu IK
Marcus Hansson, Martin Kallur
Rasmus Carlsson, Aligul Erkisi

2009

60 m (2)
7.29i
=PB  BollnäsBollnäs31.1.09
7.31i
  ISMVästeråsISM, Västerås14.3.09
100 m (3)
11.52
SB  TäbyTäby16.5.09+1.4
11.55
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09-0.6
11.40w
  EskilstunaEskilstuna5.9.09+2.1
200 m (1)
23.02
SB  FalunFalun22.8.090.0
400 m (1)
52.20
SB  EskilstunaEskilstuna5.9.09
1000 m (1)
2:55.77i
PB  ISMVästeråsISM, Västerås15.3.09
60 m häck (1)
8.82i
PB  ISMVästeråsISM, Västerås15.3.09
110 m häck (3)
15.87
PB  VästeråsVästerås7.8.09+0.5
DNF
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.3
16.09
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna6.9.09+0.2
Höjd (2)
1.88i
PB  ISMVästeråsISM, Västerås14.3.09
1.91
PB  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL13.6.09
Stav (9)
4.99i
PB  ISMBollnäsISM, Bollnäs1.3.09
 
4.77
XO
4.85
O
4.93
O
4.99
O
5.05
XXX
   
4.92i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
4.94i
  ISMVästeråsISM, Västerås15.3.09
NH
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09
5.00
=PB  (6)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.09
NH
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.09
4.88
  SMMalmö/SSM, Malmö/S12.8.09
4.88
  SMMalmöSM, Malmö13.8.09
4.87
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09
Längd (4)
6.28i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH7.3.09
6.50i
SB  ISMVästeråsISM, Västerås14.3.09
6.77
PB  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+1.4
6.78
PB  EskilstunaEskilstuna5.9.09+1.9
Kula (3)
12.39i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
13.27i
PB  ISMVästeråsISM, Västerås14.3.09
12.80
SB  EskilstunaEskilstuna5.9.09
Diskus (1)
36.94
PB  Västerås/ApVästerås/Ap7.8.09
Spjut (1)
48.97
SB  EskilstunaEskilstuna6.9.09
Sjukamp (1)
5.236
PB  ISMVästeråsISM, Västerås15.3.09
7.31   6.50   13.27   1.88
8.82   4.94   2:55.77
Tiokamp (2)
6.172
SB  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL14.6.09
            
            
6.948
PB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna6.9.09
11.40w/+2.1   6.78/+1.9   12.80   1.90   52.20
16.09/+0.2   34.94   4.86   48.97   4:53.02

2008

60 m (2)
7.29i
PB  FalunFalun26.1.08
7.31
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
100 m (1)
11.39
SB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN7.6.08-0.5
200 m (1)
23.92
SB  FalunFalun28.8.08-1.6
400 m (2)
52.26i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
51.08
PB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN7.6.08
1000 m (1)
2:53.45
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
1500 m (1)
4:55.80
SB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08
60 m häck (2)
8.87i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
8.72
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
110 m häck (3)
16.05
PB  KvarnsvedenKvarnsveden29.5.080.0
16.35
  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08-1.6
17.15
  SMVärnamoSM, Värnamo20.7.08-1.4
Höjd (2)
1.82
SB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
1.90
=PB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN7.6.08
Stav (7)
4.67i
PB  IJSMEskilstunaIJSM, Eskilstuna1.3.08
4.94
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
4.65
  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08
4.78
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.08
4.73
  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08
 
4.73
O
4.87
XXX
      
4.84
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.08
5.00
PB  (7)NMTampere, FINNM, Tampere, FIN7.9.08
Längd (4)
6.84i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH16.3.08
6.59
SB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN7.6.08+2.0
6.81w
  VärnamoVärnamo19.7.08+2.4
6.50
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08+0.5
Kula (3)
12.21i
PB  FalunFalun19.12.07
12.19
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
13.23
PB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN7.6.08
Diskus (1)
35.39
SB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08
Spjut (1)
48.80
SB  v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08
Sjukamp (1)
5.244
PB  SMGöteborg/FHSM, Göteborg/FH16.3.08
7.31   6.84   12.19   1.82
8.72   4.94   2:53.45
Tiokamp (4)
6.879
PB  (7)v2NatJyväskylä, FINv2Nat, Jyväskylä, FIN8.6.08
11.39/-0.5   6.59/+2.0   13.23   1.90   51.08
16.35/-1.6   35.39   4.65   48.80   4:55.80
6.574
  VärnamoVärnamo20.7.08
6.81w/+2.4   17.15/-1.4         
            
6.576
  SMVärnamoSM, Värnamo20.7.08
11.66/-2.9   6.81w/+2.4   12.28   1.89   51.78
17.15/-1.4   32.05   4.80   46.73   0.06
6.651
  KalmarKalmar24.8.08
            
            
4x100 m (3)
42.46
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S24.5.08
 Falu IK
Torbjörn Eriksson, Nasser Sebabi
Rasmus Carlsson, Samuel Lindén
41.87
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S24.5.08
 Falu IK
Torbjörn Eriksson, Nasser Sebabi
Rasmus Carlsson, Samuel Lindén
43.69
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S25.5.08
 Falu IK
Marcus Hansson, Elias Amado
Rasmus Carlsson, Samuel Lindén
4x400 m (1)
3:22.88
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S24.5.08
 Falu IK
Samuel Lindén, Emil Enqvist
Rasmus Carlsson, Elias Amado

2007

60 m (4)
7.32i
PB  FalunFalun2.12.06
7.38i
  SätraSätra13.1.07
7.40i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
7.50i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
100 m (2)
11.45
SB  LerumLerum26.5.07+0.9
11.51
  JSMNyköpingJSM, Nyköping4.8.07+0.2
200 m (2)
23.11w
  GävleGävle21.7.07+2.5
23.60
SB  FalunFalun18.8.07-0.3
400 m (2)
52.11
SB  LerumLerum26.5.07
52.97
  JSMNyköpingJSM, Nyköping4.8.07
1500 m (1)
5:05.17
SB  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07
110 m häck (99.1 cm) (3)
16.08
SB  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07+0.3
16.21
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07+1.0
15.75
SB  GävleGävle15.9.07+0.8
300 m häck (2)
40.12
PB  GävleGävle22.7.07
40.20
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.8.07
Höjd (1)
1.90
PB  JSMNyköpingJSM, Nyköping4.8.07
Stav (4)
4.55i
SB  (17)FalunFalun27.1.07
4.40i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping17.2.07
 
4.40
XXO
4.50
XXX
      
4.46
SB  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07
4.52
SB  JSMUddevallaJSM, Uddevalla26.8.07
Längd (3)
6.61
PB  JSMNyköpingJSM, Nyköping4.8.07+0.1
6.38
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla24.8.07+0.8
6.63
PB  GävleGävle15.9.07+0.5
Kula (6.0 kg) (4)
13.99i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping18.2.07
 
13.5513.9913.6913.3413.6313.99
14.29
PB  LerumLerum26.5.07
13.93
  JSMNyköpingJSM, Nyköping4.8.07
13.58
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla26.8.07
Diskus (1.75 kg) (1)
37.78
SB  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07
Diskus (1)
36.26
PB  FalunFalun19.5.07
Spjut (2)
53.09
SB  LerumLerum27.5.07
48.24
  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07
Sjukamp (P19) (1)
4.983
PB  JSMBollnäsJSM, Bollnäs11.2.07
7.40   6.31   13.96   1.85
9.24   4.53   2:54.05
Tiokamp ()
4.762
SB  LerumLerum27.5.07
            
            
Tiokamp (P19) (1)
6.779
PB  JSMNyköpingJSM, Nyköping5.8.07
11.51   6.61   13.93   1.90   52.97
37.78   4.46   48.24   5:05.17   

2006

60 m (1)
7.37i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping11.3.06
100 m (2)
11.33
PB  Moss, NORMoss, NOR17.6.06+0.6
11.46
  JSMFalunJSM, Falun2.9.060.0
200 m (1)
22.91
PB  GävleGävle22.7.06+1.8
400 m (2)
51.27
PB  FalunFalun20.5.06
52.08
  JSMFalunJSM, Falun2.9.06
1500 m (1)
4:51.65
PB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
60 m häck (99.1 cm) (1)
9.38i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping12.3.06
110 m häck (99.1 cm) (2)
16.78w
  GävleGävle23.7.06+2.1
17.42
SB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06+0.1
Höjd (3)
1.79i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping11.3.06
1.85
PB  LerumLerum27.5.06
1.80
  JSMFalunJSM, Falun2.9.06
Stav (5)
4.56i
PB  IJSMVästeråsIJSM, Västerås3.3.06
4.00i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping12.3.06
4.60
PB  HuddingeHuddinge11.6.06
NH
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.06
4.34
  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
Längd (3)
5.82i
PB  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping11.3.06
6.44
PB  Moss, NORMoss, NOR17.6.060.0
6.22
  JSMFalunJSM, Falun2.9.06
Kula (6.0 kg) (4)
13.84i
PB  IJSMVästeråsIJSM, Västerås4.3.06
13.39i
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping11.3.06
13.88
PB  JSMFalunJSM, Falun2.9.06
14.22
PB  Stockholm/SStockholm/S15.9.06
Kula (1)
11.76
PB  FalunFalun19.8.06
Diskus (1.5 kg) (1)
32.95
SB  SollefteåSollefteå20.7.06
Diskus (1.75 kg) (3)
4.34
SB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
51.68
PB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
36.60
SB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
Diskus (1)
33.03
PB  HögbyHögby11.7.06
Spjut (3)
51.68
PB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
4.51
  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
57.12
PB  Stockholm/SStockholm/S17.9.06
Sjukamp (P19) (1)
DNFi
  IJSMNyköpingIJSM, Nyköping12.3.06
7.37   5.82   13.39   1.79
9.38   4.00   
Tiokamp (1)
4.820
PB  (20)LerumLerum28.5.06
            
            
Tiokamp (P19) (1)
6.578
PB  JSMFalunJSM, Falun3.9.06
11.46/0.0   6.22   13.88   1.80   52.08
17.42/+0.1   51.68   4.34   36.60   4.34

2005

60 m (2)
7.50i
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
7.47i
PB  Falun/LFalun/L13.3.05
100 m (3)
11.5m
  FalunFalun21.5.05+1.2
11.80
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge30.7.05+0.6
11.67
PB  MoraMora4.9.05+1.0
200 m (3)
23.4m
  FalunFalun21.5.050.0
23.34w
  GävleGävle23.7.05+3.1
23.56
PB  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall13.8.05-0.5
300 m (2)
37.61
PB  LerumLerum28.5.05
37.69
  USMHuddingeUSM, Huddinge30.7.05
400 m (1)
54.33i
PB  ÖrebroÖrebro30.1.05
800 m (1)
2:18.37i
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
1000 m (1)
3:02.84
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
8.75i
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
16.46
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05+1.6
16.03
PB  GävleGävle10.9.05+0.1
300 m häck (83.8 cm) (1)
43.02
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.05
Höjd (3)
1.76i
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
1.83
PB  GävleGävle24.7.05
1.82
  USMHuddingeUSM, Huddinge30.7.05
Stav (6)
4.36i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH27.2.05
4.46i
PB  (14)KarlskronaKarlskrona5.3.05
4.46i
=PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
4.36
PB  LerumLerum28.5.05
4.32
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05
4.32
  USMHudiksvallUSM, Hudiksvall12.8.05
Längd (3)
5.77i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH25.2.05
5.68i
  KarlskronaKarlskrona6.3.05
6.15
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge30.7.05+0.7
Kula (5.0 kg) (5)
13.56i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH26.2.05
13.58i
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
13.63i
PB  Falun/LFalun/L13.3.05
13.52
PB  NyköpingNyköping19.6.05
12.46
  USMHuddingeUSM, Huddinge30.7.05
Diskus (1.5 kg) (2)
34.40
PB  SöderhamnSöderhamn10.7.05
33.70
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05
Spjut (700 g) (2)
49.73
PB  SöderhamnSöderhamn10.7.05
44.96
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05
Spjut (1)
46.10
PB  FalunFalun28.9.05
Tiokamp (P17, 300m) (1)
7.602
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.05
16.46/+1.6   33.70   4.32   44.96   37.69
11.80/+0.6   6.15/+0.7   12.46   1.82   3:02.84
Pentathlon U14 EST (1)
5.542
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
         
      
5.542
PB  KarlskronaKarlskrona6.3.05
         
      

2004

60 m (2)
7.70i
PB  FalunFalun29.11.03
7.62i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs7.3.04
100 m (2)
11.86
PB  GävleGävle17.7.04+1.0
12.31
  USMNyköpingUSM, Nyköping28.8.04+0.5
200 m (2)
23.70w
  GävleGävle17.7.04+2.4
23.94
PB  VästeråsVästerås31.7.04-1.4
300 m (2)
38.79
PB  EnköpingEnköping10.7.04
39.62
  USMNyköpingUSM, Nyköping28.8.04
400 m (1)
54.81
PB  VästeråsVästerås1.8.04
1000 m (1)
3:10.22
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
DNFi
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs6.3.04
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (1)
16.72
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04+0.1
Höjd (2)
1.75
SB  GävleGävle18.7.04
1.72
  USMNyköpingUSM, Nyköping28.8.04
Stav (6)
4.10i
PB  FalunFalun29.11.03
4.27i
PB  KarlskronaKarlskrona28.2.04
3.95i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs7.3.04
4.26
PB  KvarnsvedenKvarnsveden10.8.04
4.06
  USMFalunUSM, Falun15.8.04
4.10
  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04
Längd (3)
Okända vindförhållanden:
5.97
  LudvikaLudvika20.6.04
5.89
SB  EnköpingEnköping11.7.04-0.6
5.84
  USMNyköpingUSM, Nyköping28.8.04+0.9
Tresteg (1)
12.07i
PB  SätraSätra10.1.04
Kula (5.0 kg) (4)
11.97i
PB  FalunFalun29.11.03
12.83i
PB  Falun/LFalun/L14.3.04
12.77
PB  SollentunaSollentuna30.5.04
11.40
  USMNyköpingUSM, Nyköping28.8.04
Diskus (1.5 kg) (2)
34.14
PB  SollentunaSollentuna29.5.04
31.43
  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04
Spjut (700 g) (2)
49.08
PB  SollentunaSollentuna29.5.04
43.33
  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04
Spjut (1)
44.88
PB  KvarnsvedenKvarnsveden19.6.04
Tiokamp (P17, 300m) (1)
6.846
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping29.8.04
16.72/+0.1   31.43   4.10   43.33   39.62
12.31/+0.5   5.84/+0.9   11.40   1.72   3:10.22

2003

300 m (1)
39.45
PB  GävleGävle19.7.03
800 m (1)
2:27.91
PB  USMGävleUSM, Gävle31.8.03
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m) (1)
14.89
PB  GävleGävle30.8.030.0
80 m häck (83.8 cm) (1)
14.89
PB  USMGävleUSM, Gävle30.8.030.0
Höjd (2)
1.77
PB  GävleGävle31.8.03
1.77
=PB  USMGävleUSM, Gävle31.8.03
Stav (2)
3.73
PB  USMGävleUSM, Gävle30.8.03
3.90
PB  NyköpingNyköping20.9.03
Längd (2)
5.98
PB  LudvikaLudvika28.6.03-1.0
5.73w
  USMGävleUSM, Gävle31.8.03+3.6
Tresteg (1)
11.91
PB  Malmö/HeMalmö/He17.8.03+1.9
Kula (4.0 kg) (3)
12.65i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH9.3.03
13.71
=PB  GävleGävle31.8.03
13.71
PB  USMGävleUSM, Gävle31.8.03
Diskus (1.0 kg) (2)
39.96
PB  GävleGävle19.7.03
36.30
  USMGävleUSM, Gävle30.8.03
Spjut (600 g) (2)
53.59
PB  Malmö/HeMalmö/He17.8.03
46.50
  USMGävleUSM, Gävle30.8.03
Spjut (700 g) (1)
47.79
PB  LudvikaLudvika28.6.03
Åttakamp (P15) (1)
6.530
PB  USMGävleUSM, Gävle31.8.03
14.89/0.0   36.30   3.73   46.50
5.73w/+3.6   13.71   13.71   1.77
Sjukamp (P15) (1)
5.835
PB  USMGöteborg/FHUSM, Göteborg/FH9.3.03
12.65         
      

2002

Stav (1)
3.30
PB  FalunFalun28.8.02

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105167.Eventname AS Eventeng, alltat105167.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105167.Date),'.',MONTH(alltat105167.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105167.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105167 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105167.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105167.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105167.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat105167.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105167.Eventname AS Eventeng, alltat105167.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105167.Date),'.',MONTH(alltat105167.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105167.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105167 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105167.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105167.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105167.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat105167.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat105167.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat105167.Eventname AS Eventeng, alltat105167.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat105167.Date),'.',MONTH(alltat105167.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat105167.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat105167 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat105167.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat105167.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat105167.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat105167.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat105167.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Ute
7.31
Göteborg/FH16.3.08
Inne
7.25
Växjö9.2.13
100 m
Ute
11.16
Varberg17.5.14+0.2
200 m
Ute
22.91
Gävle22.7.06+1.8
Inne
22.88
Västerås27.1.13
300 m
Ute
37.61
Lerum28.5.05
400 m
Ute
50.79
Nottwil, SUI29.6.13
Inne
52.26
Eskilstuna1.3.08
800 m
Ute
2:27.91
Gävle31.8.03
Inne
2:18.37
Karlskrona6.3.05
1000 m
Ute
2:53.45
Göteborg/FH16.3.08
Inne
2:50.42
Norrköping13.2.11
1500 m
Ute
4:44.88
Seinäjoki, FIN5.6.11
60 m häck
Ute
8.72
Göteborg/FH16.3.08
Inne
8.73
Örebro12.1.13
110 m häck
Ute
15.76
Tartu, EST7.6.15+0.2
300 m häck
Ute
40.12
Gävle22.7.07
Höjd
Ute
2.00
Huddinge/J8.6.13
Inne
1.94
Växjö8.2.14
Stav
Ute
5.22
Huddinge12.6.1634
Inne
5.17
Sätra22.2.15
Längd
Ute
6.89
Huddinge15.9.12+1.8
Inne
6.87
Växjö9.2.13
Tresteg
Ute
11.91
Malmö/He17.8.03+1.9
Inne
12.07
Sätra10.1.04
Kula
Ute
14.20
Huddinge/J8.6.13
Inne
14.67
Göteborg/FH12.3.16
Diskus
Ute
40.72
Gävle6.9.15
Spjut
Ute
59.05
Huddinge9.6.13
Sjukamp
Inne
5.454
Växjö10.2.13
Tiokamp
Ute
7.526
Huddinge9.6.1329

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.75
Karlskrona6.3.05
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
16.03
Gävle10.9.05+0.1
60 m häck (99.1 cm)
Inne
9.38
Nyköping12.3.06
80 m häck (83.8 cm)
Ute
14.89
Gävle30.8.030.0
300 m häck (83.8 cm)
Ute
43.02
Göteborg/U1.7.05
Kula (4.0 kg)
Ute
13.71
Gävle31.8.03
Inne
12.65
Göteborg/FH9.3.03
Kula (5.0 kg)
Ute
13.52
Nyköping19.6.05
Inne
13.63
Falun/L13.3.05
Kula (6.0 kg)
Ute
14.29
Lerum26.5.07
Inne
13.99
Nyköping18.2.07
Diskus (1.0 kg)
Ute
39.96
Gävle19.7.03
Diskus (1.5 kg)
Ute
34.40
Söderhamn10.7.05
Diskus (1.75 kg)
Ute
51.68
Falun3.9.06
Spjut (600 g)
Ute
53.59
Malmö/He17.8.03
Spjut (700 g)
Ute
49.73
Söderhamn10.7.05
Tiokamp (P19)
Ute
6.779
Nyköping5.8.07
Åttakamp (P15)
Ute
6.530
Gävle31.8.03
Tiokamp (P17, 300m)
Ute
7.602
Huddinge31.7.05
60 m
7.25i
hep
ISMVäxjö9.2.13
7.26i
4
h2
Örebro10.1.16
7.28i
hep
ISMVäxjö8.2.14
7.29i
1
Falun26.1.08
7.29i
3
h4
Bollnäs31.1.09
7.29i
hep
ISMNorrköping12.2.11
7.30i
4
h4
Norrköping24.1.15
7.31
hep
SMGöteborg/FH16.3.08
7.31i
hep
ISMVästerås14.3.09
7.31i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
Visa/dölj alla resultat
7.31i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
7.32i
1
h2
Falun2.12.06
7.37i
hep
19
IJSMNyköping11.3.06
7.38i
3
h3
Sätra13.1.07
7.39i
hep
ISMGöteborg/FH10.3.12
7.40i
4
19
h2
IJSMNyköping18.2.07
7.47i
4
17
Falun/L13.3.05
7.50i
hep
17
Karlskrona6.3.05
7.50i
8
19
s1
IJSMNyköping18.2.07
7.62i
5
17
h2
NC-yBollnäs7.3.04
7.70i
2
17
Falun29.11.03
10-bästasnitt: 7.289
100 m
11.16
dec
Varberg17.5.14+0.2
11.25
dec
v2NatTäby5.6.100.0
11.26
dec
ECupTallinn, EST26.6.10+0.8
11.29
dec
v2NatTartu, EST6.6.15+1.1
11.33
dec
Moss, NOR17.6.06+0.6
11.33
dec
SMGävle5.9.15+0.7
11.36
dec
v2NatHuddinge/J8.6.13-0.7
11.39
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN7.6.08-0.5
11.39
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI29.6.13-0.9
11.39
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15-1.4
Visa/dölj alla resultat
11.42
dec
SMHuddinge4.9.10-0.7
11.45
dec
Lerum26.5.07+0.9
11.46
dec
19
JSMFalun2.9.060.0
11.50
dec
SMKalmar14.9.13-1.2
11.51
dec
19
JSMNyköping4.8.07+0.2
11.52
dec
Täby16.5.09+1.4
11.55
6
22
h2
JSMKarlskrona14.8.09-0.6
11.55
dec
v2NatHuddinge11.6.16-1.3
11.56
dec
SMHuddinge15.9.12-0.7
11.57
dec
Asikkala, FIN4.8.12+0.4
11.59
dec
Marburg, GER21.5.16-1.9
11.64
dec
Täby14.5.11-1.4
11.67
1
17
Mora4.9.05+1.0
11.80
dec
17
USMHuddinge30.7.05+0.6
11.86
4
17
h3
Gävle17.7.04+1.0
12.31
dec
17
USMNyköping28.8.04+0.5
10-bästasnitt: 11.315
200 m
22.88i
1
Västerås27.1.13
22.91
2
Gävle22.7.06+1.8
22.94
5
22
h3
JSMKarlstad14.8.10+0.5
23.02
3
Falun22.8.090.0
23.02
6
h1
SMFalun21.8.10+0.2
23.27
3
Falun28.5.110.0
23.35
4
Enskede20.5.12+1.0
23.56
3
17
h5
NC-yHudiksvall13.8.05-0.5
23.60
2
Falun18.8.07-0.3
23.92
1
Falun28.8.08-1.6
Visa/dölj alla resultat
23.94
2
17
h2
Västerås31.7.04-1.4
10-bästasnitt: 23.247
400 m
50.79
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI29.6.13
50.81
dec
v2NatHuddinge/J8.6.13
51.05
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
51.08
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN7.6.08
51.27
1
Falun20.5.06
51.56
dec
v2NatTäby5.6.10
51.57
dec
Asikkala, FIN4.8.12
51.57
dec
SMKalmar14.9.13
51.91
dec
V2NatSeinäjoki, FIN4.6.11
51.94
dec
SMGävle5.9.15
Visa/dölj alla resultat
52.07
dec
Marburg, GER21.5.16
52.08
dec
19
JSMFalun2.9.06
52.11
dec
Lerum26.5.07
52.20
dec
Eskilstuna5.9.09
52.24
dec
v2NatHuddinge11.6.16
52.26i
2
22
h3
IJSMEskilstuna1.3.08
52.32
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
52.44
dec
SMHuddinge15.9.12
52.48
dec
SMHuddinge4.9.10
52.83
dec
ECupTallinn, EST26.6.10
52.97
dec
19
JSMNyköping4.8.07
54.33i
1
Örebro30.1.05
54.81
1
B
Västerås1.8.04
10-bästasnitt: 51.355
1500 m
4:44.88
dec
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11
4:46.31
dec
Asikkala, FIN5.8.12
4:51.05
dec
v2NatTäby6.6.10
4:51.33
dec
v2NatHuddinge9.6.13
4:51.65
dec
19
JSMFalun3.9.06
4:54.88
dec
SMHuddinge5.9.10
4:55.41
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
4:55.80
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08
4:59.42
dec
SMHuddinge16.9.12
5:01.46
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
Visa/dölj alla resultat
5:02.06
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13
5:05.10
dec
SMKalmar15.9.13
5:05.17
dec
19
JSMNyköping5.8.07
5:09.90
dec
SMGävle6.9.15
5:40.10
dec
Marburg, GER22.5.16
6:06.87
dec
v2NatHuddinge12.6.16
10-bästasnitt: 4:53.219
60 m häck
8.72
hep
SMGöteborg/FH16.3.08
8.73i
4
Örebro12.1.13
8.74i
4
h2
Sätra6.2.16
8.82i
hep
ISMVästerås15.3.09
8.83i
hep
ISMVäxjö10.2.13
8.87i
4
22
h1
IJSMEskilstuna1.3.08
8.87i
hep
ISMVäxjö9.2.14
8.92i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.92i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.93i
hep
Falun22.1.11
Visa/dölj alla resultat
9.06i
hep
ISMNorrköping13.2.11
9.19i
hep
ISMGöteborg/FH11.3.12
10-bästasnitt: 8.835
110 m häck
15.76
dec
v2NatTartu, EST7.6.15+0.2
15.87
2
Västerås7.8.09+0.5
15.92
dec
Varberg18.5.14+0.8
15.92
dec
SMGävle6.9.15+0.1
15.95
dec
v2NatHuddinge9.6.13+1.4
15.95
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15+1.6
16.04
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13+0.8
16.05
3
Kvarnsveden29.5.080.0
16.05
dec
v2NatTäby6.6.10+0.3
16.09
dec
SMEskilstuna6.9.09+0.2
Visa/dölj alla resultat
16.19
dec
SMKalmar15.9.130.0
16.35
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08-1.6
16.42
5
Gävle20.7.120.0
16.44
dec
Asikkala, FIN5.8.12-0.8
16.51
dec
SMHuddinge5.9.10-1.0
16.53
dec
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11+1.9
16.62
dec
SMHuddinge16.9.12-1.7
17.15
dec
SMVärnamo20.7.08-1.4
17.28
dec
Marburg, GER22.5.16-2.2
17.35
dec
v2NatHuddinge12.6.16-3.0
18.06
dec
SMFalun7.8.11+0.9
10-bästasnitt: 15.96
Höjd
2.00
dec
v2NatHuddinge/J8.6.13
1.95
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI29.6.13
1.95
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
1.94
dec
SMKalmar14.9.13
1.94i
hep
ISMVäxjö8.2.14
1.92
1
Glanshammar17.5.12
1.91
dec
Kópavogur, ISL13.6.09
1.91i
hep
ISMVäxjö9.2.13
1.91
dec
Varberg17.5.14
1.90
dec
19
JSMNyköping4.8.07
Visa/dölj alla resultat
1.90
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN7.6.08
1.90
dec
SMFalun6.8.11
1.89i
1
Falun18.12.10
1.89
dec
Asikkala, FIN4.8.12
1.88i
hep
ISMVästerås14.3.09
1.88
dec
v2NatTäby5.6.10
1.88
dec
V2NatSeinäjoki, FIN4.6.11
1.88
dec
Marburg, GER21.5.16
1.87
dec
SMHuddinge15.9.12
1.86
dec
ECupTallinn, EST26.6.10
1.86
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
1.85
dec
Lerum27.5.06
1.85i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
1.85i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
1.83
5
17
Gävle24.7.05
1.82
dec
17
USMHuddinge30.7.05
1.82
hep
SMGöteborg/FH16.3.08
1.81i
hep
ISMNorrköping12.2.11
1.80
dec
19
JSMFalun2.9.06
1.79i
hep
19
IJSMNyköping11.3.06
1.79
dec
v2NatHuddinge11.6.16
1.77
oct
15
Gävle31.8.03
1.77
oct
15
USMGävle31.8.03
1.77
dec
SMGävle5.9.15
1.76i
hep
17
Karlskrona6.3.05
1.75
5
17
Gävle18.7.04
1.75
=3
Linköping6.6.18
1.72
dec
17
USMNyköping28.8.04
10-bästasnitt: 1.933
Stav
5.22
dec
v2NatHuddinge12.6.16
5.20
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13
5.17i
2
ISMSätra22.2.15
5.17i
3
ISMMalmö/A28.2.16
5.16i
2
Raka SpåretSätra6.2.16
5.15i
1
Raka SpåretSätra1.2.14
5.15i
3
XL GalanStockholm/G6.2.14
5.14i
1
ISMGävle18.2.18
5.13i
4
ISMGöteborg/FH22.2.14
5.12i
hep
ISMVäxjö10.2.13
Visa/dölj alla resultat
5.12i
2
XL-GalanStockholm/G21.2.13
5.12
dec
SMKalmar15.9.13
5.12i
1
Sätra12.2.16
5.11i
2
Örebro13.1.13
5.11i
1
BWGVäxjö20.1.13
5.11
1
Sätra19.8.18
5.10
1
LaxaspHalmstad14.7.13
5.10i
5
PallasspMalmö/A30.1.16
5.10
2
SMHelsingborg26.8.17
5.10
4
Mölndal27.7.18
5.07
dec
v2NatHuddinge9.6.13
5.05
5
vFINTampere, FIN1.9.18
5.04
dec
SMGävle6.9.15
5.04i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
5.04i
hep
ISMGöteborg/FH13.3.16
5.03i
2
Norrköping25.1.14
5.03i
hep
ISMVäxjö9.2.14
5.03
1
Tanumshede15.7.15
5.02i
3
ÖIGÖrebro10.1.16
5.02
1
Huddinge15.8.17
5.01
1
Karlstad/M24.8.13
5.01i
1
Sätra13.2.15
5.01
6
SMSöderhamn7.8.15
5.01
1
Stockholm/S18.7.18
5.00
2
22
NMTampere, FIN7.9.08
5.00
3
c2
VUSGöteborg/U28.6.09
5.00i
3
Göteborg/N19.1.13
5.00
3
SMBorås30.8.13
5.00
7
SMUmeå2.8.14
5.00
dec
Marburg, GER22.5.16
5.00
2
Enskede8.8.17
5.00
1
Skara5.6.21
4.99i
4
ISMBollnäs1.3.09
4.96i
3
Raka SpåretSätra31.1.15
4.95
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
4.95
5
SMEskilstuna25.8.18
4.94
hep
SMGöteborg/FH16.3.08
4.94i
hep
ISMVästerås15.3.09
4.94
3
Mölndal29.7.17
4.93
dec
SMHuddinge16.9.12
4.92i
1
22
IJSMGöteborg/FH7.3.09
4.90i
5
ISMGöteborg/FH26.2.11
4.90
3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15
4.90
4
Göteborg/S10.6.17
4.90
1
Uppsala17.8.19
4.88
=4
SMMalmö/S12.8.09
4.88
=4
SMMalmö13.8.09
4.88
6
vFINStockholm/S2.9.17
4.87
2
22
JSMKarlskrona15.8.09
4.87i
5
ISMNorrköping17.2.13
4.86
2
Mölndal3.8.19
4.84
1
22
JSMNorrtälje9.8.08
4.84
1
Norrköping5.9.20
4.83
4
Mölndal23.7.16
4.83i
7
ISMVäxjö26.2.17
4.83
2
Norrköping1.8.20
4.82
5
Nivelles, BEL27.6.15
4.82
1
SAYOSollentuna3.6.16
4.82
2
VUSGöteborg/U3.7.16
4.82
2
Mölndal12.6.21
4.81
7
Merksem, BEL23.8.14
4.80
dec
ECupTallinn, EST27.6.10
4.80i
3
NIGNorrköping24.1.15
4.80
2
Eskilstuna25.5.17
4.80
1
Sollentuna1.6.18
4.80i
4
Göteborg/FH1.2.20
4.78
3
VUSGöteborg/U27.6.08
4.78
3
VUSGöteborg/U30.6.17
4.77i
6
ISMVäxjö23.2.20
4.75
3
22
JSMKarlstad14.8.10
4.75
-
Täby23.6.19
4.73
=10
SMVästerås3.8.08
4.73
dec
v2NatTäby6.6.10
4.73
6
SMFalun20.8.10
4.73i
9
B
Sätra25.1.20
4.73
5
Mölndal27.6.20
4.70
4
Mölndal8.8.20
4.68i
3
Växjö18.1.20
4.67i
4
22
IJSMEskilstuna1.3.08
4.65
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08
4.65i
hep
ISMNorrköping13.2.11
4.65i
4
Uppsala8.2.20
4.63
dec
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11
4.60
1
19
Huddinge11.6.06
4.60
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
4.57
14
SMStockholm/S25.8.12
4.56i
3
19
IJSMVästerås3.3.06
4.55i
2
Falun27.1.07
4.52
3
19
JSMUddevalla26.8.07
4.50
dec
Asikkala, FIN5.8.12
4.46i
hep
17
Karlskrona5.3.05
4.46i
hep
17
Karlskrona6.3.05
4.46
dec
19
JSMNyköping5.8.07
4.40i
7
19
IJSMNyköping17.2.07
4.36i
2
17
IUSMGöteborg/FH27.2.05
4.36
dec
Lerum28.5.05
4.34
dec
19
JSMFalun3.9.06
4.32
dec
17
USMHuddinge31.7.05
4.32
4
17
NC-yHudiksvall12.8.05
4.27i
hep
17
Karlskrona28.2.04
4.26
1
Kvarnsveden10.8.04
4.10i
2
Falun29.11.03
4.10
dec
17
USMNyköping29.8.04
4.06
=5
17
NC-yFalun15.8.04
4.00i
hep
19
IJSMNyköping12.3.06
3.95i
4
17
NC-yBollnäs7.3.04
3.90
1
17
Nyköping20.9.03
3.73
oct
15
USMGävle30.8.03
3.30
4
Falun28.8.02
10-bästasnitt: 5.161
Längd
6.89
dec
SMHuddinge15.9.12+1.8
6.87i
hep
ISMVäxjö9.2.13
6.85
dec
v2NatTäby5.6.10+1.1
6.85
dec
v2NatHuddinge/J8.6.13-0.1
6.84i
hep
ISMGöteborg/FH16.3.08
6.78
dec
Eskilstuna5.9.09+1.9
6.77
6
22
JSMKarlskrona15.8.09+1.4
6.70i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
6.70i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
6.67
dec
SMHuddinge4.9.10+1.3
Visa/dölj alla resultat
6.67
dec
v2NatTartu, EST6.6.15-1.3
6.66
dec
v2NatHuddinge11.6.16+1.2
6.64
dec
SMGävle5.9.15+2.0
6.63
2
18
Gävle15.9.07+0.5
6.63
dec
Asikkala, FIN4.8.12+0.2
6.61
dec
19
JSMNyköping4.8.07+0.1
6.61
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI29.6.130.0
6.60
dec
SMKalmar14.9.13+1.4
6.59
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN7.6.08+2.0
6.58i
hep
ISMNorrköping12.2.11
6.56i
hep
ISMVäxjö8.2.14
6.55
dec
Marburg, GER21.5.16+2.0
6.54
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15-0.2
6.50
10
22
JSMNorrtälje10.8.08+0.5
6.50i
hep
ISMVästerås14.3.09
6.45
17
22
Q
JSMKarlstad13.8.10+0.5
6.44
dec
Moss, NOR17.6.060.0
6.38
13
19
Q
JSMUddevalla24.8.07+0.8
6.28i
10
22
IJSMGöteborg/FH7.3.09
6.28
18
SMStockholm/S24.8.12-0.2
6.22
dec
19
JSMFalun2.9.06
6.15
dec
17
USMHuddinge30.7.05+0.7
5.98
1
15
Ludvika28.6.03-1.0
5.89
dec
Enköping11.7.04-0.6
5.84
dec
17
USMNyköping28.8.04+0.9
5.82i
hep
19
IJSMNyköping11.3.06
5.77i
24
17
Q
IUSMGöteborg/FH25.2.05
5.68i
hep
17
Karlskrona6.3.05
10-bästasnitt: 6.792
Kula
14.67i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
14.20
dec
v2NatHuddinge/J8.6.13
14.11
dec
v2NatTartu, EST6.6.15
14.05i
hep
ISMGöteborg/FH12.3.16
14.03
dec
SMKalmar14.9.13
13.98
dec
v2NatHuddinge11.6.16
13.95i
9
Raka SpåretSätra6.2.16
13.90
dec
Marburg, GER21.5.16
13.86
1
Eskilstuna25.5.17
13.85
dec
Varberg17.5.14
Visa/dölj alla resultat
13.82
dec
SMGävle5.9.15
13.64
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
13.57
dec
v2NatTäby5.6.10
13.52
dec
SMHuddinge15.9.12
13.41
2
Huddinge29.5.21
13.40i
hep
ISMVäxjö8.2.14
13.28
dec
ECupTallinn, EST26.6.10
13.27i
hep
ISMVästerås14.3.09
13.27
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI29.6.13
13.23
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN7.6.08
13.12
dec
Asikkala, FIN4.8.12
13.11i
hep
ISMVäxjö9.2.13
13.07
1
Linköping6.6.18
12.86
dec
V2NatSeinäjoki, FIN4.6.11
12.81
dec
SMHuddinge4.9.10
12.80
dec
Eskilstuna5.9.09
12.76i
hep
ISMNorrköping12.2.11
12.62
4
Norrköping2.6.19
12.39i
6
22
IJSMGöteborg/FH8.3.09
12.21i
2
Falun19.12.07
12.19
hep
SMGöteborg/FH16.3.08
11.76
2
Falun19.8.06
1.84
dec
SMHuddinge4.9.10
10-bästasnitt: 14.06
Diskus
40.72
dec
SMGävle6.9.15
39.58
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
38.86
dec
SMKalmar15.9.13
38.72
dec
v2NatHuddinge9.6.13
38.43
dec
v2NatTäby6.6.10
37.66
dec
Marburg, GER22.5.16
36.94
3
Västerås/Ap7.8.09
36.94
dec
Asikkala, FIN5.8.12
36.93
2
Mora3.9.11
36.76
dec
ECupTallinn, EST27.6.10
Visa/dölj alla resultat
36.33
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13
36.26
4
Falun19.5.07
35.87
dec
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11
35.69
dec
SMHuddinge16.9.12
35.39
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08
35.17
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
34.93
dec
SMHuddinge5.9.10
33.13
dec
v2NatHuddinge12.6.16
33.03
6
Högby11.7.06
10-bästasnitt: 38.154
Spjut
59.05
dec
v2NatHuddinge9.6.13
58.33
dec
SMGävle6.9.15
57.68
dec
SMHuddinge16.9.12
57.52
dec
v2NatHuddinge12.6.16
57.12
2
18
Stockholm/S17.9.06
56.60
dec
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
56.58
dec
v2NatTartu, EST7.6.15
54.76
dec
Asikkala, FIN5.8.12
54.69
dec
v2NatTäby6.6.10
54.60
10
SMStockholm/S26.8.12
Visa/dölj alla resultat
54.45
dec
Täby14.5.11
53.99
dec
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11
53.73
dec
SMKalmar15.9.13
53.49
dec
ECupTallinn, EST27.6.10
53.09
dec
Lerum27.5.07
52.63
dec
Marburg, GER22.5.16
52.23
6
22
JSMKarlstad13.8.10
51.68
dec
19
JSMFalun3.9.06
50.94
dec
SMHuddinge5.9.10
49.22
dec
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13
48.97
dec
Eskilstuna6.9.09
48.80
dec
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08
48.24
dec
19
JSMNyköping5.8.07
46.10
com
Falun28.9.05
44.88
5
Kvarnsveden19.6.04
4.51
dec
19
JSMFalun3.9.06
10-bästasnitt: 56.693
Tiokamp
7.526
3
v2NatHuddinge9.6.13
7.263
9
v2NatTartu, EST7.6.15
7.184
6
v2NatTäby6.6.10
7.170
3
SMKalmar15.9.13
7.135
15
ECup Div 1Nottwil, SUI30.6.13
7.125
2
SMGävle6.9.15
7.026
17
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15
7.018
3
SMHuddinge16.9.12
6.987
8
V2NatSeinäjoki, FIN5.6.11
6.948
4
SMEskilstuna6.9.09
Visa/dölj alla resultat
6.936
5
Asikkala, FIN5.8.12
6.879
2
22
v2NatJyväskylä, FIN8.6.08
6.684
10
Marburg, GER22.5.16
6.651
2
22
Kalmar24.8.08
6.576
9
SMVärnamo20.7.08
6.574
9
Värnamo20.7.08
6.567
8
v2NatHuddinge12.6.16
6.292
5
SMFalun7.8.11
6.172
4
22
Kópavogur, ISL14.6.09
6.115
1
Viljandi, EST3.6.12
5.957
8
SMHuddinge5.9.10
5.690
29
ECupTallinn, EST27.6.10
4.820
3
19
Lerum28.5.06
4.762
+
19
Lerum27.5.07
10-bästasnitt: 7138.2

Total results in database: 556
By event:
60 m:21
100 m:30
200 m:15
300 m:5
400 m:23
800 m:2
1000 m:8
1500 m:16
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):2
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):3
60 m häck:13
60 m häck (99.1 cm):1
100 m häck (83.8 cm, 8.25 m):1
110 m häck (99.1 cm):5
110 m häck:23
80 m häck (83.8 cm):1
300 m häck:2
300 m häck (83.8 cm):1
Höjd:38
Stav:138
Längd:44
Tresteg:2
Kula (4.0 kg):3
Kula (5.0 kg):9
Kula (6.0 kg):8
Kula:33
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):5
Diskus (1.75 kg):4
Diskus:19
Spjut (600 g):2
Spjut (700 g):5
Spjut:26
Sjukamp:7
Sjukamp (P19):2
Tiokamp:24
Tiokamp (P19):2
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m):2
:1
Sjukamp (P15):1
4x100 m:4
4x400 m:2
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
7.31
H
Göteborg/FH
16.3
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2004
7.62
 5h2-17
Bollnäs
7.3
 
7.70
2-17
Falun
29.11
 
2005
7.47
 4-17
Falun/L
13.3
 
7.50
H-17
Karlskrona
6.3
 
2006
7.37
 H-19
Nyköping
11.3
 
2007
7.32
 1h2
Falun
2.12
 
7.38
3h3
Sätra
13.1
 
7.40
4h2-19
Nyköping
18.2
 
7.50
8s1-19
Nyköping
18.2
 
2008
7.29
 1
Falun
26.1
 
2009
7.29
 3h4
Bollnäs
31.1
 
7.31
H
Västerås
14.3
 
2011
7.29
 H
Norrköping
12.2
 
2012
7.39
 H
Göteborg/FH
10.3
 
2013
7.25
H
Växjö
9.2
 
2014
7.28
 H
Växjö
8.2
 
2015
7.30
 4h4
Norrköping
24.1
 
2016
7.26
 4h2
Örebro
10.1
 
7.31
H
Göteborg/FH
12.3
 
7.31
H
Göteborg/FH
12.3
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
11.86
 4h3-17
Gävle
17.7
 +1.0
12.31
D-17
Nyköping
28.8
 +0.5
2005
11.67
 1-17
Mora
4.9
 +1.0
11.80
D-17
Huddinge
30.7
 +0.6
2006
11.33
 D
Moss, NOR
17.6
 +0.6
11.46
D-19
Falun
2.9
 0.0
2007
11.45
 D
Lerum
26.5
 +0.9
11.51
D-19
Nyköping
4.8
 +0.2
2008
11.39
 D-22
Jyväskylä, FIN
7.6
-0.5
2009
11.52
 D
Täby
16.5
 +1.4
11.55
6h2-22
Karlskrona
14.8
-0.6
11.40w
 D
Eskilstuna
5.9
 +2.1
2010
11.25
 D
Täby
5.6
 0.0
11.26
D
Tallinn, EST
26.6
 +0.8
11.42
D
Huddinge
4.9
-0.7
2011
11.64
 D
Täby
14.5
-1.4
11.37w
 D
Seinäjoki, FIN
4.6
 +2.3
2012
11.56
 D
Huddinge
15.9
-0.7
11.57
D
Asikkala, FIN
4.8
 +0.4
11.47w
 D
Viljandi, EST
2.6
 +3.0
2013
11.36
 D
Huddinge/J
8.6
-0.7
11.39
D
Nottwil, SUI
29.6
-0.9
11.50
D
Kalmar
14.9
-1.2
2014
11.16
D
Varberg
17.5
 +0.2
2015
11.29
 D
Tartu, EST
6.6
 +1.1
11.33
D
Gävle
5.9
 +0.7
11.39
D
Inowrocław, POL
4.7
-1.4
2016
11.55
 D
Huddinge
11.6
-1.3
11.59
D
Marburg, GER
21.5
-1.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
23.94
 2h2-17
Västerås
31.7
-1.4
23.70w
 1rB
Gävle
17.7
 +2.4
2005
23.56
 3h5-17
Hudiksvall
13.8
-0.5
23.34w
 1rB
Gävle
23.7
 +3.1
2006
22.91
2
Gävle
22.7
 +1.8
2007
23.60
 2
Falun
18.8
-0.3
23.11w
 1rB
Gävle
21.7
 +2.5
2008
23.92
 1
Falun
28.8
-1.6
2009
23.02
 3
Falun
22.8
 0.0
2010
22.94
 5h3-22
Karlstad
14.8
 +0.5
23.02
6h1
Falun
21.8
 +0.2
2011
23.27
 3
Falun
28.5
 0.0
2012
23.35
 4
Enskede
20.5
 +1.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
22.88
1
Västerås
27.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2003
39.45
 1rB
Gävle
19.7
 
2004
38.79
 D
Enköping
10.7
 
39.62
D-17
Nyköping
28.8
 
2005
37.61
D
Lerum
28.5
 
37.69
D-17
Huddinge
30.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2004
54.81
 1rB
Västerås
1.8
 
2006
51.27
 1
Falun
20.5
 
52.08
D-19
Falun
2.9
 
2007
52.11
 D
Lerum
26.5
 
52.97
D-19
Nyköping
4.8
 
2008
51.08
 D-22
Jyväskylä, FIN
7.6
 
2009
52.20
 D
Eskilstuna
5.9
 
2010
51.56
 D
Täby
5.6
 
52.48
D
Huddinge
4.9
 
52.83
D
Tallinn, EST
26.6
 
2011
51.91
 D
Seinäjoki, FIN
4.6
 
2012
51.57
 D
Asikkala, FIN
4.8
 
52.44
D
Huddinge
15.9
 
2013
50.79
D
Nottwil, SUI
29.6
 
50.81
D
Huddinge/J
8.6
 
51.57
D
Kalmar
14.9
 
2015
51.05
 D
Tartu, EST
6.6
 
51.94
D
Gävle
5.9
 
52.32
D
Inowrocław, POL
4.7